Reklama

Reklama

"Rodzina Soprano - Sezon 6, część 1, pakiet (4 DVD)": PRODUKCJA

Pierwsze odcinki "Rodziny Soprano" zaczęto emitować w roku 1999 i od tego czasu serial stał się jednym z największych przebojów w historii stacji HBO.

Pierwsze odcinki "Rodziny Soprano" zaczęto emitować w roku 1999 i od tego czasu serial stał się jednym z największych przebojów w historii stacji HBO.

Kiedy jednak zaczynano pracę nad serialem, nikt nie przypuszczał, że odniesie tak ogromny sukces. Co więcej, szefowie HBO poważnie liczyli się możliwością zdjęcia filmu z anteny, gdyby nie spotkał się z dobrym przyjęciem przez widzów.

Realizacja "Rodziny Soprano" była w 1999 roku jednym z najważniejszych przedsięwzięć HBO. Stacja przeżywała wtedy poważne problemy finansowe, a realizacja jednego tylko odcinka cyklu kosztowała 2 miliony dolarów, co "Rodzinę Soprano" czyniło jednym z najdroższych seriali w historii.

Reklama

Premiera obrazu poprzedzona była olbrzymią kampanią reklamową. Hasło "Rodzina, jakiej jeszcze nie było" - promujące serial pojawiało się wszędzie. Na oficjalnej stronie internetowej HBO umieszczono fikcyjne akta FBI dokumentujące przestępczą działalność rodziny. Na ulicach Nowego Jorku pojawiła się śmieciarka z napisem "Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania" - nazwą instytucji, w której rzekomo pracuje Tony.

Już po emisji pierwszych odcinków wszyscy byli pewni, że "Rodzina Soprano" to serial,

o którym długo będziemy pamiętać. Kolejne odcinki oglądało średnio około 8 milionów widzów. Zaczęto budować domy na podobieństwo rezydencji, w której mieszka Tony Soprano, a w księgarniach pojawiła się książka kucharska "The Sopranos Family Cookbook: As Compiled By Artie Bucco", w której znalazły się przepisy na potrawy serwowane przez jednego z bohaterów serialu, właściciela restauracji Nuovo Vesuvio.

materiały dystrybutora

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy