Reklama

Ikony Polskiego Filmu

Wybierz Ikony Polskiego Filmu!

Weź udział w plebiscycie Ikony Polskiego Filmu, organizowanym przez INTERIA.PL wspólnie z Telewizją Polską. Wybierz amanta, amantkę oraz kultową scenę i wygraj wspaniałe nagrody!

Plebiscyt

Aby wziąć udział w konkursie, każdy uczestnik powinien wejść na stronę Plebiscytu i zagłosować na wybraną pozycję w każdej z trzech kategorii - amant, amantka i kultowa scena.

To jednak nie koniec. Należy również odpowiedzieć na otwarte pytanie konkursowe: Który polski film lubisz najbardziej i krótko uzasadnić swój wybór.

Później trzeba już tylko wypełnić formularz rejestracyjny i wskazać w nim określone w formularzu dane osobowe (niewykonanie któregokolwiek z powyższych warunków powoduje automatyczną dyskwalifikację).

Reklama

Zwycięzcami zostanie dziewięciu uczestników, którzy prawidłowo dokonali powyższych czynności, oraz których odpowiedzi na otwarte pytanie konkursowe, zostaną ocenione przez komisję konkursową jako najlepsze. Komisja, dokonując wyboru, kierować się będzie ich poziomem merytorycznym, w tym ciekawym ujęciem tematu, wiedzą na temat filmu oraz elementem humorystycznym.

Amanci

W historii polskiego kina wielu było - i wciąż zresztą jest - wybitnych aktorów wcielających się w role amantów. A właśnie artystów, wraz z którymi przeżywaliśmy miłosne uniesienia, postanowiliśmy docenić w naszych plebiscycie.

Było to o tyle trudne i niewdzięczne zadanie, że w ciągu ponad stu lat od powstania kina pojawiły się na ekranach dziesiątki (jeśli nie setki) rodzimych gwiazd, które zapisały się w naszej pamięci.

Ostatecznie wybraliśmy 15 aktorów i aktorek, którzy naszym zdaniem najbardziej zasłużyli, żeby znaleźć się na liście.

Są wśród nich zarówno gwiazdy lat 20. i 30. - Aleksander Żabczyński oraz Eugeniusz Bodo, jak i współcześni nam odtwórcy ról amantów: Michał Żebrowski czy Paweł Małaszyński.

Na liście znaleźli się tak zasłużeni dla polskiego kina artyści, jak Zbigniew Cybulski i Daniel Olbrychski, ale też "młodzi gniewni", dopiero zaczynający poważną przygodę z filmem Antoni Pawlicki i Jakub Gierszał.

Nie mogliśmy też zapomnieć o legendarnym Andrzeju Łapickim, najtwardszym z twardych Bogusławie Lindzie, ani zachwycającym ostatnio kolejnymi kreacjami Marcinie Dorocińskim.

Równie trudną sytuację mieliśmy z paniami. Wybierając jedynie piętnastkę, musieliśmy zrezygnować z kilku wydawałoby się oczywistych kandydatur.

Ostatecznie głosy oddawać można m.in. na pierwsze gwiazdy rodzimego kina: Polę Negri i Jadwigę Smosarską, ale także zaczynające swoje kariery nieco później Hankę Ordonównę oraz Elżbietę Czyżewską.

Nie mogliśmy pominąć pięknych Beaty Tyszkiewicz i Barbary Brylskiej ani dysponujących wspaniałymi warunkami fizycznymi Kaliny Jędrusik i Katarzyny Figury.

Należało docenić także tak uznane dziś gwiazdy, jak Grażyna Szapołowska oraz Anna Dymna, jak i nieco młodsze, ale nie mniej zdolne Magdalenę Cielecką i Agnieszkę Grochowską.

Kultowe sceny

W pamięci każdego człowieka szczególne miejsce zajmują chwile, które w znaczący sposób wpłynęły na jego życie. Narodziny dziecka, składanie przysięgi małżeńskiej, zdawanie matury... Podobnie rzecz się ma z filmowymi scenami, które wywarły na nas duże wrażenie: rozbawiły, wzruszyły, skłoniły do zmiany opinii na jakiś temat.

W naszym plebiscycie wybraliśmy dwadzieścia kultowych scen z polskich filmów i chcemy, żebyście wybrali tą najważniejszą, najbardziej pamiętną, z różnych powodów wam najbliższą.

Do wyboru macie zarówno tak klasyczne już pozycje, jak zrywanie nenufarów przez Toliboskiego w "Nocach i dniach" oraz słynne "łubudubu" z "Misia", jak i sekwencje zupełnie nowe: wyjazd z Polski w "Różyczce" czy rapowanie "Magika" w "Jesteś Bogiem".

Czasem będą to sceny wzbudzające wzruszenie - Maciek Chełmicki zapalający kieliszki ze spirytusem, symbolizujące poległych kolegów w "Popiele i diamencie", innym razem śmiech - pojedynek Pawlaka z Kargulem przy płocie w "Samych swoich".

Niektóre sekwencje będą pełne emocji - pojedynek Andrzeja i młodego autostopowicza w "Nożu w wodzie", a inne głębokich przemyśleń - jak w "Psach", gdy Franz tłumaczy Andżeli, czemu zostawiła go żona.

Głosujcie na amanta, amantkę i kultową scenę!

Nagrody

Wygraj w naszym plebiscycie i spędź cudowne chwile na Mazurach. Spokój i cisza zagwarantują relaks i odpoczynek. Zabiegi w Willa SPA pozwolą zapomnieć o codzienności i na nowo cieszyć się wzajemnym uczuciem, a wszystko w spokojnej i intymnej atmosferze. Szeroka gama zabiegów pozwoli poczuć przyjemny luksus, a masaże przywrócą harmonię ducha i ciała.

Obiekt Willa Port Conference Resort & SPA, leżący nad brzegiem jeziora Drwęckiego w Ostródzie, to jeden z najpiękniejszych hoteli na Mazurach. Dysponuje 113 obszernymi, klimatyzowanymi pokojami z dużymi tarasami oraz dwoma restauracjami z letnim tarasem.

Willa Port to także jedno z najlepszych SPA na Mazurach. Goście ośrodka mogą skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów na twarz i ciało, usług kosmetycznych, masaży, a także basenu solankowego z możliwością pływania pod prąd, wanien jacuzzi, sauny i łaźni rhassoul. W sąsiedztwie hotelu znajduje się wiele atrakcji: bulwar spacerowy, wyciąg dla narciarzy wodnych, kompleks sportowy z kortami tenisowymi, plaża z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Czytaj więcej o Willa Port Conference Resort & SPA!

Pierwszą nagrodą w naszym konkursie są: trzy vouchery SPA uprawniające do 2-dniowego pobytu w Hotelu Willa Port Conference Resort & SPA w Ostródzie, dla 2 osób w ramach pakietu " Dwie połówki" (ważny do dnia 31 grudnia 2013 roku).

Pakiet "Dwie połówki" zawiera:

- dwa noclegi w komfortowych i przestronnych pokojach Deluxe z obszernymi tarasami wyposażonymi w wygodne hamaki,

- wykwintny bufet śniadaniowy,

- obiadokolacje przy świecach w stylu włoskim (napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne),

- niespodziankę w pokoju,

- nielimitowany wstęp do Strefy Wellness, a w niej: basen solankowy z przeciwprądami (kąpiel w basenie solankowym poprawia krążenie, oczyszcza skórę, likwiduje obrzęki i cellulit, odpręża, podnosi odporność na infekcje, łagodzi bóle mięśniowe), wanny jacuzzi, sauna sucha oraz łaźnia parowa Rhassoul,

- wypoczynek w pokoju relaksu przy lampce szampana,

- zabiegi w Willa SPA: (Peeling "Kokosowa rozkosz" dla Niej ; Peeling cukrowy "Czerwone wino" dla Niego, Masaż gorącą świecą dla dwojga, Manicure klasyczny lub pedicure klasyczny dla Niej, Zabieg odżywczy na dłonie dla Niego).

Drugą nagrodą jest pięć pakietów, zawierających zestaw trzech filmów DVD.

Trzecia nagroda to natomiast jedna wejściówka dla 2 osób na widownię Wielkiego Testu Wiedzy o Filmie Polskim, organizowanego przez TVP, który odbędzie się 23 września 2013 roku w studiu TVP1 w Warszawie (wejściówka nie obejmuje zakwaterowania, dojazdu, cateringu lub innych tego rodzaju świadczeń).


Wszystkie dodatkowe informacje na temat konkursu znajdziecie w regulaminie!

IKONY POLSKIEGO FILMU

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kultowe sceny | Weź udział

Reklama