Reklama

Reklama

Agata Kulesza: Z pokorą czekała na sukces

Szkołę teatralną ukończyła z wyróżnieniem, ale dość późno dołączyła do grona najpopularniejszych polskich aktorek. Wreszcie jest na topie!

W serialu "Krew z krwi", który w grudniu ma trafić na antenę Dwójki, Agata Kulesza zagrała wdowę po gangsterze. Po śmierci męża jej bohaterka rozpoczyna niebezpieczną grę z mafią. - Carmen targają silne emocje i staje wobec trudnych życiowych wyborów - mówi.

Kariera aktorki nabierała tempa powoli. Nie ukrywa, że pojawiały się chwile załamania. - W pewnym momencie chciałam nawet zmienić zajęcie - przyznaje. - Myślałam, by zostać kierownikiem produkcji, że aktorstwo jest jednak nie dla mnie, bo specjalnie nikt mnie nie chciał - dodaje.

Reklama

Przełom nastąpił, gdy skończyła 30 lat. Zaczęły pojawiać się ciekawe propozycje. Błyszczała jednak przede wszystkim na drugim planie. - W moim zawodzie najbardziej lubię nieprzewidywalność. Nigdy nie wiadomo, co się zdarzy - podkreśla Agata Kulesza.

Punktem zwrotnym okazał się... "Taniec z gwiazdami". Dlaczego zgodziła się wziąć udział w show? - Miałam wolne i lubię tańczyć - wyjaśniała ze śmiechem gwiazda. Program przyniósł jej ogromną popularność. Wraz ze swoim partnerem Stefano Terrazzino sięgnęli po Kryształową Kulę w finale 8. edycji.

Nagrodę, luksusowy samochód, oddała na cele charytatywne. Nikt przed nią nie zdecydował się na taki gest. - Ci, którzy mnie znają, wiedzą, dlaczego to zrobiłam i nie są zaskoczeni. Nie jestem Matką Teresą, nie rozdaję wszystkiego, ale miałam potrzebę podzielić się z innymi - skwitowała swoją decyzję Kulesza.

Zamiast zachłysnąć się nagłą sławą, skupiła się na pracy. Zagrała w najgłośniejszych polskich filmach ostatnich lat, m.in. "Sali samobójców" i "Róży". W tym roku za kreację w "Idzie" na festiwalu w Gdyni otrzymała Złote Lwy w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Jednocześnie występuje w produkcjach telewizyjnych i wcale się tego nie wstydzi.

- Mój zawód to także rzemiosło. Cudownie, że zdarzają się wyzwania artystyczne, ale nie będę siedzieć w domu, klepać biedy i czekać na propozycje, które może nigdy nie przyjdą - podkreśla. W "rodzince. pl" wciela się w postać Marii, najlepszej przyjaciółki Natalii Boskiej (Małgorzata Kożuchowska).

MP

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Kurier TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje