Czasy współczesne w Teheranie. 17-letni Lateef (Hossein Abedini) pracuje na budowie. Nie jest to ciężkie zajęcie. Dostarcza picie i jedzenie uchodźcom afgańskim, którzy za marne grosze pracują tam nielegalnie. Szef – uprzejmy, ale nadzwyczaj oszczędny człowiek imieniem Memar (Mohhamad Amir Naji), płaci Lateefowi niewiele i wciąż mu powtarza, że to wyłącznie dla jego dobra.
Kiedy Najaf - jeden z afgańskich robotników - spadnie z budynku, zaczynają się kłopoty. Nie może przyznać się jak i gdzie doszło do wypadku, bo pracuje przecież nielegalnie. Jego kompani obawiają się, że stracą pracę. Następnego dnia jeden z robotników Soltan – przyjaciel rodziny Najafa - przyprowadza ze sobą do pracy Rahmata (Zahra Bahrami), syna Najafa. Soltan przekonuje szefa, że Rahmat zastąpi w pracy swego ojca. Z oporami, ale w końcu Memar zgadza się.
Początkowo Lateef próbuje pomóc nowemu robotnikowi, bo Rahmat nie jest przyzwyczajony do ciężkiej fizycznej pracy. Kiedy Rahmat upuszcza ciężki ładunek, szef decyduje, że nowy weźmie obowiązki Lateefa, a ten będzie pracował za niego. Lateef nie jest zachwycony pomysłem. Jest wściekły na Rahmata. Ale nagle nastawienie Lateefa zmienia się.
Chłopak słyszy śpiew dochodzący z kanciapy, w której urzęduje Rahmat. Zagląda za zasłonę i widzi piękną dziewczynę, która czesze długie włosy. W mgnieniu oka Lateef zakochuje się. Stara się zwrócić na siebie jej uwagę.
Na budowę przychodzą inspektorzy. Wszyscy robotnicy afgańscy zostają wyrzuceni. Włącznie z piękną Afganką. Lateef czuje się samotny. Znajduje spinkę do włosów, którą zatrzymuje jako pamiątkę po dziewczynie.
Lateef spotyka Soltana który mówi mu gdzie teraz pracuje jego ukochana. Błaga szefa o pieniądze. Udaje się. Lateef oddaje całą sumę Soltanowi, by ten zaniósł je ojcu dziewczyny. Ale Soltan zatrzymuje je dla siebie. Zostawia Lateefowi wiadomość, że wkrótce zwróci mu pieniądze.
Lateef idzie do domu Najafa i tam dowiaduje się kim tak naprawdę jest Rahmat. Dzięki miłości chłopak dokona wyboru, który zmieni jego życie na zawsze.
Karierę zaczynał jako aktor. Występował w sztukach teatralnych i filmach telewizyjnych. Na dużym ekranie zagrał w 9 filmach. Między innymi w trzech filmach...
Historia produkcji filmowej w Iranie sięga lat 30., kiedy to powstało kilka niemych komedii. Jednak za pierwszy film uważa się The Lor Girl z 1934. Nakręcił...