Tofifiest 2024
Reklama

Tofifest 2024: Festiwal niepowtarzalny i niepokorny

22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbywał się w dniach 25-30 czerwca. Za nami kilka dni wypełnionych dziełami, które charakteryzuje oryginalność i niepokorność. W tym roku motywem przewodnim stała się "Wieczna miłość" oraz kultowy film "Dracula" Francisa Forda Coppoli. Co o wydarzeniu mówią uczestnicy i dlaczego warto w jego trakcie wpaść do Torunia?

Tofifest 2024: Relacja wideo z festiwalu

W tegorocznym repertuarze znalazło się aż 17 sekcji i ponad 100 filmów. Widzowie mogli poznać bliżej dzieła z Heleną Grossówną, obejrzeć filmy z dwóch starannie wyselekcjonowanych pasm konkursowych (ON AIR oraz FROM POLAND) czy wejść w świat mroku i historii o krwiopijcach w ramach "Romantyczno-wampirycznej piątki". 

Festiwal to jednak nie tylko seanse filmowe, ale także inspirujące spotkania z wybitnymi, nieszablonowymi artystami. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych po seansach, na których pojawili się m.in.: Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Figura, Andrzej Seweryn, Magdalena Łazarkiewicz, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel czy Martyna Wojciechowska. Co wyjątkowe w przypadku festiwalu Tofifest, wstęp na wszystkie dyskusje był darmowy i zależny jedynie od dostępności miejsc. 

Reklama

Toruń jest miejscem wyjątkowym również pod względem architektonicznym. Skrywa wiele interesujących historii, które między seansami z przyjemnością można odkrywać, przechadzając się (koniecznie z jakimś pierniczkiem w dłoni!) między ciasnymi, urokliwymi ulicami i ceglanymi budowlami gotyckimi. 

Osobiście uważam, że należy także wyróżnić osoby, które pracowały przy tegorocznej edycji, wszystkich wolontariuszy oraz organizatorów, dzięki którym pokazy i wydarzenia towarzyszące przebiegały sprawnie, w miłej atmosferze. Dawno nie miałam możliwości poznania tak wielu otwartych, serdecznych ludzi, na których pomoc oraz uśmiech zawsze można było liczyć.

W trakcie wydarzenia udało się stworzyć krótki materiał wideo, który pozwoli na moment powrócić do Torunia oraz poczuć choć namiastkę niepowtarzalnego klimatu, jaki towarzyszy Tofifest. Kujawy i Pomorze! Dowiecie się z niego nieco więcej o motywie przewodnim, o tym, co wyróżnia Tofifest spośród innych festiwali oraz jak rozumiany jest termin "niepokorność".

Materiał zrealizowany podczas 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze dostępny jest poniżej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Coppola | Martyna Wojciechowska | Tofifest | Zamachowski Zbigniew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama