Reklama

Cezary Pazura: Lekarz jak aktor

Cezary Pazura zagra jedną z głównych ról w nowym serialu "Tajemnica zawodowa". Aktor tłumaczy, że zagranie lekarza jest dla niego sporym wyzwaniem. Niezwykle ceni ten zawód i uważa, że wymaga on wyjątkowych predyspozycji i umiejętności. Jego zdaniem aktorstwo i medycyna mają wiele wspólnego. Bycie lekarzem wymaga jednak dużo większego opanowania, ponieważ wiąże się z odpowiedzialnością za życie i zdrowie innych.

Cezary Pazura w serialu "Tajemnica zawodowa"

Aktor w serialu zagra Andrzeja Żurawskiego - chirurga, który skrywa mroczną tajemnicę. Tłumaczy, że historia opowiada głównie o prywatnym życiu bohatera. W konsekwencji scen, które rozgrywają się w szpitalu, jest bardzo mało. Cezary Pazura nie musiał zgłębiać tajników tej profesji podczas przygotowywania się do roli. Zaznacza jednak, że z chęcią by to zrobił, ponieważ podziwia lekarzy oraz ich pracę.

- Kiedyś żartowałem, że boję się widoku krwi. Potem mi to przeszło i w tej chwili nie mam z tym problemów. Lekarz to bardzo odpowiedzialny zawód. Myślę, że ma dużo wspólnego z aktorem. W obu profesjach trzeba się bez przerwy kształcić, być na czasie i wiedzieć, co się dookoła dzieje. Aktorzy mają dokładnie to samo. Musimy bez przerwy być na standby’u - mówi aktor w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

Reklama

Zaznacza, że podziwia poświęcenie, z jakim lekarze pomagają społeczeństwu. Wykonywanie tego zawodu wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, lecz również mocnego charakteru i umiejętności zachowania spokoju w sytuacjach kryzysowych. To właśnie sprawia, że nie każdy - mimo chęci i mnóstwa godzin poświęconych nauce - może stać się dobrym lekarzem.

- W pracy lekarzy podziwiam to, że ci ludzie są tak bardzo oddani innym ludziom. Primum non nocere - przede wszystkim nie szkodzić - to pierwsza zasada lekarska, której ja też jestem wyznawcą. Uważam, że jeśli nie będziemy robić innym krzywdy, to nas też nie spotka przykrość. Ryzyko zawodowe u lekarzy jest o wiele większe niż u aktorów. Nam może nie wyjść rola, a jeżeli lekarz odpowiedzialny za ludzkie życie popełni błąd, będzie miał życie ludzkie na sumieniu. To jest granica, która nie pozwoliła mi kiedyś zostać lekarzem. Kompletnie nie poradziłbym sobie z taką odpowiedzialnością, dlatego podziwiam tych wspaniałych, cudownych ludzi. To zawód, o którym można marzyć, ale nie każdy może go wykonywać - tłumaczy Cezary Pazura.

Emisja serialu "Tajemnica zawodowa" rozpocznie się w środę 17 lutego o 21:30 w TVN i na Player.pl.

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cezary Pazura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje