Reklama

Oscary 2008

Stenka panią życia i śmierci

Lada chwila na antenie TVN rozgości się nowa produkcja serialowa. Trzynastoodcinkowa opowieść o Darku Jankowskim (Tomasz Karolak) - "39 i pół" szykuje się na niezaprzeczalny hit wiosennej ramówki. Wśród gwiazd serialu znalazła się Danuta Stenka!

Niewątpliwie obsada serialu już gwarantuje sukces. Wystarczy wspomnieć o ulubieńcach publiczności - Tomaszu Karolaku i Darii Widawskiej, nagradzanej Soni Bohosiewicz,

Reklama

czy wybitnych - Magdalenie Zawadzkiej i Leonardzie Pietraszaku. Mimo takich nazwisk na liście płac, twórcy nie zapomnieli o dodatkowych niespodziankach. W rolach epizodycznych pojawią się sławy, ścieżka dźwiękowa zwali z nóg, a manewry uczuciowe bohaterów wycisną łzy śmiechu i wzruszenia z "najtwardszych".

Już pierwszy odcinek gwarantuje spore zaskoczenie. Darkowi śni się bowiem koszmarny sen. Staje przed sądem, który ma orzec, czy jego życie jeszcze się do czegoś nadaje. Niestety, okazuje się, że w dniu swoich czterdziestych urodzin nie specjalnie ma się czym pochwalić. Muzycznej kariery nie zrobił, zresztą żadnej innej też?, żonę i syna opuścił przed laty, bo nie udźwignął takiej odpowiedzialności, w gruncie rzeczy niczego do tej pory nie dokończył.

Wysoki sąd podejmuje miażdżącą decyzję - jego życiorys nadaje się wyłącznie do śmieci. Sąd nie znosi sprzeciwu, zwłaszcza taki sąd! Panią życia i śmierci Darka Jankowskiego jest nie kto inny jak piękna, ale nieprzejednana Danuta Stenka!

Te czterdzieste urodziny nie będą należały do przyjemnych? Na szczęście Darek się budzi i uświadamia, że kończy dziś lat? "39 i pół".

Odwieczny lekkoduch podejmuje najważniejszą decyzję w swoim dotychczasowym życiu - trzeba je zmienić! Za tą pierwszą idzie szereg kolejnych, ale to już na antenie TVN co wtorek o 21:30 od 4 marca.

Serial "39 i pół" to zabawna, świeża i pokrzepiająca opowieść o późnym dojrzewaniu wiecznego chłopca - Darka - lat 39 i pół. O "drugiej szansie" jaką jest dla niego powrót do żony oraz karkołomna, pełna upadków i wzlotów przemiana w świadomego, odpowiedzialnego, ale nie nudnego ojca rodziny. To także, opowiedziana w lekki i humorystyczny sposób, historia o zamianie tradycyjnych ról mężczyzny i kobiety we współczesnej, wielkomiejskiej rzeczywistości i związanych z nią frustracjach obu płci? Serial reżyserują: Mitja Okorn - młoda nadzieja słoweńskiego kina, a zarazem ceniony w Europie reżyser teledysków oraz tegoroczny zdobywca "Paszportu Polityki" za film "Rezerwat" - Łukasz Palkowski.

W rolę Darka, miłośnika punka i mężczyzny przeżywającego kryzys wieku średniego wcielił się uwielbiany przez widzów Tomasz Karolak ("Testosteron", "Kryminalni"). Na ekranie zobaczymy również m.in.: tegoroczną zdobywczynię nagrody na festiwalu w Gdyni - Sonię Bohosiewicz oraz obiecującego młodego aktora Alana Andersza, znanego z roli w "Pręgach" Magdaleny Piekorz.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Danuta Stenka | żyja | zycie | TVN SA | opowieść | Tomasz Karolak | serial | 39 i pół | Życie | życia | stenka