"Ilu miałaś facetów?": O TWÓRCACH
MARK MYLOD (reżyseria) ma na swoim koncie reżyserię seriali "Ekipa" i "Shameless". Stał za kamerą takich filmów jak "Ali G" i "Ciało za milion".
GABRIELLE ALLAN (scenariusz) zaczęła pisać mając 24 lata. Jej dziadkiem był scenarzysta Ted Allan, który z ulgą przeczytał jej pierwszy scenariusz, bo był dobry, w przeciwieństwie do gry aktorskiej Gabrielle, która studiowała na American Academy of Dramatics Arts.Należała do grupy komików It's Funny Until Someone Loses An Eye, pisała dla nich skecze.
Pisała do seriali "Jej cały świat" i "Hoży doktorzy". Zawsze marzyła o pracy w filmie i po urodzeniu drugiego dziecka postanowiła zrealizować ten cel. Rozpoczęła współpracę z Jennifer Crittenden; obecnie pracują nad scenariuszem do filmu "Disco".
JENNIFER CRITTENDEN (scenariusz) zaczynała od pisania monologów dla Davida Lettermana. Była częścią teamów scenariopisarskich przy serialach "Simpsonowie", Seinfeld", "Wszyscy kochają Raymonda" czy "Bogaci bankruci".
BEAU FLYNN (producent) w 2004 roku wraz z Trippem Vinsonem założył Contrafilm. Filmy, które wyprodukowali zarobiły ponad pięćset milionów dolarów - pierwszym z nich było "Po zachodzie słońca" ("After the sunset") w reżyserii Bretta Ratnera.
Wyprodukowali także "Egzorcyzmy Emily Rose" ("The exorcism of Emily Rose") Scotta Derricksona, które były jednym z największych przebojów kinowych 2005 roku i zarobiły ponad sto pięćdziesiąt milionów dolarów na całym świecie.
W 2006 roku na ekrany kin weszła "Dżungla" ("The Wild"), która zarobiła ponad sto milionów dolarów. Jesienią tego samego roku Flynn i Vinson wyprodukowali także "Patrol" ("The guardian") z Ashtonem Kutcherem i Kevinem Costnerem.
W 2007 roku wyszedł thriller "Numer 23" z Jimem Carreyem i Virginią Madsen w reżyserii Joela Schumachera.
Contrafilm wyprodukował "Podróż do wnętrza Ziemi 3D" ("The journey to the center of the Earth 3D") - pierwszy film akcji nakręcony w technologii HD-3D. W weekend otwarcia film zarobił dwadzieścia jeden milionów dolarów.
Nadchodzące produkcje Flynna i Vinsona to "The Rite" Michaela Petroniego, "Dan Mintner - badass for hire" Chada Kultgena i remake "Czerwonego świtu" ("Red dawn") według scenariusza i w reżyserii Dana Bradleya.
Flynn zaczynał jako asystent Scotta Rudina. Później został wspólnikiem w The Firm, gdzie prowadził dział produkcji. Wyprodukował dobrze przyjęte przez krytykę "Krainę tygrysów" ("Tigerland"), "Requiem dla snu" ("Requiem for a dream"), "Upiorne święto" ("House of yes"), "The alarmist", "Ginewrę" ("Guinevere") i "Imienników" ("The Johns")
TRIPP VINSON (producent) wraz z Beau Flynnem założył w 2004 roku Contrafilm. Filmy, które wyprodukowali zarobiły ponad pięćset milionów dolarów - pierwszym z nich było "Po zachodzie słońca" ("After the sunset") w reżyserii Brutta Ratnera.
Wyprodukowali także "Egzorcyzmy Emily Rose" ("The exorcism of Emily Rose") Scotta Derricksona, które były jednym z największych przebojów kinowych 2005 roku i zarobiły ponad sto pięćdziesiąt milionów dolarów na całym świecie.
W 2006 roku na ekrany kin weszła "Dżungla" ("The Wild"), która zarobiła ponad sto milionów dolarów. Jesienią tego samego roku Flynn i Vinson wyprodukowali także "Patrol" ("The guardian") z Ashtonem Kutcherem i Kelvinem Costnerem.
W 2007 roku wyszedł thriller "Numer 23" z Jimem Carreyem i Wirginia Madsen w reżyserii Joela Schumachera.
Contrafilm wyprodukował "Podróż do wnętrza Ziemi 3D" ("The journey to the center of the Earth 3D") - pierwszy film akcji nakręcony w technologii HD-3D. W weekend otwarcia film zarobił dwadzieścia jeden milionów dolarów.
Nadchodzące produkcje Flynna i Vinsona to "The Rite" Michaela Petroniego, "Dan Mintner - badasz for hire" Chada Kultgena i remake "Czerwonego świtu" ("Red dawn") według scenariusza i w reżyserii Dana Bradleya.
Po raz pierwszy pracował z Flynnem w 2000 roku - najpierw w Bandeira Entertainment, potem w "Firm Films. Zaczynał w Jerry Bruckheimer Films, gdy tylko skończył studia na USC.
ARNON MILCHAN (produkcja wykonawcza) to uznany producent kina wysoko-budżetowego i niezależnego. W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat zrealizował ponad sto filmów. Urodził się w Izraelu, studiował na Uniwersytecie w Genewie. Jego pierwszym sukcesem było przekształcenie firmy ojca w największe przedsiębiorstwo agrochemiczne w kraju. Do tej pory Milchan ma zmysł do interesów.
Niedługo potem zaczął pisać do filmu, telewizji i teatrów, co zawsze go interesowało. Jednym z jego pierwszych projektów był "Amadeusz" Romana Polańskiego, a także "Dizengoff 99", "La Menace", "The Medusa Touch" i mini-serial "Masada". W latach osiemdziesiątych wyprodukował między innymi "Króla komedii" Martina Scorsese, "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone i "Brazil" Terry'ego Gilliama.
Po sukcesach "Pretty Woman" i "Wojny państwa Rose" Milchan założył New Regency Productions, w ramach którego zrealizowano takie filmy, jak "J.F.K" , "Sommersby", "Czas zabijania", "Uwolnić orkę", "Klient", "Tin Cup", "Liberator", "Tajemnice Los Angeles" , "Adwokat Diabła", "Negocjator", "Miasto Aniołów", "Osaczeni" , "Podziemny krąg", "Daredevil", "Człowiek w ogniu", "Zgadnij kto", "Strażacki pies" czy "Alvin i wiewiórki".
Najnowszymi filmami, które wyprodukował są "Lustra" z Kieferem Sutherlandem, "Ślubne wojny" z Kate Hudson (która jest także producentką filmu) i Anne Hathaway, "Obcy na poddaszu"- komedię przygodową o grupie nastolatków, która broni swojego domu w Michigan przed atakiem kosmitów; "Marley i ja" na podstawie książki Johna Grogana z Owenem Wilsonem, Jennifer Aniston, Alanem Arkinem, Erichem Danem i Kathleen Turner.
Milchan nawiązał współpracę z dwoma, wpływowi partnerami - Nine Network i Twentieth Century Fox. Fox odpowiada za dystrybucję filmów Regency na całym świecie (z wyjątkiem Niemiec, z którymi Regency zawarło osobną umowę), łącznie z sieciami kablowymi w Stanach, a także telewizją płatną i publiczną w innych krajach.
Firma Milchana prężnie działa na rynku telewizyjnym, za pośrednictwem Regency Television ("Zwariowany świat Malcolma", "The Bernie Mac Show"). Regency wykupiło także udziały Chanel 10, BabyFirstTV i Izraeli TV Network. Ma także wyłączność do transmisji wydarzeń związanych z Sony Ericsson Women's Tennis Association.
NAN MORALES (produkcja wykonawcza) wyprodukował takie filmy jak "Extraordinary Measures", "Rok psa", "Wolność słowa" czy "Piętno".
Jest wiceprzewodniczącym działu produkcji Paramount Picture. Nadzorował produkcje takich filmów jak "Tomb Raider" czy "Bez twarzy".
Zanim zajął się produkcją, napisał scenariusz do krótkometrażówki "Lulu Askew" - film zdobył w 1994 roku nagrodę publiczności na festiwalu filmowym w Sundance.
J. MICHAEL MURO (zdjęcia) zaczynał od pracy przy takich filmach jak "Bezprawie", "Miasto gniewu" i "Życie na wrotkach". Na swoim koncie ma pracę przy takich produkcjach jak "Maniakalny gliniarz", "Gliniarz na Karaibach", "Otchłań", "Młode strzelby II" czy "Pole marzeń".
JON BILLINGTON (scenografia) współpracuje z twórcami filmowymi, ale także w branży reklamowej i muzycznej. Pracował na planach takich filmów jak "Titanic", "Piąty element" czy "Oczy szeroko zamknięte" i z takimi reżyserami jak Rob Cohen, Sam Bayer i Michael Bay.
JULIE MONROE (montaż) współpracowała z Oliverem Stone'em przy filmach "W.", "JFK", i "World Trade Center".
Za montaż filmu "De-Lovely" Irwina Winklera otrzymała nominację do nagrody EDDIE. Współpracowała z reżyserem przy filmach "Życie jak dom" i "Dotyku miłości".
Odpowiada za montaż takich filmów jak "Lolita" Adriana Lyne'a, "Patriota", "Ciało za milion", "The Marc Peane Experience".
Zaczynała od asystowania montażystom (m.in. przy filmach Stone'a - "Urodzonym czwartego lipca", "The Doors" i "Wall Street")
WYBRANA FILMOGRAFIA:
2009: The Marc Pease Experience
2008: W.
2006: World Trade Center
2005: Ciało za milion (The Big White)
2004: De-Lovely
2003: Gigli
2001: Życie jak dom (Life as a House)
2000: Patriota (The Patriot)
1999: Dotyk miłości (At First Sight)
AARON ZIGMAN (muzyka) jest autorem muzyki do takich filmów jak "Seks w wielkim mieście 2", "Narzeczony mimo woli", "Bez mojej zgody", "Most do Terabithii", "Przebłysk geniuszu" czy "Step Up".
Z wykształcenia pianista. Współpracował z takimi artystami jak Aretha Franklin, Natalie Cole, Oleta Adams, Phil Collins, Tina Turner, Patti Labelle, Chicago, Nona Gaye, Carly Simon, The Pointer Sisters, Huey Lewis, Christina Aguilera i Seal.