"Ratunku! Jestem rybką!": OBSADA POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ
Fly - Jakub Truszczyński
Młody aktor. Był w obsadzie dubbingu do „Słonecznej włóczni”, zagrał w dwóch odcinkach telenoweli „Na dobre i na złe”.
Chuck - Jacek Wolszczak
Młody aktor. Zagrał w „Cwale” i „Sponie”. Był w obsadzie dubbingu do „Tajemnicy Sagali”, i „Gwiezdnego pirata”
Profesor - Grzegorz Wons (ur.1952, Poznań)
W 1976 roku ukończył PWST w Warszawie. Związany z teatrami: Na Woli, Współczesnym, Syrena. Wykładowca stołecznej PWST. Jeden z bohaterów kabareciku Olgi Lipińskiej. Z dubbingiem związany od 1977 roku. Ważniejsze filmy: „Bez znieczulenia”, „Jezioro Bodeńskie”, „Śmierć Johna L.”, „Bal na dworcu w Koluszkach”, „Nic śmiesznego”, „Dzieci i ryby”.
Seriale: „Życie Kamila Kuranta”, „Pogranicze w ogniu” „Panny i wdowy”, „Zmiennicy” „Z pianką czy bez””13 posterunek”, „Miodowe lata”.
Joe - Marian Opania (ur.1943, Puławy)
Warszawska PWST skończył w 1964 roku, aktor Teatru Ateneum w Warszawie. Ojciec aktora Bartosza Opani. Zagrał w kilkudziesięciu filmach i sztukach teatralnych, dał się poznać jako talent kabaretowy i wokalny. Ważniejsze filmy: „Palec Boży”, „Człowiek z żelaza”, „Dreszcze”, „Matka Królów”, „Stan wewnętrzny”, „Opowiadania wariackie”, „Sauna”, „Weiser”, „Pragnienie miłości”. Brał udział w serialach: „Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”, „Zmiennicy”, „Ekstradycja”, „13 posterunek”. Ostatnio najczęściej widywany w telenoweli „Na dobre i na złe”.
Rekin - Sylwester Maciejewski (ur.1955, Żyrardów)
W 1987 roku ukończył PST w Warszawie. Aktor związany z teatrami: Komedia i Powszechnym w Warszawie. Ważniejsze filmy: „Przypadek”, „Siekierezada”, „Rozmowy kontrolowane”, „Kilerów 2-óch”, „Patrzę na ciebie Marysiu”, „Pieniądze to nie wszystko”. Seriale: „Dekalog”, „Alternatywy 4”, „Dom”, „Wielkie rzeczy”, „Miasteczko”, „Miodowe lata” , „Graczykowie”. Prawdopodobnie pojawi się w telewizyjnej wersji „Wiedźmina”. Był w obsadzie dubbingu do „Sokoliar Tomas”
Krab - Andrzej Blumenfeld (ur. 1951, Zabrze)
W 1973 ukończył PWST w Warszawie. Aktor teatrów: Bałtyckiego w Koszalinie, Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Dramatycznego i Studio w Warszawie. Obecnie pracuje w stołecznym Teatrze Narodowym. Ważniejsze filmy: „Prymas. Trzy lata z tysiąca”, „ Prowokator”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Pierścionek z orłem w koronie”, „Kiler-ów 2-óch”, „Marzenia do spełnienia”. Seriale:„Dekalog”, „Kuchnia polska”, „Ekstradycja”, „Matki, żony i kochanki”, „Miodowe lata”. Był w obsadzie dubbingu Sokoliar Tomas.
Tata - Andrzej Ferency (ur.1959, Tłuszcz)
W 1982 roku ukończył PWST w Warszawie. Aktor teatralny i filmowy. W latach 1982 - 1990 członek zespołu Teatru Rozmaitości w Warszawie. Ważniejsze filmy: „Opowieść o „Dziadach” Adama Mickiewicza. Lawa”, „Kornblumenblau”, „Ucieczka z miejsc ukochanych”, „Sceny nocne”, „Dziewczyna z Mazur”, „Sceny dziecięce z życia prowincji”.
Mama - Dorota Landowska (ur.1968, Starogard Gdański)
Warszawską PWST ukończyła w 1992, w 2000 roku otrzymała „Glinianego Lwa” dla największej osobowości XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni). Ważniejsze filmy: „Daleko od okna” „Patrzę na ciebie Marysiu”, „Prawo ojca”, „Anna Karenina”, serial „Miasteczko”. Użycza głosu w dokumentach, krótkim metrażu, animacjach (?)
Ciocia - Stanisława Celińska (ur.1947, Warszawa)
W 1969 roku ukończyła PWST w Warszawie. Aktorka teatrów stołecznych: Współczesnego, wego, Dramatycznego, Studio. Występowała w Teatrze Nowym w Poznaniu. Współpracuje także z Teatrem Kwadrat. Autorka programów muzycznych i spektakli STS (wybór i układ tekstów, scenografia, muzyka). Ważniejsze filmy: „Krajobraz po bitwie”, „Panny z wilka”, „Złoto dezerterów”, „Fuks”, „Operacja "koza"”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Faustyna”, „Spis cudzołożnic”. Seriale: „Noce i dnie, „Alternatywy 4”, „Nad Niemnem”, „Zmiennicy”, „Awantura o Basię”, „Ekstradycja”, „Miodowe lata”, „Pokój na czarno”, „Złotopolscy”.