"Kill Bill: Volume 1": OBSADA
UMA THURMAN (The Bride)
Swoje imię zawdzięcza hinduskiej bogini. Karierę rozpoczęła w wieku 16 lat jako modelka. W filmie zadebiutowała w 1987 r. rolą uwodzicielki, która wabi do siebie mężczyzn by ich potem okraść w filmie "Kiss Daddy Goodnight". Rok później została dostrzeżona po występie w "Niebezpiecznych związkach". W 1990 r. wcieliła się w postać żony Henry'ego Millera w filmie "Henry i June". Rola ta przekonała producentów i krytyków do tego, że Uma jest aktorką o dużych możliwościach. Rok 1994 r. przyniósł wiele zmian w jej karierze. Na początku zagrała w jednym z najgorszych filmów dekady "I kowbojki mogą marzyć" by zaraz potem wystąpić w fenomenalnym "Pulp Fiction", za rolę w którym otrzymała nominację do Oscara. Dała tam prawdziwy popis sztuki aktorskiej. Umą Thurman zainteresował się nawet sam Louis Malle, który chciał ją obsadzić w roli Marleny Dietrich w filmie biograficznym o tej niesamowitej aktorce. Niestety, śmierć wspaniałego reżysera w roku 1995 przekreśliła te plany.
W ostatnim z serii filmów o Batmanie, "Batman i Robin", Thurman wcieliła się w jeden z czarnych charakterów, podstępną Kobietę-Trujący-Bluszcz, a w filmie science-fiction "Gattaca - szok przyszłości" (1997) Andrew Niccola, z Ethanem Hawke i Judem Law, zagrała genetycznie idealną, wrażliwą piękność. W swoim dorobku filmowym ma również takie filmy jak: "Rewolwer i melonik", "Słodki drań", "Vatel", "Złota".
W 1997 roku zajęła 99 miejsce na liście "100 gwiazd filmowych wszechczasów" brytyjskiego magazynu Empire, który zamieścił aktorkę również na 20 miejscu listy "100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina" w 1995 roku.
MICHAEL MADSEN ( Budd)
Michael Madsen lekcje aktorstwa pobierał w teatrze. Przez dwa lata związany był ze słynnym Steppenwolf Theatre w Chicago, kierowanym przez Johna Malkovicha
Przełomowym rokiem w karierze aktora był 1991. Madsen pojawił się wówczas w obsadzie dwóch znaczących filmów: "The Doors" Olivera Stone'a (rola Toma Bakera) i "Thelma i Louise" Ridleya Scotta. W drugim zagrał postać Jimmy'ego - przyjaciela tytułowej Louise, w którą wcieliła się Susan Sarandon. "Kobiecy film drogi" - jak określili "Thelmę i Louise" krytycy - przyniósł swoim twórcom statuetkę Oscara i Złoty Glob za scenariusz.
Kolejna rola dała Madsenowi jeszcze większą popularność. W 1992 roku zagrał we "Wściekłych psach" Quentina Tarantino u boku m. in. Harveya Keitela i Tima Rotha. Na tyle spodobał się w roli gangstera, że w 1997 reżyser Mike Newell zaangażował go do nakręconego na podstawie pamiętników Joe Pistone'a "Donnie'go Brasco" (z udziałem Ala Pacino i Johnny'ego Deppa).
Michael Madsen obsadzany jest zazwyczaj w rolach silnych, twardych mężczyzn (np. zabójca Press w "Gatunku" Rogera Donaldsona). Okazją do zagrania nieco innej postaci był film "Uwolnić orkę". W tej familijnej opowieści aktor wcielił się w postać ojca głównego bohatera. Rok później reżyser Lawrence Kasdan zaproponował Madsenowi rolę Virgila Earpa, brata tytułowego bohatera westernu "Wyatt Earp". W filmie zagrali: Kevin Costner, Gene Hackman i Dennis Quaid.
Z ostatnich filmów z jego udziałem warto wymienić "Ostatnią ofiarę" (2000) i "Śmierć nadejdzie jutro" (2002).
DARYL HANNAH (Elle Driver)
Zadebiutowała w roku 1978 w filmie Briana De Palmy "Furia", ale pierwszym sukcesem aktorki wśród fanów i krytyki jest jej niezapomniana rola Pris w klasycznym już filmie science-fiction, "Łowca androidów" (1982) Ridleya Scotta. W 1984 roku Hannah wystąpiła w dwóch dobrze przyjętych filmach, romantycznym "Reckless" Jamesa Foleya u boku debiutującego Aidana Quinna i komedii "Plusk" Rona Howarda, gdzie uwodziła Toma Hanksa jako powabna syrena. W drugiej połowie lat 80. mogliśmy docenić aktorkę w znacznie poważniejszych produkcjach, w "Wall Street" (1987) Olivera Stone'a, u boku Michaela Douglasa i Charlie Sheena, mignęła także w "Zbrodniach i wykroczeniach" (1989) Woody Allena i wzruszała w nietypowej roli nieśmiałej fryzjerki w "Stalowych magnoliach" (1989) Herberta Rossa. Niecodzienną rolę dostała także w filmie o życiu jaskiniowców, "Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego" (1986) Michaela Chapmana. W udanej komedii romantycznej "Roxanne" (1987) uwspółcześnionej wersji opowieści o Cyrano de Bergerac, partnerowała Steve'owi Martinowi.
W latach 90. Daryl Hannah występowała głównie w komediach, między innymi w "Crazy People" (1990) z Dudleyem Moorem, w "Dwóch zgryźliwych tetrykach" (1993) i jego sequelu, "Jeszcze bardziej zgryźliwych tetrykach" (1995), jako córka Jacka Lemmona, Melanie.
Pod koniec lat 90. Daryl Hannah coraz częściej pojawiała się w filmach niezależnych. Między innymi, zagrała tytułową "prawdziwą" blondynkę w ironicznym filmie Toma DiCillo "Prawdziwa blondynka" (1997), ponadto w "Hi-Life" i "Wildflowers". Rola Hannah w kinie niezależnym nie ogranicza się tylko do aktorstwa: na międzynarodowym festiwalu filmowym w Berlinie przyznano Daryl Hannah nagrodę Jury za najlepszy film krótkometrażowy 1994 roku, "The Last Supper", którego była reżyserką, scenarzystką i producentką.
LUCY LIU (O-Ren Rishi)
Jej kariera aktorska nabrała ogromnego tempa po wystąpieniu z Cameron Diaz i Drew Barrymore w "Aniołkach Charliego". Mogliśmy ją zobaczyć także w niewelkiej rólce w "Chicago".
Liu zagrała u boku Jackie Chana w "Kowboju z Szanghaju" i zapadła w pamięć widzów jako seksowna tyranka Mela Gibsona w przeboju "Godzina zemsty". Ciekawe role zagrała też z Antonio Banderasem w "Kumplu do bicia" i w "Hotelu" Mike'a Figgisa.
Ostatnio można ją było oglądać w "Ballistic" i " Aniołkach Charliego: Zawrotnej szybkości".
W telewizji Lucy grała przez cztery sezony w serialu "Ally McBeal", za co otrzymała nominację do nagrody Emmy. Pokazała się też w serialu "Seks w wielkim mieście".