Reklama

Będzie kolejna seria "Komisarza Aleksa"!

Dobiegają końca zdjęcia do drugiej serii "Komisarza Aleksa". O tym, co działo się w ciągu ostatnich trzech miesięcy na planie, opowiadali we wtorek twórcy i gwiazdy serialu, którzy spotkali się z przedstawicielami mediów na konferencji prasowej w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Lada moment padnie ostatni klaps na planie 2. serii "Komisarza Aleksa". Podczas wtorkowej konferencji prasowej producentka kreatywna Monika Jóźwik zdradziła jednak, że jeszcze tej jesieni po krótkiej przerwie cała ekipa wróci do pracy nad kolejnymi odcinkami serialu o czworonożnym detektywie. Obecny na spotkaniu z przedstawicielami mediów Prezes TVP Juliusz Braun potwierdził, że "Komisarz Alex" nie zniknie z anteny Programu 1 i zapewnił, że uwielbiany przez widzów i cieszący się wielką popularnością serial znajdzie się także w wiosennej ramówce Jedynki.

Reklama

- Na emisję czeka jeszcze siedem odcinków drugiej serii, a my już przygotowujemy się do pracy nad kolejnymi trzynastoma epizodami - powiedziała Monika Jóźwik.

- Dobre seriale, także te rozrywkowe, to misja telewizji publicznej - stwierdził Juliusz Braun. - A "Komisarz Alex" to serial najwyższej jakości. Ma świetne scenariusze, jest dobrze zagrany i wyreżyserowany. Do tego jeszcze pokazuje Polskę. Dzięki tej produkcji Polacy mogą zobaczyć na małym ekranie, jak piękna jest teraz Łódź i jak się fantastycznie rozwija. Myślę, że mam wspaniałą wiadomość dla widzów: komisariat policji w Łodzi nadal będzie czynny!

Krzysztof Lang, reżyser serialu, wyznał, iż szczęśliwie się złożyło, że "Komisarz Alex" trafił właśnie to Łodzi, bo to niezwykle filmowe miasto. O tyle ciekawe, że pełne kontrastów.

- To miasto znów ma szansę stać się stolicą kina - uważa Krzysztof Lang. - Przemysł włókienniczy upadł, a kinematografia może się tu odrodzić. Z Warszawy jedzie się teraz do Łodzi godzinę, kręci się taniej niż w stolicy, a co najważniejsze - wszyscy są nam bardzo życzliwi.

- Łódź w "Komisarzu Aleksie" wygląda bajkowo - oceniła obecna na konferencji Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - To najlepsza promocja naszego miasta.

Na spotkaniu z mediami pojawili się w poniedziałek w łódzkim Muzeum Kinematografii odtwórcy głównych ról w "Komisarzu Aleksie": Jakub Wesołowski, czyli komisarz Marek Bromski, Magdalena Walach, czyli podkomisarz Lucyna Szmidt, Ireneusz Czop, czyli starszy aspirant Ryszard Puchała, Janusz Chabior, czyli patolog Leon, oraz Rocky, który wciela się w tytułowego bohatera serialu. Nie zabrakło też gwiazd, które w drugiej serii serialu wystąpiły w gościnnych epizodach. Dziennikarze mieli okazję porozmawiać m.in. z Aldoną Orman, Mariuszem Ostrowskim i Przemysławem Cypryjańskim.

- Udział w tym serialu to dla mnie niesamowita przygoda. Kiedy byłem dzieckiem, chciałem - jak chyba każdy chłopak - zostać policjantem i ścigać przestępców. Dzięki "Komisarzowi Aleksowi" mogę przez chwilę poczuć się jak prawdziwy detektyw - żartował Jakub Wesołowski podczas konferencji, dodając, iż cieszy się z tego, że jego przygoda z rolą Bromskiego będzie miała swój dalszy ciąg.

Wszyscy twórcy "Komisarza Aleksa" podkreślali, że współpraca między mieszkańcami Łodzi a ekipą układa się fantastycznie.

- Dowody sympatii i pomocy odczuwamy na każdym kroku - przyznał Kuba Wesołowski. - Szczególne podziękowania należą się łódzkiej policji.

Przypomnijmy, że "Komisarz Alex", do którego zdjęcia powstają w Łodzi, to polska wersja austriackiego serialu "Kommissar Rex" realizowanego w latach 1994-2004 i jego włoskiej kontynuacji "Il commissario Rex" kręconej od 2008 roku.

W naszej galerii znajdziecie fotorelację z konferencji prasowej z twórcami i gwiazdami "Komisarza Aleksa" zorganizowanej z okazji zakończenia zdjęć do drugiego sezonu serialu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UWAGA KONKURS!!! Z okazji jubileuszu 60-lecia Telewizji Polskiej, w poniedziałek, 29 października o godz. 20.25, TVP1 zaprasza na "Wielki Test o Telewizji". Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym można wygrać wejściówki na "Wielkie Test o Telewizji" i spotkać się z gwiazdami telewizji!

Poznaj szczegóły konkursu!

Widzowie będą mogli również rozwiązywać test on-line na stronach INTERIA.PL.

Więcej informacji na temat jubileuszu TVP i Testu znajdziecie w raporcie specjalnym na stronach INTERIA.PL!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje