Reklama

Oscary 2008

"Kryminalni": Import gwiazd

W kolejną sobotę, w "Kryminalnych" pojawi się prawdziwy, aktorski gwiazdozbiór! W 91. odcinku gościnnie wystąpią m.in. Henryk Talar oraz gwiazdy "importowane" z innych seriali - Leszek Lichota ("Na Wspólnej") i Arkadiusz Janiczek ("Złotopolscy").

Znani aktorzy zagrają szajkę bandytów - Gumę, Lasockiego i Warteckiego - którzy zaplanowali napad na konwój. I gdy wszyscy trzej będą marzyć o milionach, na ich drodze stanie - jak zwykle niezawodny - komisarz Zawada...

Henryk Talar zagra czarny charakter - bandytę zamieszanego w morderstwo i napad na konwój, o pseudonimie Guma.

- Lubię grać mocne, złożone postaci. Ale mam też za sobą role, na scenie i w teatrze telewizji, które są diametralnie inne - wcale nie "czarne". Tak naprawdę, czuję się aktorem komediowym - wyznaje Henryk Talar.

Reklama

Popularny aktor urodził się w małej miejscowości Kozy w Beskidach i? na scenie zadebiutował w roli koziołka Matołka, w szkolnym przedstawieniu. Tego, że pochodzi z górskiej wsi - a konkretnie z podnóża szczytu Hrobacza Łąka - nigdy nie ukrywał.

- Ja z tego miejsca czerpię siłę. Byłem góralem, jestem i będę. Nie przebieram się w inne piórka! - wyznaje gwiazdor. - Tam ludzie przewracają się, mają w życiu potknięcia, ale jednocześnie bardzo się nawzajem szanują. Jeśli kogoś raz skrzywdzą, już nigdy nie zrobią tego ponownie. Tam nikt nie kopie leżącego. Dlatego nie wstydzę się swojego pochodzenia.

Czy serialowego Gumę dosięgnie sprawiedliwość - a właściwie, ścigający bandytę komisarz Zawada?

INTERIA.PL