Reklama

Hity w Paramount Channel

Paramount Channel: Hitem tygodnia "Wróg publiczny"

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel każdy miłośnik dobrego, hollywoodzkiego kina znajdzie coś dla siebie. Hitem nadchodzącego tygodnia jest "Wróg publiczny" Tony'ego Scotta. Jaki inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel każdy miłośnik dobrego, hollywoodzkiego kina znajdzie coś dla siebie. Hitem nadchodzącego tygodnia jest "Wróg publiczny" Tony'ego Scotta. Jaki inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?
Will Smith i Gene Hackman w scenie z filmu "Wróg publiczny" /AKPA

W ofercie kanału Paramount Channel są produkcje ze studia filmowego Paramount Pictures oraz wybranych największych wytwórni filmowych w Hollywood. Każdy fan dobrego kina znajdzie wśród nich coś dla siebie - od horroru, przez kino akcji, komedie aż po filmy obyczajowe i propozycje dla młodszej części widowni.

Co zasługuje na szczególną uwagę w tym tygodniu (24-30 sierpnia)?

"Wróg publiczny" (emisja - 29 sierpnia, godz. 22)

Amerykański kongresmen, przeciwnik wprowadzenia prawa umożliwiającego władzy nieograniczoną kontrolę nad poczynaniami obywateli, zostaje zamordowany przez skorumpowanego pracownika Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, Thomasa Reynoldsa (Jon Voight), oraz dwóch jego ludzi. Całe zajście zostaje przypadkowo zarejestrowane przez kamerę ornitologa Daniela Zavitza (Jason Lee). Mężczyzna podczas ucieczki przed sprawcami mordu spotyka swego dawnego kolegę, prawnika Roberta Claytona Deana (Will Smith) i umieszcza w jego torbie cenną kasetę. Chwilę później ginie, potrącony przez samochód. Jego znajomy zaś staje się ofiarą spisku politycznego. Adwokat, nieświadomy tego, że wszedł w posiadanie ważnych dowodów, zostaje oskarżony o ujawnianie tajnych informacji swojej byłej dziewczynie, Rachel (Lisa Bonet). Nieoczekiwanie traci pracę, jego karty kredytowe okazują się nie mieć pokrycia, a żona wyrzuca go z domu. Odwracają się też od niego znajomi. Jedyną osobą, która może mu pomóc, jest były pracownik służb wywiadowczych, tajemniczy Edward "Brill" Lyle (Gene Hackman). Reżyserem filmu jest Tony Scott, autor m.in. "Top Gun", drugiej części "Gliniarza z Beverly Hills" i "Deja Vu".

Reklama

"W chmurach" (emisja: 24, 25, 27 sierpnia)

Ryan Bingham (George Clooney) jest specjalistą od zwalniania pracowników. Z jego usług korzystają firmy z całych Stanów Zjednoczonych, wiele czasu spędza więc w podróżach. Sprzyja im kryzys finansowy, który obejmuje kolejne branże i pociąga za sobą redukcje zatrudnienia. Ryan powoli zbliża się do zrealizowania swojego marzenia - zdobycia karty wręczanej klientom linii lotniczych, którzy przemierzyli na pokładach samolotów dziesięć milionów mil. Częste podróże nie sprzyjają jednak życiowej stabilizacji. Bingham nie ma rodziny, a jego mieszkanie przypomina pokój hotelowy. Do tego na konferencjach, na które jest zapraszany, przedstawia swoją receptę na życie - jak najmniej zobowiązań. Podczas jednej ze swoich wypraw poznaje Alex Goran (Vera Farmiga), bizneswoman, która także sporo podróżuje. Zaczyna odczuwać, że otacza go pustka. Chce to zmienić. Do tego w jego firmie szykują się poważne zmiany. Młoda, przebojowa psycholog Natalie Keener (Anna Kendrick) pracuje nad wdrożeniem nowego systemu. Drogie podróże samolotem ma zastąpić szybkie łącze internetowe - pracownicy mają być zwalniani podczas telekonferencji. Ryan, by udowodnić jej, że nie jest to dobry pomysł, zabiera ją ze sobą w trasę. Film był nominowany do Oscara w sześciu kategoriach. Scenariusz nagrodzono Złotym Globem i BAFTA.

"Zoolander" (emisja: 24, 26 sierpnia)

Derek Zoolander (Ben Stiller) wielokrotnie zdobywał tytuł Modela Roku. Wkrótce jednak zostaje zdetronizowany przez młodszego rywala, Hansela (Owen Wilson), a na domiar złego w tym samym czasie traci wskutek tragicznego wypadku najbliższych przyjaciół. Załamany wraca do rodzinnego miasteczka, by odpocząć w domowym zaciszu. Pewnego dnia jego agent, Maury Ballstein (Jerry Stiller), przedstawia mu atrakcyjną propozycję: Derek ma wziąć udział w promowaniu nowej kolekcji projektanta mody Jacobina Mugatu (Will Ferrell). Nie wie jednak, że kontrowersyjny artysta jest członkiem międzynarodowej organizacji, która planuje obalić premiera Malezji. Polityk pragnie bowiem wprowadzić zakaz zatrudniania dzieci. Jeśli do tego dojdzie, Mugatu straci tanią siłę roboczą. Piękna modelka Katinka (Milla Jovovich) ma namówić nieświadomego całej intrygi Dereka do dokonania zamachu. Z pomocą naiwnemu Zoolanderowi spieszą dziennikarka Matilda Jeffries (Christine Taylor) i jego rywal, Hansel. Film jest rodzinnym przedsięwzięciem Stillerów. Gra w nim sam reżyser, jego ojciec, żona i siostra. Na ekranie pojawiają się też m.in. takie gwiazdy, jak David Duchowny, David Bowie, Lenny Kravitz, Winona Ryder czy Natalie Portman.

"Strażnicy" (emisja: 24, 27 sierpnia)

Rok 1985. Z pomocą obdarzonego niezwykłą mocą Doktora Manhattana (Billy Crudup) Amerykanie zwyciężyli w wojnie w Wietnamie, dzięki czemu Richard Nixon (Robert Wisden) został prezydentem na trzecią kadencję. Obecność potężnego herosa po stronie USA prowadzi do nasilenia konfliktu między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Tymczasem słynni Strażnicy, superbohaterowie, którzy walczyli z przestępcami, są teraz na przymusowej emeryturze. Amerykański rząd kontroluje każdy ich krok. Pewnego dnia jeden z nich, Edward Blake znany jako Komediant (Jeffrey Dean Morgan), zostaje wypchnięty z okna swojego mieszkania na trzydziestym piętrze. Jego przyjaciel, a kiedyś również Strażnik, Walter Kovacs,, używający pseudonimu Rorschach (Jackie Earle Haley), dochodzi do wniosku, że ktoś chce pozbyć się wszystkich dawnych superbohaterów. Postanawia ostrzec swoich towarzyszy, Daniela Dreiberga (Patrick Wilson) znanego jako Nite Owl II, Laurie Jupiter (Malin Akerman), który używała niegdyś pseudonimu Silk Spectre II, Dra Manhattana oraz miliardera Adriana Veidta (Matthew Goode), czyli słynnego przed laty Ozymandiasa. Wkrótce wpadają oni na ślad intrygi, w której stawką są losy świata. Sytuacja szybko się komplikuje, gdy Dr Manhattan zostaje posądzony o wywoływanie raka u swoich współpracowników, a Rorschach oskarżony o zamordowanie jednego z dawnych wrogów, Molocha.

"Shrek Forever" (emisja 28 sierpnia)

Czwarta część przygód sympatycznego ogra. Shrek wiedzie spokojne, szczęśliwe życie ojca i męża. U boku Fiony stał się pantoflarzem, nie wywołuje lęku u nikogo. Pozornie jest zadowolony, czasem jednak chciałby znowu budzić strach wieśniaków i choć jeden dzień spędzić jak prawdziwy ogr. W końcu sfrustrowany korzysta z oferty podstępnego Rumpelnickiego i zawiera z nim pakt. W efekcie trafia do alternatywnej rzeczywistości, w której żyje sam, a inni mieszkańcy Zasiedmiogórogrodu się go boją. Początkowo mu się to podoba, wkrótce jednak zaczyna tęsknić za bliskimi. Wtedy okazuje się, że nigdy nie poznał swoich przyjaciół - Kota w Butach i Osła - ani nie uwolnił Fiony. Przerażony rozpoczyna poszukiwanie sposobu na odwrócenie czaru Rumpelnickiego... W polskiej wersji językowej wystąpili Zbigniew Zamachowski, Jerzy Stuhr, Cezary Pazura i Agnieszka Kunikowska.

INTERIA.PL

Reklama