Reklama

Reklama

Anna Maria Jopek w serialu "Wikingowie"

W szóstym sezonie jednego z najchętniej oglądanych seriali na świecie usłyszymy pieśni wykonywane przez aktorów wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła i Annę Marię Jopek. Wokalistka pojawi się na ekranie w jednym z odcinków "Wikingów".

Anna Maria Jopek

Jak do tego doszło, że Anna Maria Jopek oraz artyści z awangardowej wrocławskiej grupy zostali zaproszeni do kultowego serialu telewizji History?

- W 2014 r., podczas festiwalu teatralnego w Edynburgu, przez miesiąc śpiewałam w przedstawieniu Teatru Pieśń Kozła, które wystawiane było na scenie w katedrze św. Idziego. Telewizja BBC nakręciła dokument na temat tego oratorium o historii Szkocji, przy którym inspirowaliśmy się muzyką celtycką i wikińską. Reportaż obejrzał Michael Hirst, twórca serialu "Wikingowie" - wspomina w rozmowie z PAP Life Anna Maria Jopek.

Reklama

W serialu usłyszymy nie tylko głos polskiej gwiazdy, ale też zobaczymy ją samą. Gra w nim bowiem niewolnicę, w jednej niewielkiej scenie. - Po prostu stoję i śpiewam. Mimo że mój głos był nagrany wcześniej w studio, na planie śpiewałam na żywo, żeby jak najmniej grać, żeby nie udawać - opowiada Jopek.

Choć szósty sezon miał premierę w grudniu 2019 roku, polscy artyści pracowali przy nim dwa lata temu.

Jopek przyznaje, że nie orientuje się w kwestii seriali, bo żadnego nie ogląda. - Gdy przyszło zaproszenie do "Wikingów", nagrywałam płytę "Ulotne" z Branfordem Marsalisem i moi amerykańscy koledzy powiedzieli natychmiast, że to oglądają! Wtedy pomyślałam, że to musi być duża rzecz - mówi piosenkarka.

"Wikingowie" to drugi najpopularniejszy zagraniczny serial fabularny w Polsce według agencji Wavemaker. Natomiast w USA każdy odcinek poprzedniego sezonu "Wikingów", w ciągu siedmiu dni od premiery, oglądało średnio 25 milionów widzów.

Szósta odsłona serii, która debiutuje w Polsce 5 grudnia, kontynuuje wątek sporu między synami legendarnego Ragnara. Z bratobójczych walk zwycięsko wyszedł Bjoern, który został królem. Ivar, poszukując sposobu na odcięcie się od przeszłości, trafia na Ruś Kijowską. Lagertha ma własny plan - chce prowadzić spokojne życie na farmie. Niestety nowe zagrożenia pojawiają się niebezpiecznie blisko. Wikingowie prowadzą dalszy podbój Skandynawii. Ubbe i Torvi udają się na Islandię, gdzie ujawniają tajemnice związane ze zniknięciem Flokiego, a Hvitserk prowadzi osobistą wendetę przeciwko Ivarowi.

W obsadzie szóstego sezonu znaleźli się: Katheryn Winnick, Alexander Ludwig, Alex Hogh Andersen, Georgia Hirst, Jordan Smith oraz Marco Ilso.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje