"Kurczak Mały": POWRÓT DO LAT 70.
Skomponowanie muzyki powierzono Johnowi Debney’owi („Pasja” Mela Gibsona), który stopił w jedną całość tradycyjne motywy country i folk, charakterystyczne brzmienia rodem z filmów science-fiction z lat pięćdziesiątych oraz aranżacyjne chwyty wywodzące się z muzyki pop lat siedemdziesiątych. Główny temat, który pojawia się w różnych wariacjach, jest bardzo emocjonalny i należy do gatunku „americana” – muzyki inspirowanej różnymi odmianami folkloru – tłumaczył kompozytor. – Wielką radość sprawiło mi naśladowanie muzyki z fantastycznych filmów z lat 50., zwłaszcza tych o inwazji kosmitów, których prywatnie jestem wielkim fanem. Muzyka jest bardzo ważna, ale ma wspomagać obraz, nie może jej być za mało albo za dużo. Praca z twórcą tak precyzyjnym jak Mark jeszcze raz mi to uświadomiła. W nagraniach wzięła udział dziewięćdziesięciodwuosobowa orkiestra oraz plejada cenionych hollywoodzkich muzyków sesyjnych.
Postanowiono także wykorzystać klasyczne już piosenki z tamtych lat, z reguły w nowych wykonaniach. Producent Randy Fullmer tak tłumaczył tę decyzję: Myśleliśmy z Markiem nad piosenkami, które odpowiadałyby klimatowi i tematowi filmu. I doszliśmy do wniosku, że właśnie w tamtej dekadzie powstało bardzo wiele doskonałych utworów, idealnych dla naszych celów. Tak więc w filmie zabrzmiały: „I Will Survive”, „We Are the Champions”, „Don’t Go Breaking My Heart”, „Stayin’ Alive”, „Ain’t No Mountain High Enough”. Wykorzystano także – w mniejszym stopniu – utwory z innych epok: „Lollipop”, „Wannabe”, „Stir It Up”, „It’s the End of the World as We Know It”.
Specjalnie na potrzeby filmu powstał utwór „One Little Slip” w wykonaniu grupy Barenaked Ladies. Zawsze bardzo ceniłem ten zespół i dlatego zaproponowałem mu współpracę. Potrzebowaliśmy piosenki pełnej pozytywnej energii, budzącej sympatię dla naszego bohatera – i taką dostaliśmy.
Ważnym utworem komentującym akcję była nowa wersja piosenki Jimmy’ego Webba „All I Know”, spopularyzowanej przez Arta Garfunkela w 1973 roku. Tym razem nagrał ją John Ondrasik, lider grupy Five for Fighting, obdarzony mocnym i czystym głosem.
Nową wersję utworu „Stir It Up” wykonał niezwykły duet – rewelacyjna nastoletnia angielska wokalistka Joss Stone oraz laureatka nagrody Grammy, Patti LaBelle, która wykonywała już ten utwór w pierwszej części „Gliniarza z Beverly Hills” (1984).
Nową wersję przeboju z 1963 roku „Shake a Tail Feather” nagrał zespół The Cheetah Girls, w którego skład wchodzi bardzo popularna wokalistka Raven.