"Elizabeth: Złoty wiek": TWÓRCY
SHEKHAR KAPUR (Reżyser) rozpoczynał swoją karierę w dziedzinie dość odległej od przemysłu filmowego. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie w Delhi, pracował jako biegły księgowy, specjalista ds. planowania w firmie Burma Oil oraz konsultant ds. zarządzania w Wielkiej Brytanii. Po kilku latach spędzonych w branży biznesowej postanowił zamknąć za sobą ten etap i powrócić w rodzinne strony, żeby móc oddać się karierze w świecie filmu i przemyśle rozrywkowym.
Jako reżyser Shekhar Kapur zadebiutował filmem "Masoom (The Innocent)" z 1985 roku. Sukces tego obrazu ugruntował jego pozycję we współczesnej kinematografii Indii. Cztery lata później Kapur nakręcił fantazję filmową "Mr India", która odniosła ogromny sukces w kraju rodzinnym reżysera, stając się jednym z filmów kultowych. Zarówno "Masoom", jak i "Mr India" zdobyły najbardziej prestiżowe wyróżnienia filmowe w Indiach.
W 1994 roku kontrowersyjny obraz reżysera - "Bandit Queen" zwrócił na siebie uwagę międzynarodowej krytyki. Został on zaprezentowany w programie Directors' Fortnight na Festiwalu w Cannes. Media zaczęły się interesować Kapurem, a "Bandit Queen" znalazła się na liście najlepszych filmów roku magazynu TIME. Po nim przyszedł przełomowy w międzynarodowej karierze Kapura i pierwszy anglojęzyczny obraz "Elizabeth". Ten cieszący się ogromną popularnością film nominowany by do Nagrody Akademii w siedmiu kategoriach. Reżyser nakręcił jeszcze dla Paramount/Miramax adaptację bestselerowej powieści "The Four Feathers".
Obecnie pracuje nad kilkoma nowymi projektami, w tym: fabularnym obrazem "Paani", animowanym musicalem rapowym "A Suitable Cockroach" oraz musicalem "Rasputin", na podstawie scenariusza Michaela Hirsta.
WORKING TITLE FILMS jest obecnie jedną z najlepiej prosperujących firm producenckich w Wielkiej Brytanii. Stojący na jej czele od 1992 roku Tim Bevan i Eric Fellner zgromadzili przez ostatnie kilka lat na swoim koncie takie przebojowe tytuły jak: "Cztery wesela i pogrzeb", "Jaś Fasola" (dwa największe przeboje angielskie wszechczasów), nagrodzone Oscarami filmy "Przed egzekucją", "Fargo" braci Coen oraz "Pożyczalscy" i "Big Lebowski" również braci Coen.
Bevan i Fellener całym sercem oddani są produkcji brytyjskiej, przeznaczonej dla widowni na całym świecie. Przykładem tego mogą być takie tytuły WTF jak: "Notting Hill", "Plunkett and Macleane", "The Hi Lo Counry" i "Thunderbirds", "To tylko miłość" /Love Actually/, "Billy Elliot"; obie części perypetii "Bridget Jones", a ostatnio "Hot Fuzz - wściekłe psy" /Hot Fuzz/. W zeszłym roku na ekrany kin weszła firmowana przez WTF produkcja Paula Greengrassa "Lot 93" /United 93/.