Reklama

Oscary 2008

Figura w "Londyńczykach"

W serialu "Londyńczycy" gościnnie pojawiają się same gwiazdy. Na planie tej produkcji można było ostatnio spotkać spotkać Katarzynę Figurę oraz Alessandro Bertolucciego, bratanka znanego włoskiego reżysera Bernarda Bertolucciego.

Bertolucci wcieli się w serialu w szefa agencji modelek. Gwiazda "Kilera" i "Ubu Króla" zagra natomiast znaną londyńską fotograf polskiego pochodzenia, która zaprzyjaźni się z dwójką imigrantów - Asią (Natalia Rybicka) i Andrzejem (Lesław Żurek).

Reklama

"Elizabeth to dość awangardowa i ekscentryczna osoba. Jest właścicielką prestiżowego studia. Do tej pory nie miała styczności z nową polską emigracją. O Polsce nie wie prawie nic. Jej przewodniczką jest Asia, która pomaga jej w ambitnym przedsięwzięciu - stworzeniu fotograficznego portretu Polaków w Londynie" - opowiada o swojej postaci Figura.

"To niewielka rola, ale pokusa znalezienia się w tym serialu i bycia reżyserowaną przez Wojtka Smarzowskiego była wielka. Zwłaszcza, że niedawno serial ten został doceniony na arenie międzynarodowej. Nie mogłam więc odmówić sobie wzięcia w nim udziału" - dodaje artystka.

Dla Figury i Rybickiej to pierwsze po latach spotkanie na planie. Aktorki miały już okazję zagrać razem w 2003 roku w wielokrotnie nagradzanym filmie "Żurek" według opowiadania Olgi Tokarczuk. Obie panie były bardzo zadowolone z ponownego zetknięcia się ich aktorskich losów.

"To bardzo miłe spotkanie po tak długim czasie. Cenię talent Kasi Figury, dlatego tym bardziej się cieszę, że znów możemy razem grać " - wyznaje Rybicka.

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 'Gwiazdy' | Katarzyna Figura | Natalia Rybicka | Wojtek Smarzowski | serial | figura