Reklama

Reklama

"Hanna": O PRODUKCJI

Saoirse Ronan, centralna postać filmu "Hanna" to zadziwiająco utalentowana, nastoletnia jeszcze aktorka, która już zdążyła zdobyć nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej i zachwycić swoimi kreacjami filmowymi widzów na całym świecie. Jak mówi: "Chcę, żeby moje role stanowiły dla mnie wyzwanie. Taką właśnie kreacją, idealną z mojego punktu widzenia jest Hanna - centralna postać filmu, w którym akcja rozgrywa się w zawrotnym tempie, a postaci są wielowymiarowe i nieprzewidywalne. Ten film nie przypomina mi obrazów, w których miałam okazję występować do tej pory. W szczególności zaś rola Hanny wydaje się być wyjątkowo intrygująca - nastolatka, która wychowywała się w lesie na pustkowiu, wykształcenie otrzymała od ojca, a do tego oprócz niego nigdy jeszcze nie spotkała innego człowieka. Kiedy w końcu styka się ze światem zewnętrznym, nieznanym jej do tej pory, jest zafascynowana wszystkimi i wszystkim, co na swojej drodze spotyka. Bardzo podoba mi się, że Hanna nie ocenia tego, co ją otacza, jest bardzo otwarta i pełna ufności. Jest trochę zwariowana, ale takie postaci są intrygujące. Jednym słowem dziewczynka po raz pierwszy poznaje świat i musi się zmierzyć z tym, co stoi na jej drodze. A konfrontacja ta nie jest prosta. Jej wybory są często kontrowersyjne, ale zgadzamy się z reżyserem co do tego, że Hanna robi wszystko, żeby ochronić ludzi, których kocha."

Reklama

Na początku filmu jedyną osobą, z którą Hanna spotyka się na co dzień jest Erik, jej owdowiały ojciec. Aktor Eric Bana wspomina: "Scenariusz tego filmu nie przypominał mi właściwie niczego, z czym jako aktor miałem wcześniej doczynienia. Pomyślałem sobie, że takiego filmu jeszcze nie widziałem. Podobało mi się w nim, że centralną postacią jest nastoletnia dziewczynka, która w dość nieoczekiwanych okolicznościach musi w przyspieszonym tempie dorosnąć i wziąć na siebie odpowiedzialność, w momencie, kiedy jej opiekun nie może już sprawować nad nią kontroli. Dla mnie Hanna to w pewnym sensie również koszmar każdego rodzica, którego dziecko po raz pierwszy samodzielnie wchodzi w świat."

Jeśli chodzi o graną przez siebie postać, aktor podkreśla interesującą z jego punktu widzenia złożoność osoby Erika. Jak mówi: "Erik ma w sobie wiele z typowych zachowań ojcowskich - ochrania Hannę i jest jej nauczycielem. Od zawsze przygotowuje swoją dziewczynkę w gotowości na fizyczne i mentalne potyczki, którymi może zostać poddana, więc jest też trochę jak bezwzględny sierżant, który stale prowadzi dryl. Erik robi wszystko, co w jego mocy, żeby ochronić córkę przed światem, którego rzeczywistość zdaje się przerastać wszelkie oczekiwania przeciętnego dziecka."

Pomimo ojcowskiej troski Erika Hanna staje wobec realnego zagrożenia uosobionego przez żelazną agentkę CIA Marissę Wiegler, która kiedyś pracowała razem z ojcem dziewczynki. Obecnie życie Wiegler to sieć kłamstw i skrzętnie skrywanych sekretów, które zagrażają również Hannie. Czy dziewczynce uda się uniknąć grożącego jej niebezpieczeństwa, połączyć z ojcem i rozwikłać tajemnice Marissy? Będą mogli Państwo przekonać się oglądając trzymający w napięciu thriller "Hanna".

materiały dystrybutora
Dowiedz się więcej na temat: Hanna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje