Reklama

Gdynia 2023: Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz w filmie "Lęk" [zwiastun]

Podczas rozpoczynającego się w poniedziałek Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni swoją premierę będzie miał najnowszy film Sławomira Fabickiego „Lęk”. Główne role zagrały w nim Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz. Dziś prezentujemy zwiastun i plakat tej produkcji.

"Lęk": Chwytające za serce kino drogi

Tym razem reżyser głośnego, nominowanego do Oscara filmu "Męska sprawa", swoją uwagę skierował w stronę kobiet. "Lęk" to siostrzane kino drogi. Chwytająca za serce opowieść o relacji między Małgorzatą (Magdalena Cielecka) i Łucją (Marta Nieradkiewicz) oraz próbie, jakiej zostaną poddane w czasie swej podróży. W jej trakcie towarzyszyć im będzie nie tylko tytułowy lęk, ale też wzruszenie, złość, humor i paleta innych uczuć.

Reklama

Magdalena Cielecka ma nadzieję, że obraz będzie punktem wyjścia do ważnych rozmów. "Dla mnie 'Lęk' pozostaje filmem o decydowaniu o sobie i swoim ciele. Na każdym poziomie. A tego najmocniej szukam w kinie: pełnej emocji uniwersalnej opowieści o człowieku, która sprawi, że może poddamy pod refleksję otaczającą nas rzeczywistość", mówi.

Marta Nieradkiewicz zapytana, co zapamięta po pracy nad "Lękiem", odpowiada: "Przekonanie, że nie wolno łatwo oceniać cudzego postępowania. Że od moralizatorstwa ważniejsza jest empatia".

Dla reżysera Sławomira Fabickiego to film o lęku przed wolnością, miłością i otwarciem się na drugiego człowieka, a przede wszystkim o lęku największym - przed śmiercią. Sposób, w jaki Fabicki opowiada tę historię można określić jako: "codzienne lekcje miłości".

O tym, jak te lekcje przeżyje publiczność, będzie można przekonać się już na rozpoczynającym się 18 września 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Swoją międzynarodową premierę film będzie miał w Konkursie Głównym Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

"Lęk": Fabuła

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem - spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii.

Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu.

Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Gdynia 2023 | Marta Nieradkiewicz | Magdalena Cielecka | Lęk (2023)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy