Reklama

Anna Dereszowska ma urodziny!

Anna Dereszowska, znana z ról w filmach "Lejdis" i "Randka w ciemno" oraz serialach "Siła wyższa" i "Na dobre i na złe", obchodzi w poniedziałek, 7 stycznia, 32. urodziny.

Anna Dereszowska to jedna z najpiękniejszych i najzdolniejszych aktorek polskich swojego pokolenia. Choć jej pierwszych ról - fryzjerki w "Klanie", dziennikarki w "Samym życiu" i prostytutki w "Sforze" - nikt już dziś nie pamięta, są one dla Ani bardzo ważne.

Reklama

- Na planie seriali, w których jeszcze jako studentka grałam epizody, uczyłam się pracy przed kamerą i zdobywałam doświadczenie - mówi.

Rolą, którą Anna Dereszowska szturmem zdobyła serca widzów, była starsza posterunkowa Kalina Fatalska ze "Złotopolskich". Ciekawostką jest, że 22-letnia wówczas studentka ostatniego roku warszawskiej Akademii Teatralnej dostała ją w wyniku castingu do zupełnie innej roli w zupełnie innym serialu!

- Był to casting do serialu "As", który niestety nie został "kupiony" przez publiczność i jego realizację zakończono po trzech odcinkach pilotażowych. Tak się złożyło, że moje zdjęcia próbne dotarły do realizatorów "Złotopolskich", którzy szukali akurat kogoś do roli policjantki. Ania Przybylska była wtedy na urlopie macierzyńskim i na komisariacie brakowało kobiety. Widocznie spodobałam się, bo od razu zaproszono mnie na przymiarkę kostiumów - wspomina Anna Dereszowska, która w Kalinę wcielała się ponad 7 lat, choć na początku myślała, że kiedy po rocznej przerwie Anna Przybylska, czyli posterunkowa Marylka Baka, wróci do pracy, jej wątek się zakończy!

Udział w "Złotopolskich" sprawił, że Ania zdobyła popularność, o jakiej jej koleżanki ze studiów mogły tylko marzyć. Jej kariera nabrała szalonego tempa. Dziś aktorka może się poszczycić dużymi rolami w kilkunastu serialach i wielu filmach. Od 2010 roku gra Sandrę Matuszewską w "M jak miłość", od 2011 wciela się w Magdę Soszyńską w "Na dobre i na złe", w 2012 oglądaliśmy ją jako Dorotę w "Sile wyższej". W ubiegłym roku na ekrany kin trafiły dwa filmy z jej udziałem ("Komisarz Bond i oko sprawiedliwości" i "Ixjana"), za kilka dni swoją premierę będzie miał "Sęp", w którym zagrała u boku... Anny Przybylskiej.

Ania Dereszowska od pewnego czasu z powodzeniem próbuje też swoich sił jako piosenkarka. Jej debiutancki album "Już nie zapomnisz mnie" szybko zniknął z półek sklepów z płytami, a na jej koncertach zawsze jest komplet widzów.

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla Anny Dereszowskiej. Prasa rozpisywała się o kryzysie, jaki przeżywała w swoim związku z Piotrem Grabowskim, czyli Konradem z "Nad rozlewiskiem", paparazzi nie odstępowali jej nawet na krok, a tabloidy prześcigały się w spekulacjach na temat jej rzekomego romansu ze znanym dziennikarzem. Postanowiła nie komentować publicznie plotek na swój temat, ale ponoć bardzo przeżywała każdą publikację na swój temat.

Anna Dereszowska chciałaby, aby wreszcie ucichła wrzawa na temat jej prywatnego życia, aby mogła spokojnie pracować i aby kolejne role dawały jej mnóstwo satysfakcji.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje