"Taniec z Gwiazdami": Sekrety garderoby
W tym programie zachwycają nie tylko popisy uczestników, ale i kreacje, w których prezentują się na parkiecie. Jak powstają stroje, czym różnią się buty do samby od tych, w których tańczy się walca?
Podkreślające figurę suknie ozdobione błyszczącymi cekinami i kryształkami. Bajeczne kreacje pełne piór, tiuli oraz koronek, które przepięknie wirują przy każdym ruchu. Znakomicie dopasowane męskie fraki, a do tego odpowiednie obuwie. Jak wygląda garderoba "Dancing with the Stars".
Wygląd kreacji jest niezwykle istotny, ale równie ważna jest wygoda, nieskrępowane ruchy oraz komfort tańczących gwiazd, ich partnerek i partnerów. W przypadku pań niezbędna jest także pewność, że nawet w bardzo krótkich, niezwykle skąpych spódnicach i sukienkach, w których tańczy się np. sambę lub cha-chę oraz pozostałe tańce latino, wszystko, co nie powinno ujrzeć światła fleszy, zostanie ukryte.
Dlatego większość z nich powstaje na bazie specjalnego cielistego body, które ściśle przylega do ciała, nie krępując swobody wykonywania tanecznych ewolucji. Do takiego body dobiera się pozostałe elementy stroju i dodatki, ozdabiane są frędzelkami i cekinami, które zwracają uwagę na powaby ciała. Natomiast stroje tworzone do standardowych tańców muszą "płynąć" razem z tancerką. Zazwyczaj sukienki tego typu wykonane są z delikatnych, lejących materiałów.
Za wszystkie stylizacje i kreacje gwiazd "Tańca..." odpowiada projektantka i kostiumografka Malwina Wędzikowska.
- To ciężka praca, ale kocham to, co robię - zapewnia projektantka, która każdy model szkicuje, po wysłuchaniu sugestii gwiazd i konsultacjach z tancerzem oraz choreografem. - Analizuję rodzaj ruchu i na podstawie tego powstaje projekt kreacji, który idzie do realizacji - zdradza Wędzikowska.
Wiadomo, że podczas tańca stopy potrzebują miękkości i komfortu. Dlatego obuwie, w którym uczestnicy programu wychodzą na parkiet, ma lekką konstrukcję i podeszwy zapewniające poślizg oraz dobre wyważenie, niezbędne do wykonywania bezpiecznych i stabilnych obrotów. Panie do tańców klasycznych zakładają buty przylegające do stopy, ale do latynoamerykańskich, które wykonuje się w otwartychsandałkach, o kilka milimetrów za krótkie, aby podeszwa nie przeszkadzała w wykonywaniu figur.
Niezbędnym elementem, wymaganym także na zawodowych turniejach, są specjalne silikonowe nakładki na obcasy. Chronią one parkiet przed zarysowaniami, a fleki przed zużyciem.
JBJ
***Zobacz materiały o podobnej tematyce***