Reklama

Te Polki są na topie!

Jeden z najbliższych numerów australijskiego "Vogue'a" poświęcony będzie w całości polskiej modelce - Anji Rubik. To zaszczyt, który przypada w udziale tylko prawdziwym gwiazdom. A Rubik do nich z pewnością należy.

W ogłoszonym przez prestiżowy portal models.com rankingu 50 top modelek świata znalazła się na trzecim miejscu! Oprócz niej sklasyfikowano jeszcze cztery Polki - w tym dwie w pierwszej dziesiątce.

Reklama

Skąd taka moda na Polki? Na pewno przyczyn jest wiele - są profesjonalne, piękne, pracowite, na dodatek wszystkie debiutowały w momencie, kiedy świat mody oszalał na punkcie słowiańskiej urody.

Ale początki ich karier niebyły łatwe. Kiedy Anja Rubik miała 14 lat, mama wysłała jej zdjęcie do magazynu "Uroda".

Szczupła blondynka zrobiła wrażenie na ludziach z agencji reklamowej, którzy załatwili jej wyjazd na pokazy do Mediolanu. Potem dostała kontrakt w Paryżu. Nie chciała jednak przerywać nauki, dlatego chodziła do brytyjskiego liceum, a pracowała tylko w weekendy.

- Moje pierwsze mieszkanie w Paryżu było takie, że dziwię się, że nie popełniłam tam samobójstwa - opowiada.

Jednak wytrwała i dopiero po skończeniu szkoły zdecydowała się na wyjazd do Nowego Jorku.

Inną historię miała Monika Jagaciak, która jako 13-latka mierzyła już 175 cm wzrostu. Jej siostra Anna (znana lekkoatletka) namówiła ją na udział w castingu w jednym z centrów handlowych.

Młodziutka nastolatka podpisała kontrakt z wielką agencją reklamową i - za zgodą sceptycznych na początku rodziców - wyjechała na pokazy do Azji.

Choć na wybiegach znakomicie dawała sobie radę jej wiek wzbudzał kontrowersje. Poważną karierę zaczęła dopiero jako 16-latka.

We wspomnianym rankingu Jagaciak zajęła 10. miejsce.

Oprócz niej znalazły się w nim też Ania Jagodzińska (8. miejsce), Kasia Struss (13. miejsce) i Magdalena Frąckowiak (miejsce 15.).

Ewa Gassen-Piekarska

TV14

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Polka | półki | vogue | Rubik | polki | Anja Rubik | modelki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje