Reklama

Najlepsze dokumenty

Reklama

"Paper and Glue": Twórca filmu zdobył główną nagrodę podczas festiwalu ARCA

"Paper and Glue" śledzi działania francuskiego artysty, znanego z prowokacyjnych instalacji. Film ten zdobył pierwsze miejsce podczas festiwalu ARCA, który odbywał się w Urugwaju. Nagrodę główną stanowiła rzeźba znanego urugwajskiego artysty, której wartość szacuje się na 60 tysięcy euro.

Film dokumentalny "Paper and Glue" zachwycił jury

"Paper and Glue" jest rewolucyjnym filmem dokumentalnym, który śledzi poczynania francuskiego artysty, działającego pod pseudonimem JR. JR zajmuje się umieszczaniem prowokacyjnych instalacji, które przedstawiają ludzi, w najbardziej nieoczywistych miejscach. Jego dzieła pojawiły się między innymi w brazylijskich dzielnicach nędzy, na murze granicznym, oddzielającym Meksyk od Stanów Zjednoczonych, oraz na jednym z kalifornijskich zakładów karnych.

Produkcja wydana pod szyldem Imagine Documentaries zdobyła główną pierwsze miejsce podczas urugwajskiego festiwalu ARCA, który zakończył się 14 stycznia. Nagrodą główną była rzeźba autorstwa znanego urugwajskiego artysty Pabla Atchugarry'ego. Wartość dzieła szacuje się na 60 tysięcy euro.

Reklama

Zobacz też: Krzysztof Globisz: Wszystko, co najważniejsze

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL