Oscary 2012
Reklama

Streep: Czułam się jak dziecko

Meryl Streep wyznała podczas oscarowej gali, iż przyznanie nagrody wyzwoliło w niej niemal dziecięcy entuzjazm. Hollywoodzka gwiazda została uznana za najlepszą aktorkę pierwszoplanową podczas ceremonii, która odbyła się w nocy z 26/27 lutego polskiego czasu, w Los Angeles.

Meryl Streep (mająca na swoim koncie już 17 oscarowych nominacji i dwie statuetki) pokonała typowaną na jej największą konkurentkę w wyścigu o statuetkę Glenn Close. Streep, którą Akademia wyróżniła za doskonałą kreację Margaret Thatcher w "Żelaznej Damie", przyznała, iż wygrana sprawiła, że poczuła się ponownie jak... dziecko.

62-letnia aktorka, która ostatniego Oscara odebrała 30 lat temu za występ w filmie "Wybór Zofii", wyznała, iż była zszokowana ponowną wygraną.

- Myślałam, że jestem już za stara, ale gdy usłyszałam moje nazwisko poczułam się niesamowicie. To tak, jakbyś ponownie stał się dzieckiem. Ostatni raz czułam się tak niemal 30 lat temu. Dwóch pozostałych dominowanych nie było nawet na świecie! - mówiła Streep w pełnym emocji przemówieniu.

Reklama

- Kiedy usłyszałam moje imię pomyślałam, że połowa Stanów mówi: "O nie, to znowu ona". Ale nie obchodzi mnie to - dodała szczęśliwa aktorka.

Mimo, iż film Phillidy Lloyd zarobił jedynie 61 milionów dolarów, wygrał dziesiątki nagród na całym świecie. Meryl Streep triumfowała także podczas rozdania Złotych Globów i BAFTA.

Film zdobył również wiele nagród za charakteryzacje - w tym Oscara.


Przeczytaj relację z oscarowej gali na stronach INTERIA.PL!

Zobacz nasz raport specjalny OSCARY 2012!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hollywoodzka gwiazda | Meryl Streep | film | Oscary 2012
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy