Reklama

Reklama

66. urodziny Magdy Gessler

Kolorowy ptak polskiej sceny gastronomicznej - tak można opisać Magdę Gessler, która słynie nie tylko ze swojego temperamentu, ale i charakterystycznych stylizacji. Znana restauratorka w środę świętuje 66. urodziny.

Kolorowy ptak polskiej sceny gastronomicznej - tak można opisać Magdę Gessler, która słynie nie tylko ze swojego temperamentu, ale i charakterystycznych stylizacji. Znana restauratorka w środę świętuje 66. urodziny.
Niewielu polskich celebrytów ma tylu fanów w mediach społecznościowych co Magda Gessler /Jarosław Antoniak /MWMedia

Magda Gessler, z domu Ikonowicz, urodziła się 10 lipca 1953 roku w Komorowie. To nie tylko gwiazda telewizji, ale przede wszystkim restauratorka i malarka - jest bowiem absolwentką malarstwa w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda. Jej ojciec był korespondentem - dlatego dzieciństwo spędziła za granicą, m.in. na Kubie - matka zaś związana była z gastronomią. Co ciekawe, jej ojcem chrzestnym był przyjaciel rodziny, Ryszard Kapuściński.

Jest autorką wielu książek kulinarnych, jednak popularność zyskała dzięki telewizyjnemu programowi "Kuchenne rewolucje", w którym próbuje ratować upadające restauracje. Jego gospodynią jest od marca 2010 r. Od 2012 r. jest jurorką w programie "MasterChef", a od 2017 r. prowadzi "Sexy Kuchnię Magdy Gessler".

Reklama

W jednym z wywiadów PAP Life poprosiła Gessler o radę dla początkujących restauratorów. Ekspertka zaleciła, żeby "nie byli pretensjonalni, żeby nie czerpali tak dużo z internetu, żeby sami próbowali raczej ze starych książek kulinarnych, niż z tych nowoczesnych, bo te dadzą im pozory dobrej kuchni, a nie dobrą kuchnię". "Dobrą kuchnię, tak jak dobre malarstwo, zdobywa się od podstaw - jeśli potrafimy zrobić dobry rosół, możemy iść dalszą drogą" - mówiła.

Gessler na swoim koncie ma też kilka nagród, m.in. jest laureatką Wiktora w kategorii "Największe odkrycie telewizyjne" (2011) czy Telekamery w kategorii "Osobowość telewizyjna" (2012). W swoim dorobku artystycznym ma też epizodyczny udział w takich serialach jak "Niania" czy "Na Wspólnej".

Prywatnie była dwukrotnie zamężna. Z tych związków ma dwoje dzieci: syna, Tadeusza Mullera oraz córkę, Larę Gessler. Obecnie jej partnerem jest lekarz, Waldemar Kozerawski. Gessler nie kryje radości z tego, że jej dzieci poszły w jej kulinarne ślady.

Co ciekawe, Gessler robi furorę nie tylko na planie "Kuchennych rewolucji", gdzie bez skrupułów potrafi zerwać zasłony z okien czy rzucać talerzami. Prawdziwy szał "robi" też w sieci. Na swoim profilu na Facebooku ma ponad 1 mln 313 tys. fanów, zaś na Instagramie śledzi ją 731 tys. użytkowników. Gwiazda ma dobry kontakt ze swoimi fanami, którym potrafi odpisywać na komentarze - czy wysłać "besos" nawet w środku nocy.

I choć Magdy gessler nie ma teraz w Polsce, to jej dzieci - Lara i Tadeusz postanowiły zrobić jej niespodziankę i nagrali filmik z życzeniami oraz prezentem, który będzie czekał na nią po powrocie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Magda Gessler

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy