Hity w Paramount Channel

Reklama

Paramount Channel: Zdobywca pięciu Oscarów "American Beauty" hitem tygodnia

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel nie brakuje kinowych przebojów. Hitem nadchodzącego tygodnia jest nagrodzony aż 5 Oscarami, film Sama Mendesa z 1999 roku, "American Beauty". Jaki inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?

W ofercie telewizyjnego kanału Paramount Channel nie brakuje kinowych przebojów. Hitem nadchodzącego tygodnia jest nagrodzony aż 5 Oscarami, film Sama Mendesa z 1999 roku, "American Beauty". Jaki inne produkcje znajdziemy w najbliższej ramówce stacji?
Kevin Spacey i Mena Suvari w filmie "American Beauty" /materiały prasowe

W ofercie kanału Paramount Channel są produkcje ze studia filmowego Paramount Pictures oraz wybranych największych wytwórni filmowych w Hollywood. Każdy fan dobrego kina znajdzie wśród nich coś dla siebie - od horroru, przez kino akcji, dramat, komedie aż po filmy obyczajowe i propozycje dla młodszej części widowni.

Co zasługuje na szczególną uwagę w tym tygodniu (7-13 września)?
Sprawdź program telewizyjny Paramount Channel - kliknij tutaj!

Reklama

"American Beauty" (emisja: 19 września, godz. 22:00)

Hit tygodnia w Paramount Channel. Autorem opowieści, która ukazuje życie na amerykańskich przedmieściach, jest Sam Mendes. "American Beauty" to był jego fabularny debiut. Bohaterem filmu jest Lester Burnham (Kevin Spacey), pracownik agencji reklamowej, który jest znudzony swoim uporządkowanym i dostatnim, ale jałowym życiem. Jego żona Carolyn (Anette Bening), opętana obsesją zawodowego sukcesu, jest irytująca, a córka Jane (Thona Birch), zakompleksiona nastolatka, zamyka się przed ojcem. Obie uważają go za kompletnego nieudacznika. Pewnego dnia Lester postanawia zmienić swoje życie. Poznaje szkolną koleżankę córki, zmysłową Angelę (Mena Suvari) i prowadzi to do zaskakującego finału... "Moim zdaniem, Lester Burnham przypomina wielu amerykańskich mężczyzn, którzy mają pewne wyobrażenie o tym, jak powinno wyglądać ich życie. W pewnym momencie zauważają jednak, że coś dzieje się nie tak" - mówił o filmie Kevin Spacey. Obraz uhonorowano pięcioma Oscarami w najważniejszych kategoriach: najlepszy film, reżyser, aktor (Kevin Spacey) scenariusz oryginalny (Alan Ball) oraz zdjęcia (Conrad L. Hall).

"Dziewczyny z kalendarza" (emisja: 14 września, godz. 23:55)

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Mieszkanki Rylstone w hrabstwie Yorkshire spotykały się w Women’s Institute (skrzyżowanie klubu dla kobiet z kołem gospodyń wiejskich), gdzie zajmowały się przede wszystkim doskonaleniem sztuki kulinarnej - sporządzały konfitury, piekły ciasta, pracowały nad kompozycjami kwiatowymi. Raz w roku wydawały kalendarz. Po śmierci męża jednej z nich, kobiety postanawiają przygotować kalendarz na rok 2000 i z pozyskanych funduszy wesprzeć miejscowy szpital. Pomysł nie jest nowy, ale tym razem gospodynie mają wystąpić... całkiem nago. Główne role zagrały m.in. Helen Mirren, Julie Walters i Penelope Wilton.

"Przeboje i podboje" (emisja: 15 września, godz. 22:00)

Trzydziestokilkuletni Rob Gordon (John Cusack) z pomocą Dicka (Todd Louiso) i Barry'ego (Jack Black) prowadzi w Chicago sklep z płytami winylowymi. Chociaż posiada sporą wiedzę muzyczną, interesy nie idą mu najlepiej. Na dodatek właśnie rozstał się z narzeczoną i z tego powodu przechodzi poważny kryzys. Rob wraca pamięcią do swoich poprzednich związków z kobietami, uświadamiając sobie, że nie należały one do udanych. Sporządza zestaw pięciu najbardziej pamiętnych rozstań. Ma nadzieję, że dzięki temu odkryje, dlaczego Laura od niego odeszła. Dzięki tym przemyśleniom uświadamia sobie, że mimo trzydziestu kilku lat wciąż zachowuje się jak chłopiec. Czy Robowi uda się stawić czoła własnej niedojrzałości i odzyskać wiarę w siebie? Ekranizacja popularnej powieści Nicka Hornby'ego "Wierność w stereo".

"Star Trek II: Gniew Khana" (emisja: 16 września, godz. 18:05)

Coś dla fanów serii "Star Trek", film z 1982 roku. XXIII wiek. Statek Federacji U.S.S. "Enterprise" wyrusza na rutynową misję. Jest to najprawdopodobniej ostatnia kosmiczna podróż admirała Jamesa T. Kirka (William Shatner) w jego karierze. Okazuje się jednak, że swoją zbrodniczą działalność wznawia odwieczny wróg admirała, ziemski tyran Khan (Ricardo Montalban). Ostatnio przebywał on w więzieniu na pustynnej planecie Ceti Alpha V, gdzie obmyślał zemstę na Kirku. W końcu udaje mu się uciec. Jego nowa załoga składa się z genetycznie zmodyfikowanych superludzi. Statek Khana napada na bazę Reguła I, skąd wykrada ściśle tajny Projekt Genesis. Dotyczy on urządzenia, które potrafi dowolną materię przekształcić w formę życia. Świat znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Admirał Kirk i jego ludzie muszą za wszelką cenę powstrzymać zagładę. Drugi, a zdaniem wielu fanów i krytyków najlepszy, film z cyklu "Star Trek".

"Ladykillers, czyli zabójczy kwintet" (emisja: 17 września, godz. 19:55)

Znakomita komedia braci Coen. Grupa nieudaczników pod przewodnictwem Dorra (Tom Hanks) planuje napad na skarbiec kasyna. Zamierzają wykopać tunel, bu dostać się do pieniędzy. W tym celu wynajmują pomieszczenie piwniczne w domu starszej pani Munson (Irma P. Hall). Okłamują pobożną staruszkę, że są zespołem muzycznym i w piwnicy będą ćwiczyć pieśni kościelne. Złodzieje okazują się jednak wyjątkowo niezdarni, za to pani Munson wykazuje dużą przenikliwość. Kiedy plany oszustów wychodzą na jaw, postanawiają oni zabić właścicielkę domu. Nie będzie to jednak takie proste, jak im się wydawało. Bracia Coen odświeżają klasyczną czarną komedię Alexandra Mackendricka "Jak zabić starszą panią" z 1955 roku. Na festiwalu w Cannes obraz otrzymał nominację do Złotej Palmy.

"Zaplątani" (emisja: 18 września, godz. 20:05)

Świetna propozycja dla całej rodziny. Złotowłosa księżniczka została porwana jako dziecko z zamku swoich rodziców i uwięziona w samotnej wieży. Teraz jest już nastolatką, która z pomocą pewnego złodziejaszka ucieka na wolność i wyrusza w niesamowitą podróż. Razem ze swoim nowym pomocnikiem musi zmierzyć się nie tylko z groźnym pościgiem, ale także z... burzą blond włosów. W 2011 roku film otrzymał nominacje do Oscara w kategorii "najlepszy pełnometrażowy film animowany".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paramount Channel | American Beauty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy