"Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących": Pierwsza Telekamera?
Klinika Skeczów Męczących, którą tworzy kwartet Karol Golonka, Marcin Szczurkiewicz, Jarosław Sadza i Michał Tercz, ma szansę na Telekamerę w kategorii "program rozrywkowy".
"Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących" emitowany jest w Polsacie w niedzielne wieczory od września 2020 roku.
"Wymarzyliśmy sobie (...) program, który nie byłby programem stricte kabaretowym w sensie zapowiedź - skecz - zapowiedź - skecz. Mieliśmy ambicję, żeby zrobić to z większym rozmachem, szukać nowych rozwiązań, a jednak wciąż pamiętać o naszych kabaretowych korzeniach" - przyznają twórcy Kliniki Skeczów Męczących.
W programie, poza skeczami, widzowie mogą być świadkami wielu, często improwizowanych muzycznych zabaw (za oprawę muzyczną programu odpowiada zespół Enej). Panowie z Kabaretu Skeczów Męczących zaprezentowali m.in. alternatywną wersję filmu o Zenku Martyniuku "Zenonian Raphsody".
W każdym odcinku show pojawiają się też goście specjalni.
Janusz Chabior z żoną Agatą Wątróbską opowiedzieli o swoim wielkim pandemicznym weselu. Lesław Żurek brawurowo wcieli się w postać prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, parodiując pamiętny incydent z didżejem w klubie nocnym (w didżeja wcielił się Hirek Wrona), a Bogdan Kalus naśladował Jacka Sasina.
W programie zobaczyliśmy także karykatury innych polityków: w Mateusza Morawieckiego przedzierzgnął się Michał Czarnecki, w Andrzeja Dudę wcielił się Paweł Koślik z kolei zadania sparodiowania Donalda Tumpa podjął się Mikołaj Cieślak.
Twórcy show zdradzają, że niektóre z gwiazd musiały radzić sobie w zadaniach scenicznych często bez uprzedniego przygotowania.
Stałym punktem programu jest też wizyta u stylisty fryzur, w którego wciela się Jarosław Sadza.
"Pomysł był prosty - znaleźć ciekawe, niebanalne miejsce, w którym mogliby się spotykać znani ludzie, żeby w niezobowiązujących warunkach porozmawiać o sprawach aktualnych. Świetnie w ten projekt wpasował się nasz Jarek ze swoją rolą stylisty fryzur, jak również nasza stała ekipa przyjaciół, pojawiających się z nami w programie, jak Ada Borek, Monika Dryl czy Paweł Koślik, którym z całego serducha dziękujemy za ogromny wkład w Klinikę i oczywiście prosimy o więcej. W kolejnym sezonie zamierzamy się nieco bardziej otworzyć, nie ograniczać tylko do salonu fryzjerskiego i szukać różnych miejsc i wielu nowych, zaskakujących postaci" - zapowiadają twórcy programu.
W programie oglądać możemy także miniserial "Mała Polonia" opowiadający o perypetiach małej polskiej społeczności...
Czy jest w Polsce miejscowość, która idealnie pokazuje przekrój naszego społeczeństwa? Jest. Nazywa się Mała Polonia. W tej małej miejscowości, w której mieszka tylko 3800 mieszkańców, zobaczycie odbicie naszego kraju. Odbicie w krzywym zwierciadle - brzmiała zapowiedź satyrycznej produkcji.
Członkowie Kabaretu Skeczów Męczących wcielają się w "Małej Polonii" w rezydentów tytułowej metropolii. Wśród bohaterów serialu znalazł się m.in. skorumpowany burmistrz, uzależniona od seksu katechetka, policjant-gej oraz prowadzący budkę z kebabem uchodźca.
Inspiracją dla serialu była brytyjska produkcja "Mała Brytania".
Warto przypomnieć, że o Kabarecie Skeczów Męczących zrobiło się głośno już w 2016 roku, kiedy podczas Polsat SuperHit Festiwal grupa sparodiowała Michała Szpaka.
W długowłosego wokalistę wcielił się Marcin Szczurkiewicz.
"Jak parodiować to dobrze, a tu taki zawód, liczyłem na coś śmieszniejszego... Tak czy inaczej miło mi, że próbowaliście :D" - tak zareagował Michał Szpak, którego zabrakło wtedy w Sopocie. Wokalista jednak szybko usunął post ze swojego oficjalnego profilu.
W walce o Telekamerę "Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących" rywalizować będzie z inną produkcją Polsatu: prowadzonym przez Katarzynę Dowbor programem "Nasz nowy dom". Szansę na statuetkę mają także: "Hotel Paradise" i "Top Model" (obydwie produkcje można zobaczyć na antenie TVN-u) oraz propozycje TVP: "Sanatorium miłości" i "The Voice Senior".
Głosowanie trwa do 11 lutego. Głosuj online!