Reklama

Serialowy wirus

Lekarze nazywają go wirusem "Truskawek z cukrem". Atakuje on dzieci w wieku szkolnym, które masowo od kilku dni uskarżają się na objawy podobne do symptomów u bohaterów popularnego serialu telewizyjnego.

Wysypka, trudności z oddychaniem i zawroty głowy to główne z objawów, na jakie skarżą się nastolatki w 14 portugalskich szkołach. Kilka szkół nawet zamknięto.

Reklama

Do wybuchu epidemii doszło w kilka dni po emisji kolejnego odcinka "Truskawek z cukrem". Odcinek poświęcony był śmiertelnie niebezpiecznemu wirusowi, który zaczął szerzyć się w szkole.

Władze medyczne uważają, że część młodzieży po obejrzeniu odcinka przestraszyła się, że drobne pryszcze i niedoskonałości cery mogą być zwiastunem wysypki i niebezpiecznej choroby. Inni jednak przypominają, że "epidemia" zbiegła się z porą egzaminów.

"Konkretnie mamy kilkoro dzieci z alergiami i szersze zjawisko naśladownictwa przez wiele dzieci" - wyjaśniła dyrektor portugalskiego instytutu ratownictwa, doktor Nelson Pereira.

Dziennik "Correio de Manha" przytoczył w czwartek słowa lekarza Mario Almeidy, który twierdzi, że nie zna żadnej choroby "tak wybiórczej, aby atakować tylko młodzież szkolną".

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje