Reklama

Cichopek: Pióro uczy pokory

Katarzyna Cichopek została ambasadorką tegorocznej Ogólnopolskiej Kampanii Pisania Piórem. Promując akcję i Konkurs Ładnego Pisania namawia młodych ludzi, żeby sięgali po pióro, które "uczy pokory i kształtuje charakter".

- Wydaje mi się, że pisanie piórem miało wpływ na to, jak kształtował się mój charakter, ale ciężko to do końca stwierdzić. Ja praktycznie od zawsze piszę piórem. Może nie w szkole podstawowej, ale jak tylko zdałam egzaminy do liceum, rodzice kupili mi w prezencie piękne pióro. Całe liceum nim pisałam, w wyniku czego trochę się zniszczyło i dlatego po napisaniu matury dostałam od rodziców kolejne. Niestety na studiach troszeczkę musiałam ten piękny przedmiot zdradzić. Wykładowcy za szybko mówili i nie nadążałam z notowaniem - powiedziała Cichopek.

Reklama

- Nawet teraz mam w torebce pióro. Abstrahując, że jest to piękny przedmiot, to napisane nim słowa nabierają innej mocy. Przykre jest, że dzisiaj piszemy głównie za pomocą klawiatury, która jest bez ducha - dodała aktorka.

Jako ambasadorka kampanii Katarzyna Cichopek nie tylko namawia młodych ludzi do pisania piórem, ale przede wszystkim do pracy nad swoim charakterem i marzeniami.

- Zwłaszcza nad charakterem, bo mam wrażenie, że pisząc piórem człowiek uczy się cierpliwości i precyzji, nabiera pokory. Co więcej - pióro jest jak dobre ubranie - gdy wkładamy na siebie piękną wyjściową sukienkę lub piękny wyjściowy płaszcz, to inaczej prezentuje się nasza sylwetka. I tak samo jest z piórem - słowa stają się ładniejsze - tłumaczy ambasadorka Kampanii Pisania Piórem.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Cichopek | katarzyna | pióro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje