Reklama

"Harry, twój prawdziwy przyjaciel": SERGI LOPEZ – filmowy HARRY

Ważniejsze filmy:

1992 - ANTONIO’S GIRLFRIEND - reż. Manuel Poirier

1994 - À LA CAMPAGNE - reż. Manuel Poirier

1997 - WESTERN - reż. Manuel Poirier

MARION - reż. Manuel Piorier

1999 - EMPTY DAYS - reż. Marion Vernoux

AN AFFAIR OF LOVE - reż. Frédéric Fonteyne


NIEPOKOJˇCY FACET

„Kiedy Dominik Moll dawał mi do przeczytania scenariusz, zasugerował, iż widzi mnie w roli Michela. Już po przeczytaniu kilku stron byłem nim całkowicie pochłonięty. Scenariusz jest skonstruowany z matematyczną precyzją. Jego niepokojąca atmosfera tkwi w szczegółach. Każda kwestia, nawet najbardziej niewinna, wzbogaca sytuację oraz pogłębia tajemnicę. Kiedy powiedziałem Dominikowi jak bardzo podobał mi się scenariusz, wyznał, ze tak naprawdę mam grać Harrego. Ucieszyłem się jeszcze bardziej! Rola Michela jest intrygująca, ale miałem wielką ochotę zacząć grać bardziej złożone role, niż te, które mi dotychczas proponowano. W Harrym pod maską uprzejmości, kryje się bardzo niepokojący facet”.

Reklama


AKT MIŁOŚCI

„Harry żyje po to, by doświadczać przyjemności. Według mnie jest to ktoś, kto nie panuje nad ogromną zdolnością do kochania, jaką w sobie nosi. Nie radzi sobie z uczuciami, którymi darzy innych. Zauroczenie może nas popchnąć do skrajnych zachowań. Harry w końcu się załamuje, ale nim to się dzieje, nic nie zdradza, że jest zdolny do popełnienia najokropniejszych rzeczy. Spodobał mi się sposób, w jaki Dominik chciał zgłębić człowieczeństwo tej postaci: pokazać cierpienie, jakie popycha go do czynów, jakby wbrew sobie. Jego pragnienia wywołują w nim miłość, chęć okazania pomocy przyjaciołom. Harrego cechuje niezwykle logiczne myślenie. Nie może zrozumieć, dlaczego Michel nie potrafi rozwiązać swoich problemów. Nie są aż takie skomplikowane! To go boli”.


PRZKROCZENIE GRANICY

„Harry nie ma poczucia winy, nie rozróżnia dobra od zła. Jest jak zwierze. Żyje dzięki instynktowi prztrwania. Jest bardzo pragmatyczną osobą. Pieniądze nie stanowią dla niego kwestii. Musisz zasypać dół? Wypożycz koparkę! Samochód ci pad? Kup nowy! Ktoś ci się naprzykrza?... Tu Harry przekracza granicę i wkracza w świat patologii. Prawdą jest, że wszystkich nas nieraz pociągało zastosowanie drastycznych środków, by usunąć przeszkody, które napotykaliśmy na swej drodze”.


ŻÓŁTKA NAPRAWDĘ WZMACNIAJˇ MĘSKOŚĆ?

„Nie spędzam zbyt wiele czasu na zgłębianiu psychologii granej przez siebie postaci. Wolę się zdać na intuicję. By zagrać Harrego musiałem zapomnieć o tym, co dzieje się z nim na końcu. Musiałem ewoluować wraz z nim.

Harry jest najzabawniejszą postacią, jaka grałem. W filmie jest tyle dowcipu. Dominik uwielbia się śmiać. Jestem pewien, że wszyscy będą mnie pytać czy żółtka naprawdę wzmacniają męskość”.

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Harry, twój prawdziwy przyjaciel

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy