Reklama

Oscary 2008

Agata Buzek gra z gwiazdami

Agata Buzek zniknęła na chwilę z serialu "Teraz, albo nigdy!", by grać u boku hollywoodzkiej gwiazdy Emily Watson i Zbigniewa Zamachowskiego. Propozycji jej nie brakuje.

Ta zdolna aktorka była przez długi czas kojarzona jako córka premiera Jerzego Buzka, ale - jak sama mówi - "W zawodzie aktora nikt bez talentu nie przetrwa, bez względu na to, kim jest tatuś" i nigdy nie przejmowała się tym, co ludzie mówili za jej plecami.

Reklama

W tej chwili trwają zdjęcia do dwóch filmów, w których Agata występuje. W "Płonących wieżowcach" gra dziewczynę głównego bohatera, w "Świętej krowie" otrzymała jedną z głównych ról, obok Zbigniewa Zamachowskiego.

Niedługo do kin trafi film "Wichry Kołymy", w którym nasza rodaczka zagrała u boku amerykańskiej gwiazdy Emily Watson.

"To najwspanialsze doświadczenie, jakie zdarzyło mi się na planie. Być z Emily, patrzeć, jak ona pracuje i móc z nią grać. Myślę, że prędko mi się coś takiego nie zdarzy" - mówiła Agata Buzek podczas kręcenia zdjęć.

Aktorka od lat pracuje na własne nazwisko. Na swoim koncie ma współpracę z takimi reżyserami , jak Krzysztof Zanussi, Andrzej Wajda, Robert Gliński i Peter Greenaway. Choć nie jest klasyczną pięknością, potrafi przyciągnąć uwagę widzów. Kreowane przez nią postaci głęboko zapadają w pamięć, jak z pozoru zimna i niedostępna Julia Milton, jedna z najbarwniejszych bohaterek w serialu "Teraz albo nigdy!" - przybliża postać aktorki dziennik "Fakt".

Fakt

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: granie | grań | Watson | aktorka | Buzek | 'Gwiazdy'