Tofifiest 2024
Reklama

Tofifest 2024: Magdalena Różczka laureatką Nagrody im. Poli Negri

Podczas 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze, która rozpocznie się już 25 czerwca, po raz trzeci wręczona zostanie wyjątkowa Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri. W tym roku uhonorowana nią zostanie Magdalena Różczka.

Magdalena Różczka: Wyjątkowa aktorka otrzyma nagrodę

Artystka przyszła na świat w 1978 roku w Nowej Soli i debiutowała już w czasach liceum, biorąc udział w projektach eksperymentalnego teatru Terminus A Quo

Powszechne uznanie zdobyła dzięki rolom w takich filmach, jak "Rozmowy nocą" (2008) Macieja Żaka, "Lejdis" (2008) Tomasza Koneckiego, "Po prostu przyjaźń" (2016) Filipa Zylbera, "Listy do M3" (2017) Tomasza Koneckiego, "1800 gramów" (2019) Marcina Głowackiego czy "Brigitte Bardot cudowna" (2021) Lecha Majewskiego. 

Różczka ma na swoim koncie kilka wybitnych kreacji także na małym ekranie. Szczególnie należy wyróżnić jej pracę przy "Czasie honoru" (2009-2014), gdzie wcieliła się w Wandę Ryszkowską oraz w liczącej trzy sezony produkcji "Rojst" (2018-2024), w której zagrała sierżant Annę Jass.  

Reklama

Dla kobiety kluczowa jest także działalność charytatywna; w 2010 roku została Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF. Ponadto, od lutego 2024 roku zajmuje stanowisko prezeski Funkacji Ukochani, która wspiera rodzicielstwo zastępcze. 

Nagroda zostanie wręczona przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego. 

Tofifest 2024: Festiwal rozpocznie się już niedługo!

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze odbędzie się w dniach 25-30 czerwca w Toruniu. Na uczestników czekać będzie kilka skrupulatnie zaplanowanych sekcji, przybliżających trendy współczesnego kina światowego i polskiego. Motywem przewodnim festiwalu jest "Wieczna miłość" oraz wyjątkowe dzieło Francisa Forda Coppoli - "Dracula" (1992). 

Widzowie będą mogli obejrzeć filmy w Centrum Festiwalowym (CKK Jordanki), Cinema City oraz podczas wydarzeń plenerowych. Szczegółowe informacje i program dostępne są na stronie internetowej tofifest.pl oraz w mediach społecznościowych.    

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tofifest | Magdalena Różczka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy