Reklama

Agata Młynarska krytykuje "Małych Gigantów", ale...

Oburza się na "Małych Gigantów", a przed laty sama prowadziła podobny program.

"Nie mogę przestać myśleć o małym Zbyszku z programu 'Mali Giganci'" - zaczęła swój emocjonalny wpis 16 marca na Facebooku Agata Młynarska. "Zbyszek pożegnał się z programem z głową spuszczoną, bez krztyny uśmiechu (...). Pękło mi serce. Nie jestem w stanie patrzeć na to, jak kosztem dzieci odbywa się 'cały ten zgiełk'".

Reklama

"Zbyszek ma 5, może 6 lat. Jak wytłumaczyć mu, dlaczego Sara tak, a on nie? Jak wytłumaczyć całej reszcie, że jedni tak, a inni nie! Niech nikt mi nie mówi, że to jest tylko zabawa, nikt mi nie wmówi, że rodzice biorą za to odpowiedzialność. Rodzicom też zdarza się mijać z rozumem. Ale na naszych oczach z rozumem mija się kolejno każdy, kto macza w tym palce, włącznie z trzema milionami ludzi, którzy to oglądają, fundując sobie rozrywkę kosztem nieświadomych dzieci" - dodała Młynarska.

Wypowiedź Agaty Młynarskiej wywołała falę komentarzy. Prezenterkę poparły setki osób, również tych z pierwszych stron gazet. "Małych Gigantów" skrytykowały m.in. Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Dorota Stalińska. Dostało się też jurorom i prowadzącemu program: Agnieszce Chylińskiej, Katarzynie Bujakiewicz i Filipowi Chajzerowi. Młynarska napisała o nich: "Nie chce mi się aż wierzyć, że Agnieszka - mama trojga dzieci, Kasia - młoda mama, która walczyła o przedszkola w Poznaniu, Filip, który jest ojcem - idą w to jak w dym. Jedno wiem: rachunek, który dzieci wystawią, będzie nie do spłacenia. Nawet za honorarium zarobione przy tym programie".

Filip Chajzer poczuł się wywołany do tablicy. Przeczytał komentarze pod wpisem Agaty Młynarskiej i znalazł... Jedna z internautek wytknęła bowiem pani Agacie hipokryzję. Przypomniała jej, że 10 lat temu prowadziła podobny program "Eureko, ja to wiem!" dla nieco starszych dzieci.

"Zakwalifikował się do niego mój syn, który jeszcze w pociągu do Warszawy przygotowywał się do konkursu" - pisała internautka. "Po charakteryzacji, 3 minuty przed wejściem do studia, kiedy stał wśród innych dzieci, podeszła do niego "miła" pani z informacją, że, niestety, nie będzie brał udziału, bo komputer wylosował go jako rezerwowego, gdyby innemu dziecku coś się stało... Szkoda, że nie widziała pani wtedy jego rozpaczy i rozczarowania. Nie muszę dodawać, że nikt nas nie uprzedził, że przyjazd do Warszawy nie oznacza udziału w programie, że będzie losowanie itd. Całą drogę do Gdańska tłumaczyłam mu, że to nie jego wina, los, przypadek itd. Czy piętnując 'Małych Gigantów', ma pani świadomość, ile rozczarowań i rozpaczy dał innym dzieciom pani program?".

Młynarska jak dotąd nie odpowiedziała na ten zarzut. A jest poważny. W jej programie sprzed lat również nie liczono się z uczuciami dzieci? No i zaskakujące jest to, że choć w swojej wypowiedzi krytykuje trzy miliony widzów, którzy oglądają "Małych Gigantów", sama również obejrzała ten program?

Okazuje się, że prezenterka była w tym czasie chora. Dopadła ją infekcja i cały tydzień spędziła w łóżku. W sobotni wieczór 14 marca wybrała konkurencyjną stację TVN (sama pracuje w TVP) i obejrzała "Małych Gigantów". Pani Agata miała nadzieję, że przez weekend się wykuruje, ale w poniedziałek 16 marca umieściła na Facebooku zdjęcie, na którym widać, jak poddaje się inhalacji, i poinformowała fanów, że tego dnia w "Świat się kręci" zastąpi ją Artur Orzech. Obiecała też, że pojawi się w programie w czwartek, ale tak się nie stało.

Do końca tygodnia program prowadził Maciej Kurzajewski. Prezenterce ledwie udało się wykurować do poniedziałku 23 marca, kiedy to świętowała swoje 50. urodziny.

Być może to właśnie zbliżający się okrągły jubileusz i przedłużająca się choroba sprawiły, że zdecydowała się na tak ostrą krytykę "Małych Gigantów". Wszak wiadomo, że wraz z wiekiem przychodzi czas na podsumowania i refleksje. Dziś pani Agata z własnego doświadczenia może opowiedzieć, jak wyniszczająca jest ciągła rywalizacja. Teraz nie walczy już o każdy program, o każdą minutę na wizji. I próbuje przestrzec przed tym innych.

MH

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Agata Młynarska | Mali Giganci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje