Reklama

Reklama

"Magic Mike": GOTÓWKOWA BRANŻA

"W mojej branży obraca się wyłącznie gotówką"

"Mike zna się na wszystkim" - opisuje swoją postać Channing Tatum. - "To uczciwy, sprytny i zaradny facet, który uważa, że kluczem do sukcesu jest umiejętność łapania kilku srok za jeden ogon." Jednocześnie rekonstruuje stary samochód, stara się rozkręcić własny biznes i występuje wieczorami na scenie, jako Magic Mike. Ale jego największym marzeniem jest praca, która raczej nie daje nadziei na duże zyski - projektowanie unikatowych mebli. Mike ma nadzieję, że pewnego pięknego dnia zacznie się popyt na jego meble, ruszy sprzedaż, a jemu wreszcie uda się spłacić kredyt.

Reklama

"Channing posiada ogromną charyzmę i tak działa na ludzi, że bez względu na to

w jak nieprawdopodobne projekty się angażuje, wszyscy są za nim i jeśli nawet nie mogą mu pomóc, to na pewno trzymają za niego kciuki" - mówi Jacobs.

Niewątpliwie Mike jest niezwykle czarujący, ale zdaniem Carolina: "Wydaje mu się, że jest człowiekiem sukcesu, którym czerpie z życia garściami, ale tak naprawdę ciężko pracuje na utrzymanie. Ma trzydzieści lat, nadal jest striptizerem i łapie każdą dorywczą pracę, która wpadnie mu w ręce."

Jak dotąd, jego największym sukcesem jest bycie Magic Mikiem. Wiedzą o tym klienci klubu, jego kumple z zespołu i wie o tym Dallas. Dallas przez lata pracował na sukces, budując renomę klubu i powiększając liczbę fanów dzięki popularności gwiazdy swojego zespołu, z którą dzieli zyski. "Jeśli Mike'a możemy nazwać kapitanem drużyny, to Dallas bez wątpienia jest jej trenerem" - mówi Tatum. - "Nie wiadomo do końca, czy ma zamiar zaproponować Mike'owi udział w interesach. Nie okłamuje go wprost - po prostu pozwala mu wierzyć w to, w co Mike chce wierzyć."

Dallas to eks-striptizer, który nigdy nie przestał kochać sceny i gorącej atmosfery występów. Zna ten świat doskonale, z zewnątrz i od środka. Mimo, że od lat zajmuje się już tylko biznesową stroną prowadzenia klubu, ciągle ma żywy kontakt z publicznością, jako rezydent klubu i mistrz ceremonii. Swój zespół utrzymuje w dobrej formie - to szef, który ma dla nich przyjacielski uśmiech i zawsze jest gotów poklepać ich po plecach. "Przed laty Dallas był niezwykłym showmanem. Teraz reżyseruje występy swojego zespołu, starając się za każdym razem ulepszać scenariusz" - opowiada McConaughey. - "Uważa się za wizjonera. Wszystkich chłopaków z zespołu, a szczególnie swoją największą gwiazdę, Mike'a traktuje jak dobrych kumpli, ale jednocześnie nie zapomina, że najważniejszy jest biznes. Rachunek ekonomiczny jest prosty - największą gwiazdą jest ten, kto przynosi największe zyski."

"Matthew był drugim, po Channingu Tatumie, aktorem zaangażowanym do filmu." - opowiada Soderbergh - "Przyjął rolę znając tylko ogólny pomysł na film. Opisałem mu postać Dallasa, a on powiedział: "Wiem dokładnie, jak chciałbym to zagrać. Wchodzę w to."

Tatum dodaje: "Zagrał wszystkie niuanse i dziwactwa tej postaci, jakie wymyśliliśmy i wywindował ją na taki poziom, o jakim nawet nie marzyliśmy. Spokojnie można uwierzyć, że ktoś taki istnieje naprawdę. To niesamowita kreacja aktorska."

McConaughey mówi o swoim bohaterze: "Dallasa bez trudu można zdefiniować, jako praktycznego realistę. Ale druga strona jego natury jest bardziej oderwana od rzeczywistości, jakby nadawał na sobie tylko znanych częstotliwościach." McConaughey toczył długie dyskusje z Sodrberghiem o tym, jak wydobyć te subtelności, by zbudować pełną, złożoną postać, która jest najbardziej komiczna właśnie wtedy, gdy jest śmiertelnie poważna. Dallas wynajmuje lokal, w którym odbywają się występy striptizerów, kuchnia jest zarazem garderobą, a członkowie zespołu muszą pracować na pełen etat w miejscowym klubie fitness, by się utrzymać. Ale to wszystko nie umniejsza jego sukcesu.

Tym, na czym Dallas niewątpliwie się zna, jest odkrywanie talentów. Od razu dostrzega potencjał w Adamie, którego Mike przyprowadza pewnego wieczoru do klubu, by zastąpił go podczas występu. Nowicjusz jest od razu wrzucony na głęboką wodę - musi z miejsca zatańczyć przed publicznością. Na scenie improwizuje najlepiej, jak potrafi, podczas gdy reszta zespołu stara się uratować występ. "Kid jest naturalny. Nie jest może najlepszym tancerzem, ale za to szybko się uczy." - mówi Carolin - "Dallasowi podoba się jego pewność siebie. Uważa, że powinien iść tą drogą." Ale jak daleko?

Brytyjski aktor Alex Pettyfer, który wcielił się w rolę uroczego, ale lekkomyślnego Adama mówi: "Myślę, że większość z nas ma taki moment w życiu, w którym ma ochotę zrobić coś nowego i szalonego. Adam jest na życiowym zakręcie - nie chce już mieszkać z rodzicami, w szkole mu nie wyszło, a praca, którą próbuje mu załatwić siostra, w ogóle go nie kręci. Szuka czegoś ekscytującego. I wtedy spotyka Mike'a i wkracza w jego zwariowany świat. Świat zabawy i wolności, czyli dokładnie taki, jakiego szukał. To ostra jazda bez trzymanki."

Od tego czasu Adam i Mike są nierozłączni. Razem trenują układy taneczne i razem spędzają wolny czas na imprezowaniu i podrywaniu dziewczyn. Adamowi wpada w oko jedna ze stałych bywalczyń klubu, zniewalająca Nora, którą zagrała Riley Keough.

"Dla Mike'a przebywanie w towarzystwie Adama jest jak przeglądanie się w lustrze" - mówi Wechsler. - "Kid przypomina mu jego samego sprzed lat, gdy jedynym, czego potrzebował od życia były pieniądze i dobra zabawa." Różni ich to, że od samego początku Adam jest gotów podjąć dużo większe ryzyko, niż Mike kiedykolwiek byłby. A nikt nie wie lepiej od Mike'a, jak łatwo jest stracić kontrolę."

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Magic Mike

Reklama

Reklama

Reklama