Reklama

"Eagle Eye": OPIS

Sekretarz Obrony Geoff Callister, przebywający właśnie w Centrum Dowodzenia w Pentagonie, musi podjąć krytyczną decyzję dotyczącą ataku na afgańskiego terrorystę. Nie dysponując ostatecznym potwierdzeniem tożsamości terrorysty, prezydent wydaje jednak rozkaz ataku, do którego ma dojść podczas wyglądającej na pogrzebową ceremonii. Zamach zwiększa jeszcze wrogość terrorystów w stosunku do Stanów Zjednoczonych - zagrożenie może przyjść z zewnątrz lub pojawić się także na terenie samych Stanów...

Reklama

W Chicago, 23-letni Jerry Shaw (Shia LaBeouf), zatrudniony w miejscowym sklepie Copy Cabana, zostaje nagle wezwany do domu - jego brat bliźniak Ethan, oficer PR Sił Powietrznych i duma całej rodziny zginął w wypadku samochodowym.

W międzyczasie, samotna matka Rachel Holloman (Michelle Monaghan) wysyła właśnie swojego 8-letniego syna Sama do Waszyngtonu. Chłopiec wraz ze szkolnym zespołem ma zagrać na trąbce w Kennedy Center. Jest to ich pierwsze rozstanie. W trakcie wieczoru spędzanego z koleżankami, kobieta odbiera dziwny telefon: obca kobieta mówi Rachel, aby wykonywała jej polecenia albo Sam - nagle widoczny na monitorach telewizyjnych po drugiej stronie ulicy - zginie.

Po powrocie do Chicago, Jerry odkrywa, że na jego normalnie pustym koncie bankowym znajduje się 750 000 dolarów, a jego skromnie umeblowane mieszkanie pełne jest materiałów typu "zrób to sam" przeznaczonych dla terrorystów. On także odbiera telefon od tej samej kobiety, która radzi mu brać nogi za pas, inaczej bowiem zostanie aresztowany. Jerry zostaje zatrzymany zanim zdoła opuścić mieszkanie.

W pokoju przesłuchań FBI, agent Thomas Morgan (Billy Bob Thornton) przesłuchuje młodego człowieka, który twierdzi, że został wrobiony. Kiedy zostaje sam w pokoju, ponownie kontaktuje się z nim tajemnicza kobieta i pomaga mu w ucieczce powodując, że dźwig budowlany rozbija okno, przez które Jerry może wyskoczyć.

Kobieta kieruje Jerry'ego do Porsche Cayenne, w którym czeka na niego Rachel, której nigdy wcześniej nie spotkał. Od samego początku podejrzliwi wobec siebie, szybko zdają sobie sprawę, że oboje znajdują się na łasce tajemniczego głosu, który śledzi ich każdy krok i wydaje się mieć nieograniczoną kontrolę nad ich losem.

materiały dystrybutora

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Eagle Eye

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje