"Dobre chęci": PRASA O FILMIE
"Dobre chęci" to film-kameleon: początkowo bliski komedii obyczajowej, z czasem zmienia się w niepozbawiony humoru psychologiczny thriller. Na koniec orientujemy się, że obserwowaliśmy dramat - jeszcze jedną, tym razem dowcipnie opowiedzianą historię szaleństwa. (...) "Dobre chęci" trzeba zobaczyć koniecznie.
Katarzyna Frankowska: Kiedy yuppie traci slipy, tvp.info/informacje/kultura
Film Sitaru to kawałek życia natychmiast rozpoznawany przez każdą publiczność, niezależnie od narodowości.
Jay Weissberg, "Variety"
Sitaru udało się stworzyć znakomity psychologiczny thriller.
IndieWire
Temat jest może dramatyczny, ale w "Dobrych chęciach" jest też miejsce na humor. Czasami oddział szpitala staje się szczególnie przytulny z powodu wielu odwiedzających i przyjaciół rodziny Aleksa. Sitaru, który jest również scenarzystą i producentem filmu, ma wielki talent do dialogu i satyry, a publiczność często będzie miała okazję śmiać się z rozmów bohaterów. Atutem filmu są aktorzy - Bogdan Dumitrache został doskonale wybrany do roli martwiącego się Alexa, ale serce bije szybciej dla Natasy Raab, która jest niezapomniana jako matka bohatera, krucha i zdezorientowana kobieta, która nie wie, jak znalazła się na szpitalnym łóżku.
Stefania Dobroiu, cineuropa.org
"W dobrych chęciach" wielokrotnie nagradzany reżyser Adrian Sitaru po raz kolejny pokazuje, dlaczego współczesne kino rumuńskie, które przyniosło wybitnych reżyserów, jak Cristi Puiu, Cristian Mungiu i Corneliu Porumboiu, zdobyło ogólnoświatowe uznanie w ostatniej dekadzie. Nakreślony przez Sitaru wnikliwy portret zwyczajnej rumuńskiej rodziny przekracza granice geograficzne i wydobywa na światło dzienne uniwersalne wzory zachowań w niektórych naszych relacjach z bliskimi. Cokolwiek robi Alex, robi to w najlepszych intencjach, jak my wszyscy dla naszych bliskich. (...) Miłość, strach, bezpieczeństwo i przywiązanie - o tym opowiada świetnie skrojony scenariusz, w którym realizm miesza się z absurdem w odpowiednich dawkach, utrzymując widza w psychologicznym napięciu przez cały film.
Özge Calafato, Abu Dhabi Film Festival
Kamera Sitaru przez cały czas zmienia punkt widzenia, więc patrzymy na Alexa z perspektywy otaczających go innych, bardziej racjonalnych osób. Świetny przykład odrodzenia w kinie rumuńskim.
katalog Cleveland International Film Festival
Nowy film Sitaru jest doskonałym przykładem tego, jak powinno się robić komedie - potrzebne są do tego głowa i dusza, a nie absurdalny budżet. (...) "Dobre chęci" koncentrują się na Aleksie (Bogdan Dumitrache), młodym człowieku, który wraca do rodzinnego miasta na wieść o tym, że jego matka doznała udaru mózgu. W szpitalu próbuje zorganizować dla niej jak najlepszą opiekę. Choć streszczenie może stworzyć iluzję niezbyt atrakcyjnego dramatu szpitalnej sali, film jest subtelną i komiczną analizą tego, jak nawet najlepsze intencje mogą utorować drogę do piekła.
Andreea Dobre, Filmreporter.ro