"Rób swoje, ryzyko jest twoje": REALIZATORZY
MARIAN TERLECKI – reżyser
Urodził się w 1954 r. w Gdańsku. W 1984 ukończył Studium Scenariuszowe PWSFTviT
w Łodzi. W latach 1976-81 pracował jako redaktor w gdańskim oddziale TVP. W 1980-81 był redaktorem naczelnym niezależnej agencji TV BIPS „Solidarność". W 1984 założył Video Studio Gdańsk, którego był dyrektorem do 1990 r. W 1991 r. został prezesem Komitetu ds. Radia i Telewizji. W latach 1998 - 99 był prezesem Wizja TV Spółka Produkcyjna. Marian Terlecki jest autorem reportaży i filmów dokumentalnych. W 1993 wyreżyserował nowelę telewizyjną POWRÓT, której scenariusz powstał w oparciu o opowiadanie Josepha Conrada. W filmie zagrali m.in.: Joanna Kreft, Jacek Mikołajczak i Tomasz Bednarek. W 1994 zrealizował teatr TV: PRZYGODA W WARSZAWIE, według powieści Stefana Kisielewskiego.
Obecnie Marian Terlecki zajmuje się przede wszystkim produkcją filmową i telewizyjną.
Ma na swoim koncie jeden z najpopularniejszych seriali w Polsce: ZŁOTOPOLSCY oraz kinowy film PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIACA Teresy Kotlarczyk z Andrzejem Sewerynem w roli głównej.
Najbliższe projekty producenckie Mariana Terleckiego to ROMANS WSZECHCZASÓW wg książki Joanny Chmielewskiej w reżyserii Olafa Lubaszenki oraz ZEZNANIE w reżyserii Andrzeja Trzosa - Rastawieckiego, oparte o historię Ryszarda Kuklińskiego.
W 2001 Marian Terlecki był nominowany (w kategorii: najlepszy producent) do Polskiej Nagrody Filmowej, Złote Orły.
ANDRZEJ RAMLAU - autor zdjęć
Jeden z najbardziej doświadczonych operatorów filmów fabularnych i dokumentalnych
w Polsce. W swojej prawie 30-letniej karierze nakręcił ponad 50 filmów fabularnych i seriali telewizyjnych. Pracował z Sylwestrem Chęcińskim przy NIE MA MOCNYCH, ze Stanisławem Bareją przy NIE MA RÓŻY BEZ OGNIA, z Jerzym Sztwiertnią przy KOMEDIANTCE, z Wiktorem Skrzyneckim przy BEZ GRZECHU.
Ponadto jest autorem zdjęć do TATY i SARY Macieja Ślesickiego, ZAKOCHANYCH Piotra Wereśniaka, a także PORANKU KOJOTA Olafa Lubaszenki. Jako operator pracował przy wielu popularnych serialach. Wśród nich są m.in: PRZYGODY PSA CYWILA, NAJDŁUŻSZA WOJNA NOWOCZESNERJ EUROPY, LATO LEŚNYCH LUDZI, SPÓŁKA RODZINNA oraz 13 POSTERUNEK i 13 POSTERUNEK 2.
W 1987 Andrzej Ramlau został uhonorowany nagrodą Przewodniczącego Komitetu
ds. Radia i Telewizji za twórcze osiągnięcia w pracy operatora telewizyjnych filmów fabularnych.
TOMASZ SOLAREWICZ – scenariusz
Urodził się w 1966 w Wschowie. W latach 1991-1993 studiował w Wyższym Studium Zawodowym Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. W 1994 ukończył Zaoczne Wyższe Studium Scenariuszowe na tejże uczelni. Z Marianem Terleckim współpracuje od 1997. Napisał ponad kilkadziesiąt scenariuszy odcinków serialu ZŁOTOPOLSCY oraz kilka odcinków ZOSTAĆ MISS. Ponadto napisał scenariusz do filmów: ZAKLĘTA i PUCUŚ. Jest również współautorem scenariusza do GNIEWU Marcina Ziembińskiego.
GRZEGORZ KEMPINSKY – scenariusz
Urodził się w 1965 r. w Łodzi. W 1991 ukończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, gdzie obecnie pracuje jako asystent. Jest autorem scenariusza kilku odcinków serialu ZOSTAĆ MISS.
DOROTA IGNACZAK – scenografia
Zaprojektowała scenografię m.in do: KUCHNI POLSKIEJ i TO JA, ZŁODZIEJ Jacka Bromskiego, KOLEJNOŚCI UCZUĆ Radosława Piwowarskiego, filmu Roberta Glińskiego MATKA SWOJEJ MATKI. Współpracowała także z Juliuszem Machulskim przy filmach V.I.P. i SZWADRON oraz Feliksem Falkiem przy serialu TWARZE I MASKI.
Jako główny scenograf pracowała również przy serialu MIASTECZKO.