"O północy w Paryżu": OBSADA
OWEN WILSON (Gil)
Wśród filmów z udziałem Wilsona, które odniosły sukces kasowy znalazły się: ,,Marley i ja" z 2008 roku, z Jennifer Aniston, oparty na biografii Johna Grogana; ,,Noc w muzeum" i sequel "Noc w muzeum 2", gdzie Wilson wystąpił obok Robina Williamsa i Bena Stillera; przebojowa komedia ,,Polowanie na druhny", gdzie pojawił się wraz z Vincem Vaughnem i swoją partnerką z ,,O północy w Paryżu" Rachel McAdams;
a wreszcie komedia romantyczna ,,Ja, ty i on".
Wilson zagrał z Adrienem Brodym i Jasonem Schwartzmanem w cieszącym się uznaniem krytyki filmie Wesa Andersona ,,Pociąg do Darjeeling", opowiadającym o braciach podejmujących duchową podróż przez Indie, by ożywić na nowo łączące ich więzi. Wilson współpracował z Andersonem sześć razy, w tym podczas realizacji filmu ,,Podwodne życie ze Stevem Zissou", w którym zagrali również Bill Murray i Anjelica Huston; w ,,Genialnym klanie", za który on i Anderson dostali nominacje do Nagrody Akademii w kategorii Najlepszy Oryginalny Scenariusz; w ,,Rushmore", przy którym Wilson był też współautorem scenariusza i współproducentem wykonawczym oraz w debiucie Andersona ,,Trzech facetów z Teksasu", w którym Wilson występował i do którego współtworzył scenariusz. Wilson użyczył również głosu jednej z postaci animowanego filmu Andersona, ,,Fantastyczny pan Lis".
W filmografii Wilsona znalazły się też między innymi: ,,Starsky i Hutch", ,,Zoolander", ,,Drillbit Taylor: Ochroniarz amator", ,,Historia Wendella Bakera", ,,Kowboj z Shanghaju", ,,Za linią wroga", ,,Ja, szpieg", ,,Rycerze z Shanghaju", ,,Armageddon", ,,The Minus Man", ,,Telemaniak". Wilson był także zastępcą producenta przy realizacji nagrodzonego Oskarem filmu ,,Lepiej być nie może".
Niedawno zagrał w komedii romantycznej Jamesa L. Brooksa ,,Skąd wiesz?" z Paulem Ruddem i Reese Witherspoon oraz w przeboju kinowym ,,Poznaj naszą rodzinkę", stanowiącym trzecią część opowieści o Fockerach (po ,,Poznaj mojego tatę" i ,,Poznaj moich rodziców"), u boku Bena Stillera i Roberta De Niro. Wkrótce trafi na ekrany ,,The Big Year" Davida Frankela, w którym można będzie obejrzeć Wilsona w towarzystwie Steve'a Martina, Jacka Blacka i Anjelicy Huston.
Widzowie usłyszeli Wilsona w pixarowskim przeboju dla najmłodszych ,,Auta 2", którego premiera miała miejsce w lipcu 2011 roku. Wilson po raz drugi użyczył w nim głosu Zygzakowi McQueen; pierwsza część ,,Aut" zyskała wiele nagród, a także nominację do nagrody Akademii. Ostatnio Wilson podkładał głos tytułowej postaci w filmie ,,Marmaduke - pies na fali", a wraz z Woodym Harrelsonem i Luke'em Wilsonem dubbingował powstającą właśnie komedię animowaną ,,Turkeys".
RACHEL McADAMS (Inez)
Przełomowa była dla niej rola Reginy George w hicie z 2004 roku ,,Wredne dziewczyny" - dla urodzonej w Kanadzie aktorki był to początek kariery. Kontynuując tę korzystną passę McAdams wystąpiła wraz z Ryanem Goslingiem jako główna atrakcja filmu zrealizowanego przez studio filmowe New Line Cinema ,,Pamiętnik", w reżyserii Nicka Cassavetesa, dając dalsze dowody wszechstronności swojego talentu. W 2005 roku znalazła się wraz z Owenem Wilsonem, Vincem Vaughnem i Christopherem Walkenem w obsadzie kolejnej produkcji New Line, ,,Polowanie na druhny". Film zarobił ponad 250 milionów dolarów w samych Stanach. Następnie dołączyła do ekipy realizującej dla DreamWorks thriller ,,Red Eye" w reżyserii Wesa Cravena; w tym obrazie zobaczyć ją można obok Cilliana Murphy'ego. Dla odmiany zagrała potem w wakacyjnym dramacie ,,Rodzinny dom wariatów" u boku Diane Keaton, Sarah Jessika Parker i Claire Danes.
Próbując sił w kinie niezależnym, McAdams wystąpiła w ,,Życiu małżeńskim" z Piercem Brosnanem, Chrisem Cooperem i Patricią Clarkson. Film ten, wyreżyserowany przez Irę Sachs, miał premierę w 2007 roku na Festiwalu Filmowym w Toronto, a na ekrany trafił w roku następnym. Później McAdams zagrała z Timem Robbinsem i Michaelem Pena w filmie Neila Burgera ,,Szczęśliwy powrót". Można ją było również oglądać u boku Erica Bany w zrealizowanym przez New Line romansie ,,Zaklęci w czasie".
McAdams wystąpiła obok Roberta Downey'a juniora i Jude'a Law w międzynarodowym przeboju kinowym Guy'a Ritchie'go ,,Sherlock Holmes", zrealizowanym przez Warner Brothers. W filmie McAdams gra Irene Adler, postać pełną werwy, umiejącą dopilnować swoich spraw wobec uroczego, lecz ostrożnego Holmesa.
Ostatnio pojawiła się w komedii romantycznej ,,Dzień dobry TV", obok Diane Keaton i Harrisona Forda, grając producentkę telewizyjną, szukającą sposobu na odświeżenie tracącego powodzenie porannego show. Aktorka właśnie ukończyła zdjęcia do dramatu romantycznego ,,The Vow" w reżyserii Michaela Sucsy'ego, w którym będzie ją można podziwiać obok Channinga Tatuma. Obecnie pracuje na planie nowego filmu Terrence'a Malicka, w doskonałym towarzystwie Bena Afflecka, Rachel Weisz i Javiera Bardema.
McAdams urodziła się i dorastała w małym miasteczku pod London w Ontario, w Kanadzie. Zaangażowała się w aktorstwo jeszcze jako nastolatka. Ukończyła z wyróżnieniem teatralne studia licencjackie na wydziale Sztuk Pięknych na York University.
W roku 2005 dostała nagrodę ShoWest w kategorii Aktorka Drugoplanowa Roku, jak również nagrodę Hollywood Film Awards w kategorii Przełomowa Aktorka Roku (Breakthrough Actress of the Year). W roku 2009 została uhonorowana przez ShoWest nagrodą dla Gwiazdy Roku, w kategorii ról kobiecych.
MARION COTILLARD (Adriana)
W 2008 roku została drugą w historii francuską aktorką nagrodzoną Oskarem oraz pierwszą, która zdobyła nagrodę aktorską za rolę zagraną po francusku. W ten szczególny sposób została wyróżniona za swoją przykuwającą uwagę kreację legendarnej piosenkarki francuskiej, Edith Piaf, w filmie ,,Niczego nie żałuję - Edith Piaf". Pisząc o jej występie, krytyk filmowy ,,New York Timesa", Stephen Holden stwierdził, że Cotillard pokazała ,,najbardziej zadziwiające zanurzenie jednej artystki w ciele i duszy innej, z jakim kiedykolwiek zetknął się w filmie". Za tę rolę Cotillard otrzymała także nagrodę dla Najlepszej Aktorki Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), Złoty Glob i Cezara, jak również nominacje do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych i nagrody amerykańskich krytyków Critics Choice Award.
Spośród dokonań Cotillard na ekranie wspomnieć należy cieszącą się powodzeniem francuską serię filmów ,,Taxi" do scenariuszy Luca Bessona; ,,Miłość na żądanie" (fr. Jeux d'enfants) Yanna Samuella oraz ,,Dużą rybę" Tima Burtona. Swojego pierwszego Cezara w kategorii dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej dostała za rolę w filmie Jean-Pierre'a Jeuneta ,,Bardzo długie zaręczyny" (2004). Następnie stworzyła gwiazdorskie kreacje w filmach: ,,Dobry rok" Ridley'a Scotta, ,,Wrogowie publiczni" Michaela Manna i,,Nine-dziewięć" Roba Marshalla, będącym ekranową adaptacją przebojowego musicalu. Ten występ przyniósł jej nominacje do Złotego Globu, nagrody krytyków Critics' Choice, i nagrody Gildii Aktorów Filmowych (SAG) w kategorii za Wybitny Występ Filmowego Zespołu Aktorskiego.
Ostatnio można było zobaczyć Cotillard w ,,Incepcji" Chrisa Nolana, oryginalnym filmie akcji science-fiction, w którym zagrała u boku Leonardo DiCaprio. W obsadzie znaleźli się również: Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt, Cillian Murphy, Ken Watanabe i Tom Hardy.
Obecnie Cotillard można obejrzeć w Wielkiej Brytanii i Australii w filmie "Les Petits Mouchoirs" Guillaume'a Caneta, który jest również współautorem scenariusza. Film opowiada o właścicielu cieszącej się powodzeniem restauracji oraz o jego żonie hołdującej ideom ekologicznym, którzy urządzają wielkie wakacje dla przyjaciół w swoim domu przy plaży. Wakacyjny nastrój ulatnia się w momencie, gdy uczestnicy zaczynają zwierzać się ze swoich najskrytszych zainteresowań i niepokojów. Film miał premierę we Francji w październiku 2010 roku i stał się jednym z najbardziej kasowych filmów wszech czasów w tym kraju.
W roku 2010 została uhonorowana tytułem Rycerza Orderu Sztuki i Literatury za swój wkład we wzbogacenie kultury francuskiej.
Urodziła się w Paryżu, ukończyła studia dramatyczne w Konserwatorium Sztuk Dramatycznych w Orleanie.
CARLA BRUNI (Przewodniczka w muzeum)
Urodzona w Turynie we Włoszech, jeszcze jako dziecko przeprowadziła się wraz z rodziną do Francji. Jako dziewiętnastolatka rozpoczęła międzynarodową karierę modelki, którą kontynuowała przez dwanaście lat. W roku 2000 zadebiutowała na rynku muzycznym, a swój pierwszy album ,,Quelqu'un m'a dit", zawierający jej oryginalne utwory, wydała w 2002 roku, drugi album, "No Promises" z 2007 roku, stanowi cykl poezji, do której skomponowała muzykę.
2 lutego 2008 roku poślubiła prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy'ego. Później, w tym samym roku, Carla Bruni-Sarkozy została Ambasador Światowego Funduszu na rzecz Walki z AIDS i zajęła się ochroną matek i dzieci przed tą chorobą, działając w ramach Wspólnego Programu Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS (tzw. UNAIDS) i współpracując m. in. z UNICEF. W roku 2009 założyła fundację Carla Bruni-Sarkozy Foundation, której celem jest popieranie dostępu do kultury, edukacji i wiedzy dla osób wykluczonych. Po ślubie kontynuowała również swoją karierę muzyczną, wydając trzeci album ,,Comme si de rien n'était" w 2008 roku.
MICHAEL SHEEN (Paul)
Uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów brytyjskich nowej generacji. Wystąpił, jako premier Tony Blair, w nominowanym do Nagrody Akademii filmie ,,Królowa". Wśród innych dokonań Sheena znalazły się główne role w filmach fabularnych,,Underworld" i ,,Underworld - bunt Lykanów", w ,,Przeklętej lidze" Toma Hoopera, ,,Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona oraz w jednej z części sagi ,,Zmierzch", zatytułowanej ,,Księżyc w nowiu". Zagrał w wielu amerykańskich filmach fabularnych, takich jak: ,,Królestwo niebieskie" Ridleya Scotta, ,,Krwawy diament" Edwarda Zwicka, ,,Pozew o miłość" (z Piercem Brosnanem), ,,Music Within" i ,,Cenie honoru" Shekhara Kapura. Aktor zyskał również uznanie krytyki za swoje kreacje w głównych rolach brytyjskich produkcji filmowych: ,,Kenneth Williams: Fantabulosa!", ,,Bezdroża serc", ,,Dirty Filthy Love" i ,,Cudowne lata bohemy". W pamięci widzów zapisał się występ Sheena w roli Davida Frosta w sztuce i filmie ,,Frost/Nixon" - najpierw przebojowym przedstawieniu na West End i Broadwayu, a następnie nagrodzonej Oscarem produkcji Universalu w reżyserii Rona Howarda.
ADRIEN BRODY (Salvador)
Zdobywca Nagrody Akademii w kategorii dla Najlepszego Aktora za rolę Władysława Szpilmana w ,,Pianiście" Romana Polańskiego. Po dziś dzień jest najmłodszą osobą uhonorowaną Oscarem w tej kategorii. Za swój występ w ,,Pianiście" został wyróżniony również nagrodami dla Najlepszego Aktora przez Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych i Bostońskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych, a także dostał nominacje w tej kategorii do Złotego Globu, nagród Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych i Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA). Otrzymał również jako jedyny niefrancuski obywatel Cezara - francuską nagrodę będącą odpowiednikiem Oscara.
Urodził się i dorastał w Nowym Jorku, tam też studiował sztukę dramatu w LaGuardia High School of the Performing Arts oraz w Amerykańskiej Akademii Sztuk Dramatycznych. Po raz pierwszy zyskał rozgłos, kiedy wystąpił w głównej roli w ,,Królu wzgórza" Stevena Soderbergha, zwrócił też uwagę swoimi kreacjami w dwóch filmach fabularnych w reżyserii Erica Brossa: ,,Ten Benny" i "Restauracja". Rola w tym ostatnim przyniosła Brody'emu nominację do nagrody kina niezależnego (Independent Spirit Awards).
Pracował z wieloma najwybitniejszymi reżyserami: Romanem Polańskim (,,Pianista"), Peterem Jacksonem (,,King Kong"), Kenem Loachem (,,Chleb i róże"), Wesem Andersonem (,,Pociąg do Darjeeling"), Barrym Levinsonem (,,Smak wolności"), Spike'em Lee (,,Mordercze lato") i Terrence'em Malickiem (,,Cienka czerwona linia").
Wśród obrazów, które znalazły się w jego filmografii, warto wymienić również: ,,Uciec przed śmiercią", ,,Trudna miłość", ,,Obłęd", ,,Hollywoodland", ,,Cadillac Records", ,,Niesamowici bracia Bloom", ,,Istota" i ,,Predators".
KATHY BATES (Gert)
Wielokrotnie nagradzana za swoje role sceniczne, filmowe i telewizyjne. Zdobyła Nagrodę Akademii i Złoty Glob za wykreowany przez siebie portret obsesyjnej fanki Annie Wilkes w hicie Roba Reinera z 1990 roku ,,Misery", zrealizowanym na podstawie powieści Stephena Kinga. W roku 1999 otrzymała nominacje do Oscara, Złotego Globu i nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) oraz zdobyła nagrodę Gildii Aktorów Filmowych (SAG) i nagrodę Critics Choice za występ w filmie Mike'a Nicholsa ,,Barwy Kampanii". Trzecią nominację do Oscara Bates dostała za rolę w filmie Alexandra Payne'a "Schmidt", za którą zebrała również dwie nominacje (do Złotego Globu i do nagrody Gildii Aktorów Filmowych) oraz nagrodę National Board of Review dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej. Jej kreacja w filmie Jona Avneta "Smażone zielone pomidory" została doceniona nominacją do Złotego Globu i nagrody BAFTA; a za występ w przeboju kinowym ,,Titanic" Jamesa Camerona została wraz z resztą obsady uhonorowana nominacją do nagrody Gildii Aktorów Filmowych.
Długa lista dokonań filmowych Bates obejmuje między innymi udział w następujących produkcjach: ,,Walentynki" (2010), ,,Wielki Mike. The Blind Side" (2009), ,,Cheri" (2009), "Droga do szczęścia" (2008), "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" (2008), "P.S. I Love You" (2007), "Fred Claus - Brat Świętego Mikołaja" (2007), "Miłość na zamówienie" (2006), "Czarna Książeczka" (2004), "Znamię" (2002), "Bandyci" (2001), "Kariera frajera" (1998), "Wewnętrzna wojna" (1996), "Dolores" (1995), "Nasz własny dom" (1993), "Preludium miłości" (1992), "Cienie we mgle" (1992), "Zabawa w Boga" (1991), "Dick Tracey" (1990), "Mężczyźni nie odchodzą" (1990), "Wróć, Jimmy Deanie" (1982), "Zwolnienie warunkowe" (1978) i "Odlot" (1971). Użyczyła swego głosu w animowanej komedii Jerry'ego Seinfelda ,,Film o pszczołach", jak również w ,,Pajęczynie Charlotty" i ,,Złotym kompasie".
Obecnie Bates występuje jako Harriet 'Harry' Korn w przebojowym dramacie telewizyjnym NBC ,,Harry's Law", według scenariusza Davida E. Kelleya. Ponadto zobaczyć ją można w telewizyjnym miniserialu "Alice", gdzie występuje w roli Królowej Kier (dostała za nią nominację do nagrody Emmy).
Bates zdobyła także Złoty Glob oraz nagrodę Gildii Aktorów Filmowych (SAG), a także nominację do nagrody Emmy za film HBO z 1996 r. "Nocna zmiana". Wśród dowodów uznania za jej role telewizyjne znajdują się także nominacje do nagrody Emmy, nagrody Gildii Aktorów Filmowych i Złotego Globu za występ w musicalu "Annie", kolejna nominacja do nagrody Gildii Aktorów Filmowych za rolę w filmie telewizyjnym "Opiekunka siostry" oraz jeszcze cztery nominacje do nagrody Emmy za role w filmach: "Trzecia planeta od Słońca", "Sześć stóp pod ziemią", "Warm Springs" oraz "Opiekunka" (ten ostatni również wyreżyserowała).
Bates była również nagradzana za swoją pracę reżyserską. Po drugiej stronie kamery stanęła przy realizacji filmu telewizyjnego dla A&E "Dash i Lilly", w którym zagrali Sam Shepard i Judy Davis i który zdobył dziewięć nominacji do nagrody Emmy, w tym jedną dla Bates w kategorii Najlepszy Reżyser. Reżyserowała także pięć epizodów cieszącego się ogromną popularnością serialu HBO "Sześć stóp pod ziemią" i zdobyła nagrodę Gildii Reżyserów Amerykańskich za epizod zatytułowany "Twilight". Wśród jej dokonań reżyserskich znajdują się także epizody takich seriali jak "Oz", "Nowojorscy gliniarze" i "Wydział zabójstw Baltimore".
Po raz pierwszy Bates zwróciła na siebie uwagę krytyków i publiczności występując na scenie nowojorskiej. Była nominowana do Nagrody Tony za rolę córki-samobójczyni w oryginalnym przedstawieniu broadway'owskim sztuki Marshy Norman, zdobywczyni Nagrody Pulitzera, ,,Night, Mother". Została uhonorowana Nagrodą Obie za występ w roli Frankie w oryginalnej produkcji off-broadwayowskiej ,,Frankie and Johnny in the Clair de Lune", jak również za rolę Elsy Barlow w ,,Drodze do Mekki" Athola Fugarda (w tej roli zagrała również w ekranizacji sztuki).
Bates urodziła się w Memphis, w stanie Tennessee, otrzymała stopień licencjacki w zakresie Sztuk Pięknych w 1970 roku na Southern Methodist University, który w 2002 roku przyznał jej doktorat honoris causa.
NINA ARIANDA (Carol)
Po swoim debiucie scenicznym w adaptacji autorstwa Davida Ivesa ,,Wenus w futrze", w której zagrała wraz z Wesem Bentleyem, stała się jedną z najbardziej wziętych aktorek Nowego Jorku. Zdobyła Nagrodę Clarence'a Derwenta (przyznawaną przez stowarzyszenie aktorów Actors Equity Association) w kategorii dla ,,Najbardziej Obiecującej Kobiecej Osobowości Scenicznej" (Most Promising Female Performer) oraz nagrodę Theater World Award za ,,Wybitny Broadwayowski lub Off-Broadwayowski Debiutancki Występ Sezonu). Była także nominowana do Nagrody Lucille Lortel oraz nagrody krytyków Outer Critics Circle Award. Po sukcesach scenicznych, Arianda odniosła sukces ekranowy, występując w ,,Higher Ground" Very Farmigi, który miał premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance oraz we wchodzących właśnie na ekrany filmach Toma McCarthy'ego ,,Win, Win" i ,,Tower Heist" Bretta Ratnera.
Wiosną 2011 Arianda miała swój broadwayowski debiut w odświeżonym wersji klasycznej komedii Garsona Kanina ,,Born Yesterday", gdzie zagrała rolę Billie Dawn, tancerki i kochanki skorumpowanego biznesmena, Harry'ego Blocka, granego przez Jima Belushiego.
KURT FULLER (John)
Znany ze swoich ról w ,,Świecie Wayne'a" z Mike'em Myersem i ,,Dwóch gniewnych ludzi" z Jackiem Nicholsonem i Adamem Sandlerem, choć niektórzy kojarzą go najbardziej z roli szeryfa w ubraniach Speedo ze ,,Strasznego filmu". Fuller pracował z najlepszymi reżyserami hollywoodzkimi, takimi jak Paul Schrader, Ridley Scott, Wim Wenders, Taylor Hackford, Mike Newell, Harold Ramis, Brian DePalma i Ivan Reitman. Na liście filmów z jego udziałem znajdują się: ,,Auto Focus", ,,Ray", ,,Zmęczenie materiału", ,,Bez litości", ,,Pogromcy duchów II", ,,Facet od W-Fu", ,,Superhero", ,,W pogoni za szczęściem" i wchodzący na ekrany film Davida O. Russella ,,Nailed".
Fuller, który występował gościnnie i powracał wielokrotnie w setkach telewizyjnych filmów i show, ostatnio gra w przebojowym serialu ABC ,,We dwoje raźniej". Wcześniej występował wraz z Wendie Malick w serialu ABC ,,Big Day" oraz z Karlem Rove w ,,Ach, ten Bush!", telewizyjnym serialu twórców South Park, Trey'a Parkera i Matta Stone'a. W zeszłym roku ponownie wrócił do seriali ,,Nie z tego świata" i ,,Świry", a w przeszłości powracał też do serii ,,Gotowe na wszystko", ,,Boston Public" i ,,Agentka o stu twarzach". Ponadto można go było oglądać w telewizji m. in. w serialach HBO ,,Live From Baghdad", ,,Glee", ,,Ugly Betty", ,,CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", ,,Men of a Certain Age", ,,Chirurdzy", ,,Dr House", ,,Mam na imię Earl", ,,Detektyw Monk" i ,,Jej Szerokość Afrodyta".
MIMI KENNEDY (Helen)
Słynna aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Telewidzowie na całym świecie znają ją jako Abby O'Neill Finkelstein, hippisowską mamę Dharmy z sitcomu ABC ,,Dharma i Greg". Regularnie występowała w dziesiątkach innych seriali, m. in. w ,,Homefront", ,,Savannah", ,,The Two of Us" i ,,Stockard Channing in Just Friends". Ostatnio można było ją oglądać w komedii Todda Philipsa ,,Zanim odejdą wody" oraz jako asystentkę sekretarza dyplomacji Stanów Zjednoczonych Karen Clarke w filmie Armando Iannucci ,,In the Loop". Wśród innych znaczących filmów z jej udziałem można wskazać: ,,Immediate Family" Jonathana Kaplana, ,,Więcej czadu" Alana Moyle'a, ,,Erin Brockovich" Stevena Soderbergha i ,,Krzesło reżysera" Michaela Schroedera.
Kennedy zadebiutowała na Broadwayu jako Jan w ,,Grease". Pojawiła się na scenie teatru Mark Taper Forum jako siostra Jules Feiffer w jej na poły autobiograficznej sztuce ,,Grown-Ups" i zagrała publicystkę Ann Landers w monodramie dla jednej aktorki Davida Rambo ,,The Lady with all the Answers" w Pasadena Playhouse oraz Cleveland Playhouse. Zastąpiła Gildę Radner w ,,The National Lampoon Show". Debiutem telewizyjnym Kennedy był występ w musicalowym miniserialu ,,3 Girls 3", w którym rozpoczynały swoje kariery również Debbie Allen i Ellen Foley. Stając po drugiej stronie kamery, Kennedy była producentem dziewięciu sezonów ,,Knots Landing" oraz opublikowała wspomnienia ,,Taken to the Stage: The Education of an Actress" (1996). Zadebiutowała też w Auburn Public Theater swoim spektaklem-show dla jednej aktorki ,,Waking Matilda" o sufrażystce Matildzie Joslyn Gage.
TOM HIDDLESTON (Mr. Fitzgerald)
Brytyjski aktor teatralny, który zyskał sławę od razu po ukończeniu Cambridge i Royal Academy of Dramatic Art w Londynie. Hiddleston był dwukrotnie nominowany w kategorii ,,Najlepszy Debiutant" do Nagrody Laurence'a Oliviera w 2008 roku za role w ,,Cymbelinie" i ,,Otellu"; nagrodę zdobył za występ w ,,Cymbelinie" Shakespeare'a. Wśród innych jego osiągnięć teatralnych należy wymienić role w ,,Zwodnicy" (oryg. ,,The Changeling" Middletona) i ,,Iwanowie".
W 2005 roku Hiddleston debiutował na ekranie, w filmie Joanny Hogg ,,Unrelated", który wśród innych nagród zdobył m. in. Międzynarodową Nagrodę Krytyków Fipresci. W roku 2009 zagrał główną rolę w drugim filmie Hogg, ,,Archipelago", wystąpił też w filmie Kennetha Branagha ,,Thor", ,,War Horse" Stevena Spielberga i,,The Deep Blue Sea" Terrence'a Daviesa u boku Rachel Weisz.
Spośród filmów telewizyjnych, w których wystąpił Hiddleston, należy wymienić: ,,Nicholas Nickleby", ,,Ostateczne rozwiązanie" z Kennethem Branaghem, film biograficzny o Winstonie Churchillu ,,Wzbierająca burza" z Albertem Finneyem i Vanessą Redgrave, ,,Jane Austen żałuje" i ,,Panie z Cranford" z Judi Dench. W roku 2008 Hiddleston ponownie zagrał z Kennethem Branaghiem w serialu telewizyjnym ,,Wallander", którego scenariusz oparty jest na powieściach detektywistycznych Henninga Mankella.
ALISON PILL (Ms. Fitzgerald)
Ostatnio grała na Broadwayu w przedstawieniach ,,The Miracle Worker" i ,,Mauritius" oraz w off-broadwayowskim przeboju ,,This Wide Night", w ,,Reasons to Be Pretty" Neila LaBute i ,,Blackbird", za rolę w którym dostała nominacje do Nagrody Lucille Lortel, nagrody krytyków Outer Critics Circle oraz nagrody Drama League. Pill była nominowana do Nagrody Tony za swój debiut broadwayowski ,,The Lieutenant of Inishmore", a także do Nagrody Lucille Lortel za występ w ,,On the Mountain". Zdobyła Nagrodę Drama Desk w kategorii dla Wybitnego Zespołu Scenicznego za premierowe w Stanach Zjednoczonych przedstawienie ,,The Distance from Here" i zagrała w off-broadwayowskiej inscenizacji ,,None of the Above".
Wśród filmów z jej udziałem znajdują się: ,,Scott Pilgrim kontra świat", ,,Obywatel Milk", ,,Ja cię kocham, a ty z nim", ,,Moja droga Wendy", ,,Wyznania małoletniej gwiazdy", ,,Wizyta u April" oraz wchodzący na ekrany kin ,,Goon". Niedawno można ją było oglądać również w telewizji w serialach ,,Filary Ziemi" oraz ,,In Treatment".
LÉA SEYDOUX (Gabrielle)
Nagradzana młoda aktorka francuska, która zwróciła na siebie uwagę Hollywood rolami w szeregu przebojowych filmów, takich jak ,,Bękarty wojny" Quentina Tarantino, ,,Robin Hood" Ridleya Scotta (tu jako Isabelle d'Aquitaine) oraz w mającym wkrótce pojawić się w kinach ,,Mission Impossible - Ghost Protocol" Brada Birda z Tomem Cruise'em.
Seydoux urodziła się w Paryżu, dorastała w Paryżu, Dakarze i Senegalu, gdzie nadal mieszka jej matka. Studiowała przez rok aktorstwo w Theatre des Enfants Terribles w Paryżu oraz u Corine Blue, po czym została obsadzona w filmie Catherine Breilla ,,Vielle Maitresse" w 2006 roku. Za tą przyszły następne propozycje i role: w ,,13 French Street" Jean-Pierre'a Mocky i krótkometrażowym ,,La Consolation" Nicolasa Klotza, który był pokazywany w Cannes w 2007 roku. Rok później Seydoux zagrała w ,,Des Poupees et des Ange", a następnie z Guillaumem Depardieu ,,On War" Bertranda Bonello. Za swą rolę w ,,Pięknej" Christophe'a Honoré'a Seydoux zdobyła w 2009 roku nagrodę Chopard Award dla Najlepszej Nowej Aktorki oraz była nominowana do Nagrody Cezara w kategorii dla Najbardziej Obiecującej Aktorki. Następnie zagrała w filmach: ,,Na południe" Sébastiena Lifshitza, ,,Lourdes" Jessici Hausner, krótkometrażowym ,,Małym krawcu" Louisa Garrela oraz w "Belle Epine" Rebecci Zlotowski. Wśród wchodzących na ekrany filmów z Seydoux znalazły się m. in. w ,,Le roman de ma femme" Djamsheda Usmonova i ,,Roses a credit" Amosa Gitai.
COREY STOLL (Ernest)
Pracuje stale jako aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, odkąd ukończył nowojorski Masters Program w 2003 roku. Najbardziej znany jako detektyw Jarusalski w dramacie Dicka Wolfa ,,Law & Order: Los Angeles", Corey po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę publiczności teatralnej w Nowym Jorku i Los Angeles, grając w ,,Intimate Apparel" Lynn Nottage z Violą Davis. Inne osiągnięcia teatralne Stolla obejmują role w broadwayowskiej nowej adaptacji ,,View from The Bridge" u boku Lieva Schreibera i Scarlett Johansson; adaptacji Sarah Ruhl ,,Trzech sióstr" Czechowa w reżyserii Johna Doyle'a oraz główną rolę w nowej sztuce Michaela Wellera ,,Beast".
Stoll pojawił się na srebrnym ekranie w filmie ,,Salt" Philipa Noyce'a obok Angeliny Jolie, w filmach Paula McGuigana ,,Push" i ,,Zabójczy numer", w ,,Dalekiej północy" Niki Caro oraz debiucie reżyserskim Johna Krasinski'ego ,,Brief Interviews with Hideous Men", na podstawie książki Davida Fostera Wallace'a. Występował również wielokrotnie gościnnie w produkcjach telewizyjnych.