"Ministranci": TWÓRCY FILMU
PETER CARE (reżyser)
Peter Care urodził się w 1953 r. Przez lata pracował przede wszystkim jako realizator teledysków i dużych form muzycznych. Najchętniej angażowali go muzycy zespołów R.E.M. i Depeche Mode. Care realizował również reklamówki dla takich firm, jak Microsoft czy Levi's. Film "Ministranci" jest jego debiutem kinowym.
JODIE FOSTER (producent, rola siostry Assuntii)
Jodie Foster urodziła się 19 listopada 1962 r. Uznana aktorka i reżyser, której nadzwyczajne role - ofiary gwałtu w filmie "Oskarżeni" oraz agentki FBI, śledzącej seryjnego mordercę w znakomitym thrillerze "Milczenie owiec", przyniosły dwie nagrody Akademii Filmowej dla najlepszej aktorki. Rola Foster jako agentki specjalnej Clarice Starling przyniosła jej nie tylko drugiego Oscara, ale również Nagrodę Złotego Globu, nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej, nagrodę krytyków filmowych Nowego Jorku oraz nagrodę chicagowskich krytyków filmowych.
Foster swoją pierwszą rolę kinową w filmie "Napoleon and Samantha" zagrała
w wieku ośmiu lat; ogólnoświatową sławę przyniosła jej role w "Alicja już tu nie mieszka" z roku 1975 oraz w "Taksówkarzu" z 1976 r., za którą otrzymała swoją pierwszą nominację do Oskara. W sumie wystąpiła w 32 filmach; dodatkowo na swoim koncie ma również takie filmy jak: "Bugsy Malone", "Tom Sawyer", "Freaky Friday", "Foxes", "Hotel New Hampshire", "The Blood of Others", "Siesta", "Stealing Home", "Five Corners" oraz "Cienie i mgła".
W roku 1991 Foster debiutowała jako reżyser filmem "Tate - mały geniusz", w którym zagrała również główną rolę i odniosła sukces. Jesienią 1992 roku wytwórnia filmowa należąca do Foster - Egg Pictures – zawarła układ o co-produkcji z Polygram Filmed Entertainment, umożliwiając Egg realizację projektów pod twórczym kierownictwem Foster. Pierwszy sukces Egg - "Nell" - przyniósł jego gwieździe czwartą nominację do Oskara. Słodko-gorzka komedia "Wakacje w domu" była drugą produkcją Egg. Producentem obu i reżyserem tego drugiego filmu była Foster. Ostatnie filmy w dorobku aktorki, to "Anna i król", "Azyl" i "Ministranci".
VINCENT D’ONOFRIO (ojciec Casey)
Vincent D'Onofrio urodził się 30 czerwca 1959 roku w nowojorskim Brooklynie. Jest absolwentem słynnej szkoły Actors' Studio. Karierę rozpoczynał w teatrze. Jego kariera filmowa na dobre rozpoczęła się po brawurowym występie w "Full Metal Jacket" Stanleya Kubricka.
D'Onofrio uważany jest za jednego z najwszechstronniejszych amerykańskich aktorów. W jego filmografii widnieją takie tytuły, jak: "Malcolm X", "J.F.K.", "Gracz", "Ed Wood", "Faceci w czerni", czy "Cela". Ostatnio D'Onofrio zagrał jedną z głównych ról w filmie "Szczek!", debiucie reżyserskim Kasi Adamik, córki Agnieszki Holland.
KIERAN CULKIN (Tim Sullivan)
Kieran Kyle Culkin urodził się 30 września 1982 r. Pochodzi z aktorskiej rodziny – jego bracia Rory i Macaulay również są aktorami.
Kieran zadebuiutował w filmie "Kevin sam w domu" w roli Fullera, kuzyna tytułowego bohatera, odtwarzanego przez Macaulay'a. Po tym występie Kevin pojawiał się na ekranie w epizodach. Dopiero znakomita kreacja w filmie "Potężny i szlachetny" (1998) otworzyła młodemu chłopakowi drogę do kariery aktorskiej. Kieran ugruntował swój sukces drugoplanową rolą w pamiętnym filmie Lasse Hallstroma "Wbrew regułom", nakręconym na podstawie powieści Johna Irvinga "Regulamin tłoczni win". Po zagraniu w "MInistrantach" Kieran Culkin wystąpił w filmie Burra Steersa "Igby goes down", będącym przebojem amerykańskich kin w ostatnich miesiącach.
Emile HIRSCH (Francis Doyle)
Emile Hirsch urodził się w jednym z kalifornijskich miasteczek w 1985 r. Choć ma zaledwie 17 lat, wystąpił już w dwunastu różnych serialach telewizyjnych i siedmiu filmach kinowych.
Jego debiutem aktorskim była rola umierającego chłopca w serialu o wampirach "Więzy krwi" (1996). Na dużym ekranie pojawił się dwa lata później, w filmie "Gargantua". Po zagraniu w filmie Petera Care, Hirsch wystąpił w filmie "Dziewczyna z sąsiedztwa".