Oscary 2024
Reklama

"Chłopi" powalczą o Oscary we wszystkich kategoriach!

Sony Pictures Classics, dystrybutor filmu w Stanach Zjednoczonych, zgłosił "Chłopów" do wszystkich kategorii nagród Akademii Filmowej. Najważniejsze z nich to: najlepszy film, najlepszy film międzynarodowy, najlepszy film animowany, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza muzyka (Łukasz L.U.C Rostkowski) i najlepsza piosenka ("Koniec lata").

"Chłopi": Najbardziej niezwykły polski film od lat. Ponad 1,5 mln widzów!

"Chłopi" to wyjątkowa malarska animacja filmowa, zrealizowana na podstawie powieści Władysława Reymonta. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty staje się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Reklama

"Chłopi" zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie już przy poprzedniej produkcji HughDK Welchmanów - filmie "Twój Vincent". Kosztujące 30 milionów złotych i powstające przez trzy lata dzieło zostało już zauważone i nagrodzone na tegorocznym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tytuł zdobył tam Nagrodę Specjalną Jury "za unikalną formę filmową" oraz Nagrodę Publiczności, zaś aktorka Kamila Urzędowska, która wciela się w postać Jagny, otrzymała dwie nagrody - Kryształową Gwiazdę Elle oraz "Chopard Loves Cinema". "Chłopi" zostali też wybrani przez komisję oscarową jako polski kandydat do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii "najlepszy film zagraniczny".

Najnowszy film twórców "Twojego Vincenta" obejrzało w Polsce już ponad 1,5 mln widzów i jest to najlepszy polski film w box office od czterech lat. Obecnie "Chłopi" wchodzą do dystrybucji w innych państwach m.in. w Wielkiej Brytanii i Irlandii od 8 grudnia. Specjalnie dla Polaków w tych krajach, dystrybutorzy zaplanowali pokazy filmu po polsku z napisami po angielsku.

"Chłopi" walczą o Oscary 2024

Również w tym dniu rozpoczynają się pokazy filmu w Nowym Jorku i Los Angeles, które potrwają do 14 grudnia. Jest to ważny etap kampanii oscarowej, ponieważ na pokazy zostaną zaproszeni członkowie Akademii Filmowej, jak i wpływowi krytycy.

"Chłopi" już teraz są wymieniani przez najważniejsze zagraniczne redakcje wśród tytułów z największą szansą na nominację w kategorii pełnometrażowej animacji. Variety wytypował "Chłopów" jako kandydata na tzw. shortlistę Akademii Filmowej, a The Hollywood Reporter określił film jako "porywający wizualny triumf".

"Film 'Chłopi" to projekt łączący różne dziedziny sztuki. Literatura, malarstwo, muzyka tworzą spójną całość, która zanurza widza w świecie głębokich emocji. 2024 rok to setna rocznica przyznania Władysławowi Reymontowi nagrody Nobla za powieść 'Chłopi'. Cieszymy się, że właśnie teraz, w zbliżającą się rocznicę, możemy przedstawić światu tą porywającą historię i powalczyć o Oscary we wszystkich kategoriach - mówi Sean Bobbitt, producent filmu

23 stycznia 2024 roku zostaną ogłoszone oficjalne nominacje do nagród Akademii Filmowej. Gala przyznania Oscarów odbędzie się 10 marca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chłopi (2022) | Oscary 2024
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy