"Gnomeo i Julia 3D": POLSKA OBSADA
Natasza Urbańska (Julia)
Polska aktorka filmowa, telewizyjna. Znakomicie sprawdza się jako piosenkarka i tancerka. Od 1993 roku związana ze Studiem Buffo. Zagrała między innymi Rosalinę w "Romeo i Julii" oraz Ankę w kultowym musicalu "Metro". W 2009 roku otrzymała statuetkę Wiktora w kategorii "Gwiazda piosenki i estrady".
W czerwcu 2010 roku rozpoczęła zdjęcia do superprodukcji filmowej w reżyserii Jerzego Hoffmana "Bitwa warszawska 1920".
Maciej Stuhr (Gnomeo)
Aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy, felietonista. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Uhonorowany tytułem Mistrza Mowy Polskiej 2005, w 2008 roku został laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Od 2009 pełni funkcję Ambasadora Europejskich Nagród Filmowych EFA. Aktor użyczył swojego głosu bardzo małemu ale odważnemu kurczakowi w animacjach "Kurczak Mały" (2005), małej zebrze, która była przekonana, że jest koniem wyścigowym "Zebra z klasą" (2005) i ambitnemu Barry'emu w "Filmie o pszczołach" (2006). A ostatnio stał się uroczym awanturnikiem w "Zaplątanych" (2010).
Cezary Pazura (Faflamingo)
Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. Zagrał w ponad 55 filmach produkcji polskiej, austriackiej, niemieckiej. Jest wielokrotnym laureatem Złotej Kaczki. W dubbingu Pazura chętnie jest obsadzany w rolach bohaterów groteskowych jak Sid w "Epoce lodowcowej" czy Numernabis w "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" (2002) i "Asterix na Olimpiadzie" (2008). Pazura wcielił się w gadatliwego Oscara w "Rybkach z ferajny" (2004) i w znerwicowanego Specka Zawiotkiego w "Kurczaku Małym" (2005), a także w zblazowanego Lucky Luke'a w "Lucky Luke na Dzikim Zachodzie" (2007). W przekraczającym granice "Odlocie" (2009) był niezbyt bystrym psem o złotym sercu. Ostatnio zabrał nas w świat fantasmagorii Burtona udzielając głosu szalonemu Kapelusznikowi w "Alicji w krainie czarów" (2010).
Piotr Adamczyk (Parys)
Jeden z najpopularniejszych aktorów filmowych i teatralnych. W 1995 roku ukończył warszawską PWST. Choć wybiera różnorodne role np. "Chopin. Pragnienie miłości" (2002) Jerzego Antczaka - za którą otrzymał nominację do Złotej Kaczki, czy "Karol - człowiek, który został papieżem" (2005) publiczność uwielbia go w komeiach. W 2003 roku zagrał w błyskotliwej komedii Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza "Ciało". W 2007 roku rozbawił do łez rolą ornitologa w kultowym "Testosteronie" tego samego duetu. Rok później były "Nie kłam, kochanie" Piotra Wereśniaka i wielki hit kinowym Tomasza Koneckiego "Lejdis" za tę rolę otrzymał Złotą Kaczkę. Ostatnio z wielkim wdziękiem wcielił się w Karola w "Och, Karol 2" Piotra Wereśniaka. Ale fani animacji nie zapomną jego brawurowego Melmana z "Madagaskaru" (2005) czy tytułowego "Szeregowca Dolota" z tego samego roku. Adamczyk był także nieporadnym Larrym Daylem w "Nocy w muzeum" (2006) i drugiej części oraz nieobliczalnym Zygzakiem McQueenem w "Autach".
Anna Seniuk (Lady Modrabulwa)
Charakterystyczna polska aktorka teatralna i filmowa, o niesłabnącej od ponad 30 lat popularności. Ogromną sławę przyniosła jej przede wszystkim rola Magdy Karwowskiej w popularnym serialu Jerzego Gruzy "40-latek". Oprócz kreacji filmowych, Anna Seniuk ma na swoim koncie szereg wybitnych występów teatralnych i radiowych, za które niejednokrotnie honorowana była ważnymi wyróżnieniami. Zagrała ponad 40 ról radiowych, wśród których znalazły się także słuchowiska dla dzieci. Słynne są jej adaptacje "Pchły Szachrajki" Jana Brzechwy i "Balladyny" Juliusza Słowackiego, zrealizowane wraz z mężem, kompozytorem, Maciejem Małeckim dla Teatru Polskiego Radia - za ich kreację i reżyserię otrzymała nagrodę "Złoty Mikrofon 2000". Trzy lata wcześniej została laureatką specjalnej nagrody Teatru Polskiego Radia "Wielki Splendor" za kreacje antenowe, a w 1986 roku - nagrody Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia oraz w Teatrze Telewizji. Na deskach teatrów zasłynęła przede wszystkim z licznych kreacji w komediowym repertuarze, ze spektaklami wg Aleksandra Fredry na czele. W 2005 roku stała się głosem Pani Bobrowej w "Opowieściach z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa", a w 2008 stała się Wróżką Duszką w "Dzwoneczku".
Borys Szyc (Tybalt)
W 2001 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W tym samym roku tytułową rolą w "Płatonowie" Agnieszki Glińskiej, za którą otrzymał nagrodę na XIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2003 roku zagrał Alberta w "Symetrii" Konrada Niewolskiego. Od tej pory zaczął dostawać coraz większe role. Wystąpił m.in. komedii Juliusza Machulskiego "Vinci" (2004), "Testosteronie" (2007) i "Lejdis" (2008) Andrzeja Saramonowicz i Tomasza Koneckiego czy "Wojnie polsko-ruskiej" (2009) Xawerego Żuławskiego. Fantastycznie sprawdza się w dubbingu, często otrzymując główne role np. jako tytułowy "Piorun" (2008), Kot w Butach "Prawdziwej historii Kota w Butach" szalony Brutus w "Asterix na olimpiadzie" czy ostatnio w polskiej animacji "Jeż Jerzy".
Piotr Fronczewski (Lord Ogniomur)
Jeden z najlepszych i najbardziej lubianych aktorów. Jest absolwentem warszawskiej Wyższej Szkoły Teatralnej. Jest artystą wszechstronnie utalentowanym. Doskonale sprawdza się zarówno w rolach dramatycznych i komediowych. Wielokrotnie udzielał się w dubbingu. Był odważnym Diego w "Epoce lodowcowej" (2002), przebiegłym Kapitanem Hakiem w "Piotrusiu Panie" (2003) superbohaterem Panem Iniemamocym w "Iniemamocnych", (2004), komandorem Śmigłym w "Szeregowcu Dolocie" (2005) czy sknerowatym Scroogem w "Opowieści wigilijnej" (2009). Dla wielu pozostanie niedościgłym Frankiem Kimono.
Jarosław Boberek (Bodzio)
Absolwent PWST we Wrocławiu. Występuje w filmach, serialach tv i spektaklach Teatru Telewizji. Współpracował z Ryszardem Bugajskim, Piotrem Cieplakiem, Kazimierzem Kutzem, Piotrem Łazarkiewiczem, Juliuszem Machulskim, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim i Zbigniewem Zapasiewiczem. Można zaryzykować tezę, że o jego wielki talent biją się wszystkie studia dubbingowe w kraju. Przecież nie wyobrażamy sobie, aby ktoś inny był Jackie Chanem w "W 80 dni dookoła świata" (2004), lub Fąflakiem w animacji "Potwory i spółka" (2001). W wielkim podwodnym hicie z 2003 roku "Gdzie jest Nemo?" grał Jacquesa, w "Madagaskarze" (2005) stał się kultowym królem Julianem, W "Sezonie na misia" (2006) był Bogusiem, a w "Skoku przez płot" - Tajgerem. Pojawia się regularnie w historii Shreka, jako jedna ze ślepych myszy. Był Małpą w "Kung Fu Panda" (2008) i Hanem w "Karate Kid" (2010). Wektorem w "Jak ukraść księżyc" (2010). Ostatnio słyszeliśmy go w "Jeżu Jerzym" i "Rango".
Bilguun Ariunbataar (Jelonek)
Bilguun Ariunbataar ma dwadzieścia pięć lat i jest specjalnym wysłannikiem mongolskiej telewizji U1Bator. Podobno przyjechał do Polski na wymianę reporterską z telewizją publiczną. Został przechwycony przez konkurencyjną TVN. Od tego czasu, niezwykle profesjonalnie nadaje relacje do programu Szymona Majewskiego. Jak nikt dotąd potrafi odnaleźć się na salonach, obracać się wśród najprawdziwszych gwiazd i jeszcze prawdziwszych gwiazdeczek. Bil nie otrzymał jeszcze żadnej nagrody, ale krążą plotki, że już niedługo dostanie Telekamerę. W Polsce najbardziej lubi system irygacyjny. Kocha Babcię.