Reklama

"Kumpel do bicia": TRENING

Dwa miesiące przed rozpoczęciem zdjęć, Banderas i Harrelson rozpoczęli pod okiem Foster’a cykl treningowy mający na celu pokazanie im jak wyglądają realia życia bokserów zawodowych. W związku z tym treningi były niezwykle wyczerpujące, zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Obaj aktorzy poddali się treningowi. Zarówno przed jak i w trakcie kręcenia filmu, rozpoczynali każdy dzień o godzinie 5:00 rano kilkukilometrowym biegiem, później przychodził czas na trening siłowy i doskonalenie techniki bokserskiej. Na planie filmu znajdowały się ciężary, worki bokserskie i inne przyrządy utrzymujące aktorów w dobrej formie. Zorganizowano również sparingi z zawodowymi pięściarzami.

Reklama

„To był najtwardszy trening jaki w życiu przeszedłem - mówi Banderas - Uczono nas nie tylko bokserskich ruchów, ale również psychologii konfrontacji na ringu. W przeciwieństwie do przygotowań do „Zorro”, nie miałem w ręku jakiejkolwiek broni. Moje pięści były moją bronią i prawda jest taka, że jeżeli chcesz zrobić realistyczny film o boksie, to musisz uderzać przeciwnika i nauczyć się również przyjmować uderzenia.”

„Obaj otrzymaliśmy wiele uderzeń - zgadza się Harrelson - Poznałem uczucie, kiedy po potężnym uderzeniu masz ochotę usiąść i płakać. W tym sensie było to doświadczenie, które nauczyło mnie pokory”.


Poza trenowaniem aktorów, Foster współpracował z Sheltonem w zakresie szczegółowej choreografii scen walk. Foster grał w filmie rolę sędziego, dzięki czemu mógł również udzielać rad w czasie samego kręcenia.

Sprawność aktorów i ich poświęcenie zrobiła na nim ogromne wrażenie. „Antonio i Woody robili wszystko by nie obrazić zawodowych bokserów - mówi Foster - Jeżeli nie potrafili zrobić czegoś tak jak prawdziwi zawodowcy, to ćwiczyli to tak długo jak to było konieczne, bez względu na ilość przepracowanych godzin.

Shelton był więcej niż usatysfakcjonowany z osiągniętych rezultatów.

„Antonio i Woody wykonali świetną robotę. Musieli poświęcić się aby osiągnąć coś, co nie było dla nich naturalne. W niektórych przypadkach trwa to bardzo długo. Im udało się uzyskać naturalność w bardzo krótkim czasie.”

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Kumpel do bicia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy