"Zakochany wilczek 3D": KONCEPCJA
Choć należą do tego samego stada, Kate i Humphrey, czyli dwa główne wilki z Zakochanego wilczka 3D, dzieli prawdziwa przepaść. Kate to wilk Alfa - silna, poważna, doskonała przywódczyni stada, która i nakarmi, i weźmie na siebie odpowiedzialność. Humphrey natomiast to wilk Omega - zawsze gotowy do opowiedzenia głupiego dowcipu. Jego zadaniem jest obracanie wszystkiego w żart. Kiedy okazuje się, że ta wysłana do Idaho dwójka, musi razem odbyć niebezpieczną podróż powrotną do domu, żadne nie spodziewa się pomocy od drugiego?
"Kate i Humphrey zostają postawieni przed trudnym zadaniem przebycia setek mil poprzez leśne głusze, aby dotrzeć do domu", wyjaśnia Justin Long, aktor użyczający swojego głosu Humphreyowi (w oryginalnej wersji językowej). "To przygoda ich życia".
"A także rytuał przejścia, swego rodzaju inicjacja w dorosłość", dodaje Hayden Panettiere, czyli filmowa Kate (w oryginalnej wersji językowej). "Ta podróż odmieni oboje w taki sposób, jakiego nigdy się nie spodziewali".
Pomysłodawcę i scenarzystę Sezonu na misia, pochodzącego z Idaho Steve'a Moore'a, zainspirował artykuł o rządowym programie mającym na celu regenerację wilczej populacji w lasach Idaho. "Łapią wilki w Kanadzie i wypuszczają je w Idaho, żeby tam się rozmnażały", wyjaśnia Moore. "Zacząłem się zastanawiać, co by było, gdyby po drodze coś się stało? Gdyby te wilki, które miały zacząć ochoczo się rozmnażać, tak naprawdę się nienawidziły? Tak jak Humphrey Bogart i Kate Hepburn w Afrykańskiej królowej. Całkowite przeciwieństwa".
"Kate postrzega Humphreya jako rozkochanego w zabawie Omegę", wyjaśnia współreżyser Anthony Bell. "Humprey czuje się dumny z tego powodu, że funkcjonuje jako nadworny dowcipniś, Kate zaś jest przeznaczona do większych rzeczy - to przyszły przywódca swojego stada. Na dodatek została przeznaczona samcowi Alfa będącemu liderem rywalizującego stada".
Pomimo wszelakich różnic światopoglądowych, Kate i Humphrey pomagają sobie w przezwyciężaniu kolejnych przeszkód, które piętrzą się przed nimi na wypełnionej przygodami drodze do domu. Ta podróż zbliża ich do siebie, podsyca w nich również odwagę do złamania odwiecznego prawa wilczego stada, które zabrania małżeństwa Alfy i Omegi.
"Kiedy po raz pierwszy przeczytałem scenariusz, od razu spodobało mi się połączenie tematyki familijnej z motywem łamania społecznych barier", mówi współreżyser Ben Gluck. "Uważam, że to niezwykła kombinacja jak na film animowany. A poza tym scenariusz zawierał w sobie szeroki wachlarz emocji oraz zatrzęsienie komediowych epizodów".
Producent Richard Rich dodaje: "Spędziliśmy nad scenariuszem sporo czasu, dlatego też byliśmy pewni, że udało nam się stworzyć bardzo dobrą strukturę. Każdy element znajdował się na właściwym miejscu, a cała historia opływała w akcję i komedię. Podczas fazy przygotowawczej wszystkie te elementy ciągle udoskonalaliśmy, w efekcie wiedzieliśmy, że nasza opowieść jest poruszająca, zabawna i zwięzła".
"Chcieliśmy, aby film przemawiał do każdego, do całych rodzin, a ten scenariusz posiadał wszystkie potrzebne do tego elementy", wyjaśnia producent z ramienia Lionsgate, Ken Katsumoto. "Młodzi ludzie kochają zwierzęcy świat. Chłopcy lubują się w przygodzie i komedii fizycznej, dziewczynki natomiast uwielbiają mocne i wyraziste postaci kobiece, a dorośli potrafią odnieść się emocjonalnie do rodzinnej dynamiki i ogólnej finezyjności tej opowieści. Ta historia porusza każdy aspekt wymagany w rodzinnym kinie rozrywkowym".