Reklama

Andrzej Turski: Czas na zmiany

Sześć lat temu ówczesny prezes TVP zdjął z anteny jego autorski program "7 dni - świat". Teraz czas na triumfalny powrót!

Choć skończył w tym roku 70 lat, nie wybiera się na emeryturę. Przeciwnie, czuje olbrzymi przypływ energii. We wrześniu po długiej przerwie rusza jego program "7 dni - świat". Emisja w każdą niedzielę w 20:30 w TVP Info.

Reklama

Mało kto pamięta, że pierwszym gospodarzem "7 dni..." w 1989 roku był Bogusław Wołoszański, słynny poszukiwacz "Sensacji XX wieku". Gdy program przejął Andrzej Turski, z miejsca dodał mu autorskiego wyrazu.

Dziś można powiedzieć, że sukces tego tytułu to w całości jego osiągnięcie. Niestety, wraz z nastaniem nowego stulecia władze Telewizji Polskiej nie doceniły popularności dziennikarza.

W 2006 roku "7 dni - świat" przesunięto do ramówki TVP3, a rok później w ogóle zdjęto z anteny. Powód? Turski ze swoją przeszłością w PZPR raczej nie pasował do ówczesnej atmosfery w TVP.

Powrót programu jest oczywiście zawodowym (i chyba także osobistym) triumfem Andrzeja Turskiego. Ale to nie jedyny powód, dla którego ostatnio o wybitnym dziennikarzu zrobiło się głośno.

Łowcy plotek wykryli, że prezenter "Panoramy" jest znów... do wzięcia! Andrzej Turski ponoć niedawno zakończył znajomość ze swoją przyjaciółką, panią Małgorzatą, która od dwóch lat pojawiała się na rozmaitych imprezach u jego boku. Czyżby także w jego życiu uczuciowym nadszedł czas na zmiany?

KLC

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Telemax

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej | turski | Czas na zmiany

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje