Reklama

Reklama

Artur Orzech zastąpi Macieja Kurzajewskiego w programie "Świat się kręci"

Miejsce Macieja Kurzajewskiego na stanowisku prowadzącego program „Świat się kręci” w TVP1 zajmie Artur Orzech - wynika z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Kurzajewski wróci do prowadzenia serwisu sportowego po "Wiadomościach".

Maciej Kurzajewski (L) nie wróci już do "Świat się kręci". Jego miejsce zajmie Artur Orzech (P).

Przypomnijmy, że Maciej Kurzajewski został odsunięty od prowadzenia programu "Świat się kręci" za to, że na antenie TVP1 promował audycję konkurencyjnego Polsatu. Popularny dziennikarz powiedział 9 września na antenie TVP1: "Nie chciałem, żeby Rinke Rooyens, producent programu 'Świat się kręci' stresował się, bo on ma dzisiaj premierę swojego programu 'Rinke za kratami', 22.10. Państwo wiedzą, gdzie oglądać. Dziękuję".

To wywołało burzę w kierownictwie TVP1. "Promowanie programów stacji konkurencyjnych nie jest dopuszczalne na antenach Telewizji Polskiej" - skomentowała wówczas tę sytuację Joanna Stempień-Rogalińska, p.o. rzeczniczka prasowa TVP.

Reklama

"Ani Rinke Rooijens, ani Rochstar S.A. nie mieli żadnego wpływu na komunikat prowadzącego audycję wypowiedziany na żywo; nie wiedzieli też, że taki komunikat padnie" - poinformował Rinke Rooijens, Prezes Zarządu firmy Rochstar S.A.

Komisja Etyki, która czuwa nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, uznała za "niedopuszczalne [aby], aby dziennikarz TVP reklamował program komercyjnej stacji, konkurencyjnej wobec telewizji publicznej".

Program "Świat się kręci" emitowany jest w TVP1 od jesieni 2013 roku. Od początku jego gospodynią była Agata Młynarska. W maju 2014 z powodów zdrowotnych dziennikarka musiała chwilowo pożegnać się z magazynem. Zastąpił ją wtedy Maciej Kurzajewski. Po powrocie Młynarskiej prowadzili "Świat się kręci" na zmianę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje