Najlepsze dokumenty

Reklama

Czteroodcinkowy serial o Annie Przybylskiej w TVP. Niepublikowane materiały!

1 listopada o godz. 18.35 TVP HD wyemituje czteroodcinkowy serial "Ania" - poruszającą opowieść o przedwcześnie zmarłej aktorce Annie Przybylskiej.

1 listopada o godz. 18.35 TVP HD wyemituje czteroodcinkowy serial "Ania" - poruszającą opowieść o przedwcześnie zmarłej aktorce Annie Przybylskiej.
Anna Przybylska w dokumencie "Ania" /TVP

"Ania" to inspirująca historia Anny Przybylskiej - odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni, mamy, partnerki, aktorki i modelki o twarzy anioła i charakterystycznym głosie, znanej m.in. z roli "Marylki" z serialu "Złotopolscy" oraz filmów "Ciemna strona Wenus", "Kariera Nikosia Dyzmy", "Sęp" czy "Bilet na księżyc".

W serialu dokumentalnym poznajemy Przybylską widzianą oczami najbliższych jej osób. Każdy odcinek zawiera opowieści i anegdoty o życiu rodzinnym, karierze zawodowej oraz pracy na planie. Nie zabraknie także wzruszających wspomnień rodziny i przyjaciół. Anna Przybylska odeszła w 2014 roku po ciężkiej walce z chorobą.

Reklama

O Annie Przybylskiej opowiedzą m.in. jej partner Jarosław Bieniuk, dzieci - Oliwia i Szymon, mama Krystyna Przybylska i siostra Agnieszka Kubera, przyjaciele oraz koledzy i koleżanki z planu - m.in. reżyser Radosław Piwowarski oraz aktorzy Paweł Wawrzecki, Anna Dereszowska, Katarzyna Bujakiewicz, Arkadiusz Janiczek, Andrzej Piaseczny, Piotr Szwedes i Paweł Małaszyński.

W serialu nie zabraknie niepublikowanych materiałów archiwalnych, a także fragmentów wywiadów i filmów z udziałem Anny Przybylskiej.

Emisja czterech odcinków serialu dokumentalnego "Ania" o Annie Przybylskiej już w środę, 1 listopada, od godziny 18:35 w TVP HD.

"Ania": Film o Annie Przybylskiej hitem Netfliksa

Dokumentalny serial "Ania" to rozszerzona wersja wyprodukowanego przez Telewizje Polską filmu, który święcił triumfy w polskich kinach jesienią 2022 roku. Oficjalną premierę miał 5 października - w 8. rocznicę śmierci Anny Przybylskiej. Reżyserami dokumentu są Krystian KuczkowskiMichał Bandurski, a producentem Paweł Gajewski.

Przybylska była przed laty jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Popularność i sympatię widzów przyniosły jej role w takich produkcjach, jak "Ciemna strona Wenus", "Złotopolscy", "Sezon na leszcza", "Kariera Nikosia Dyzmy" czy "Daleko od noszy". Prywatnie przez wiele lat związana była z Jarosławem Bieniukiem, z którym doczekała się trojga dzieci: córki Oliwii oraz synów Szymona i Jana. Sielankę rodziny przerwała przedwczesna śmierć gwiazdy. Anna Przybylska zmarła w październiku 2014 roku, mając niespełna 36 lat. Chorowała na raka trzustki.

Niedługo po śmierci Anny Przybylskiej pojawił się pomysł nakręcenia o niej filmu. W kolejnych latach media donosiły o postępach w przygotowaniu produkcji. Reżyserią filmowej biografii - według ówczesnych doniesień - miał zająć się Radosław Piwowarski, którego aktorka była największą muzą. W 2017 roku odwołano jednak wszelkie wcześniejsze zapowiedzi i ogłoszono, że filmu nie będzie. Rodzina Przybylskiej miała ponoć nie zaakceptować scenariusza, przez co projekt został zawieszony.

Z rodziną aktorki porozumiała się ostatecznie Telewizja Polska, dzięki czemu Anna Przybylska doczekała się filmowego upamiętnienia, ale w formie dokumentu.

Obecnie dokument "Ania" można oglądać na Netfliksie.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Ania | Anna Przybylska
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy