Reklama

"Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu": WAMPIRY

Bella Swan jest atrakcyjną i inteligentną dziewczyną zakochaną w wampirze Edwardzie Cullenie. Kiedy opuszcza on Forks, świat Belli wali się w gruzy. Choć kierowały nim szlachetne pobudki, to jednak Bella ich nie zna i wyjazd Edwarda oznacza dla niej koniec miłości życia. Popada w wielomiesięczną depresję. Wyrywa się z niej dzięki odnowieniu przyjaźni z dzieciństwa z Jacobem Blackiem. Jej skłonność do ryzykownych zachowań i pakowania się w kłopoty uruchamia łańcuch potencjalnie katastrofalnych wydarzeń, a Edwarda prowadzi do próby dokonania ostatecznego poświęcenia. Bella jedzie z Alice do miejscowości Volterra we Włoszech, by uratować Edwarda. Tam spotykają się z czcigodnym wampirzym rodem Volturi, który od wieków ustala prawa obowiązujące wszystkie wampiry. Na Bellę, która wcześniej marzyła by stać się wampirem, ponura rzeczywistość egzystencji wampirów Volturi działa otrzeźwiająco. Bella mieszka w Forks, z ojcem, Charliem. Mama, Renee mieszka w Jacksonville z nowym mężem Philem. Wychowała się w Arizonie.

Reklama

Edward Cullen został przemieniony w wampira przez Carlise'a Cullena na prośbę matki, gdy Edward był umierający. Kiedy jeszcze kosztował ludzkiej krwi, zabijał tylko tych, którzy na to zasługiwali. Obecnie jest wampirem-"wegetarianinem", tzn. nie atakuje ludzi. Edward bez przerwy dba o bezpieczeństwo Belli, która przyciąga kłopoty i zagrożenia. Edward jest przekonany, że wampiry nie mają duszy, dlatego odmawia doprowadzenia do transformacji Belli. Edward wykazuje nadzwyczajną wewnętrzną siłę powstrzymując się przed ugryzieniem Belli, nawet w tak nieodpartych momentach, jak pocałunek. Edward postanawia skłamać Belli, że jej nie kocha. Decyduje się na to po wypadku, kiedy Bella doznaje drobnego skaleczenia, co wyzwala w członkach jego rodziny drapieżny instynkt, którego nie mogą powstrzymać. Edward uświadamia sobie, że przy nim nad Bellą wisi śmiertelne zagrożenie. Nawet gdy nie ma go przy niej, ma ją na oku dzięki wizjom swojej siostry Alice. Zanim jedna z jej wizji okaże się błędna, uruchamia lawinę potencjalnie katastrofalnych wydarzeń, które doprowadzą Edwarda do próby dokonania ostatecznej ofiary. Edward jest wielokrotnym absolwentem college'u oraz ma dwa tytuły doktora medycyny (choć nie praktykuje). Jego rodzina jest stosunkowo zamożna, dzięki długoterminowym inwestycjom finansowym. Edward uwielbia muzykę i gra na pianinie.

Ekscentryczna i dowcipna Alice Cullen chętnie akceptuje Bellę, ponieważ widzi w swoich wizjach, że w przyszłości zostaną przyjaciółkami. Miała też kiedyś widzenie, że Bella zostanie wampirem. Alice uwielbia przyjęcia, imprezy i modę. Kocha też dawać prezenty, bo z góry widzi, z czego obdarowany będzie się cieszył. Jest przemiłą dziewczyną, nawet ojciec Belli ją lubi. W jednej z wizji Alice widzi, że Bella tonie, więc biegnie jej na ratunek. Okazuje się, że ćwiczyła tylko skoki do wody, wcale nie popełniała samobójstwa. Obecność wilkołaka Jacoba Blacka wprowadziła zamieszanie w widzenie Alice. Niestety ponura wizja dotarła już do Edwarda, który wpadł w rozpacz po domniemanej śmierci Belli. Jedynym, co może teraz uratować Edwarda, który chce sprowokować ród Volturi, by go zabili, jest przyjazd Belli do Włoch. Aby tego dokonać, Alice kradnie żółte Porsche 911. Alice nic nie pamięta z czasów gdy była człowiekiem. Ktokolwiek przemienił ją w wampira, zrobił to najprawdopodobniej po to, by ochronić ją przed Jamesem. Z powodu swoich wizji przetrzymywana była w zakładzie dla obłąkanych. Jej wielką miłością jest Jasper Whitlock.

Jasper Hale był żołnierzem wojny secesyjnej i jest najświeższym członkiem klanu Cullenów. W restauracji poznał Alice, która czekała tam na niego, widząc ich spotkanie w swojej wizji. Razem przyjechali w 1950 r. do Cullenów, których także zobaczyła w jednym z widzeń. Jasper kocha Alice i zrobi dla niej wszystko. Jest najmniej przyzwyczajony do diety "wegetariańskiej" i dlatego ma duże kłopoty z samokontrolą, gdy Bella kaleczy się w palec. Używa nazwiska Hale, bo ludzie uważają ze są z Rosalie rodzeństwem.

Rosalie Hale nie przepada za Bellą. Sądzi, iż Bella nie docenia tego, że jest człowiekiem. W relacjach z nią zachowuje poprawność. Nigdy nie żywiła się ludzką krwią, ale wykorzystując swoje nadludzkie zdolności, doprowadziła do śmierci mężczyzn, którzy ją zgwałcili i zamordowali. Rosalie lubi koncentrować na sobie uwagę innych. Kiedyś była najpiękniejszą dziewczyną w miasteczku. Początkowo Carlisle sądził, że może ona zostać dziewczyną Edwarda, jednak łączą ich jedynie braterskie relacje.

materiały dystrybutora

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje