"Serce nie sługa": OBSADA
MERYL STREEP (Dr Lisa Metzger)
Dwukrotna zdobywczyni Oscara, nominowana do tej nagrody 13-krotnie, co stanowi rekord w historii Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jej kariera rozpoczęła się od występu w „Julii” Freda Zimmermana. Za kreację w „Łowcy jeleni” Michaela Cimino u boku Roberta De Niro, Christophera Walkena otrzymała pierwszą nominację za drugoplanową rolę żeńską. Kolejnymi uznanymi występami były „Manhattan” Woody’ego Allena, „Sprawa Kramerów” Roberta Bensona (pierwszy Oscar) oraz „Kochanica Francuza” (następna nominacja do Oscara i BAFTA). W latach 80. Amerykańska Akademia wielokrotnie doceniała pracę aktorki, nagradzając wybitną kreację w „Wyborze Zofii” Alana J. Pakuli i nominując role w „Silkwood” Mike’a Nicholsa, „Pożegnaniu z Afryką” Sydneya Pollacka, „Chwastach” Hectora Babenco i „Krzyku w ciemności”. Ten ostatni występ przyniósł Meryl Streep również nagrodę aktorską na festiwalu w Cannes i wyróżnienie od Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków.
Dużą popularność przyniosły jej także komedie takie jak „Pocztówki znad krawędzi” Mike’a Nicholsa, „Broniąc życia” Alberta Brooksa i „Ze śmiercią jej do twarzy” Robberta Zemeckisa, ale także film sensacyjny „Dzika rzeka” Curtisa Hansona. Do nagrody Emmy została nominowana za występ w telewizyjnym obrazie „Przede wszystkim nie szkodzić”, który sama również wyprodukowała. Powrót na srebrny ekran zaowocował dalszymi nominacjami oscarowymi - za „Co się wydarzyło w Madison County” Clinta Eastwooda, „Najważniejsza rzecz” Carla Franklina, „Koncert na 50 serc” Wesa Cravena, „Adaptację” Spike’a Jonze’a i „Godziny” Stephena Daldry (także Srebrny Niedźwiedź na festiwalu w Berlinie). Z gorącym przyjęciem spotkały się filmy „Taniec ulotnych marzeń” Pata O’Connora, „Kandydat” Johnathana Demme i „Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń” Brada Silberlinga.
W 2003 roku Meryl Streep otrzymała w Paryżu Honorowego Cezara za całokształt pracy i odznaczona została Orderem Sztuki i Literatury, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez rząd francuski.
UMA THURMAN (Rafi)
Jedna z najbardziej wszechstronnych aktorek młodego pokolenia, córka znanego psychologa i wykładowcy, która karierę filmową rozpoczęła już w wieku 16 lat. Szersza publiczność odkryła ją w 1988 roku w „Przygodach barona Munchausena” Terry’ego Gilliama, a zwłaszcza w „Niebezpiecznych związkach” Stephena Frearsa u boku Johna Malkovicha. Rok później Thurman zagrała żonę Henry’ego Millera w skandalizującym obrazie Phillipa Kaufmana „Henry i June”. Sukcesem kasowym okazały się thrillery, w których aktorka zagrała na początku lat 90 – „Diagnoza zbrodni” i „Jennifer 8”. Komedia „Dziewczyna gangstera” dała Umie Thurman okazję zagrać u boku Roberta De Niro i Billa Murraya, a „I kowbojki mogą marzyć” pozwoliły nawiązać współpracę z cenionym reżyserem Gusem Van Santem. 1996 rok przyniósł nominację do Oscara za dzieło Quentina Tarantino „Pulp Fiction” i sukces komedii romantycznej „Jak pies z kotem”. Thurman chętnie obsadzano w wysokobudżetowych filmach hollywoodzkich, takich jak „Batman i Robin”, „Nędznicy”, „Gattaca”, „Rewolwer i melonik” czy „Be Cool”. Często występuje też w produkcjach sławnych twórców niezależnych, np. „Słodkim draniu” Woody’ego Allena, „Vatelu” Rolanda Joffe i „Złotej” Jamesa Ivory.
W 1999 roku próbowała swoich sił w teatrze w uwspółcześnionej wersji „Mizantropa” Moliera, wystawianej przez Classic Stage Company w Nowym Jorku. Występ w telewizyjnej produkcji Miry Nair „Histeryczna ślepota” obok Juliette Lewis i Geny Rowlands przyniósł jej nominację do Emmy. Za ukoronowanie dotychczasowej kariery Umy Thurman można uznać rolę w obu częściach krwawej sagi „Kill Bill” Quentina Tarantino (za rolę w drugiej części otrzymała nominację do Złotego Globu).
BRYAN GREENBERG (David)
Jeden z najbardziej obiecujących młodych aktorów, znany telewidzom z seriali „Pogoda na miłość”, „Unscrpited”, „Boston Public”, „Brygada ratunkowa” i „Rodzina Soprano”. W kinie pojawił się w dramacie „Adwokat” u boku Johna Travolty oraz w „Egzaminie dojrzałości” wraz ze Scarlett Johansson. Aktorstwem interesuje się od dzieciństwa, a swoją naukę w tej dziedzinie zakończył dyplomem New York University. Zagrał w szeregu sztuk, wystawionych na uczelni, m.in. w „Romeo i Julii”, a także produkcjach takich kompanii jak Experimental Theater Workshop, the Atlantic Theater Company i the Amsterdam Experimental Workshop. Odnosi sukcesy także jako piosenkarz. Nagrał utwór w hołdzie znanemu muzykowi Elliottowi Smithowi, który pojawia się w serialu „Pogoda na miłość”.
JON ABRAHAMS (Morris)
Milionom telewidzów znany jako Zack Fisher z serialu „Boston Public”. Publiczność kinowa miała okazję oglądać go w „Poznaj moich rodziców”, „Strasznym filmie”, „Ryzyku”, „Przed egzekucją” i „Dzieciakach”.
ANNIE PARISSE (Katherine)
Role w serialach „Przyjaciele“ i „Brygada ratunkowa“ przyniosły jej sporą popularność, którą ugruntowały występy w przebojach kinowych „Skarb narodów”, „Jak stracić chłopaka w 10 dni” i „Sposób na teściową”.