"Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł": EKIPA
Antoni Krauze (reżyser)
Twórca wielu polskich filmów krótkometrażowych i fabularnych. Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych współpracując także ze Studenckim Teatrem Satyryków. W 1966 roku ukończył studia na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Od maja 1968 r. związany ze Studiem Filmowym "TOR". Asystent Krzysztofa Zanussiego przy filmie "Struktura kryształu". Od 1969 roku pracuje samodzielnie. Zaprzyjaźniony z Piwnicą pod Baranami, brał udział w wielu jej przedsięwzięciach. Wyróżniony nagrodą im. Andrzeja Munka za najlepszy debiut w 1973 r. i nagrodami na festiwalach krajowych i zagranicznych. W 1988 r. otrzymał nagrodę specjalną jury za całokształt twórczości na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Autorskich w San Remo. Jest bratem reżysera i grafika Andrzeja Krauze.
Michał Pruski (scenariusz)
Uczestnik wydarzeń Grudnia 1970 roku w Gdyni, dziennikarz z 25-letnim stażem pracy w prasie codziennej i tygodnikach ogólnopolskich. Autor książek z dziedziny literatury faktu ("Czas Skorpiona", "Randka z mordercą"), książek dla dzieci ("Przygody Króla Jemioła", "Alfabet dla najmłodszych"), scenariuszy filmowych ("Odcienie bursztynu" - serial telewizyjny w przygotowaniu, "Kamerdyner" - film fabularny w przygotowaniu).
Mirosław Piepka (scenariusz)
Związany z Trójmiastem dziennikarz, scenarzysta, autor filmów dokumentalnych, producent filmowy. Nagradzany wielokrotnie za twórczość dziennikarską i literacką.
Jacek Petrycki (zdjęcia)
Jeden z najwybitniejszych polskich operatorów. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych, fabularnych i spektakli telewizyjnych. Urodził się w Poznaniu w 1948 roku. W 1970 roku ukończył wydział operatorski łódzkiej szkoły filmowej. Film dyplomowy zrealizował w 1976 roku. Jednak jako operator, a wcześniej asystent operatora w warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych pracował już wcześniej - debiutując w 1971 jako operator filmów dokumentalnych. Od 1976 także operator filmów fabularnych. Jest autorem zdjęć wielu głośnych filmów, głównie takich reżyserów jak Krzysztof Kieślowski i Marcel Łoziński w filmie dokumentalnym, a także fabularnym - Krzysztof Kieślowski ("Amator", "Bez końca"), Ryszard Bugajski ("Przesłuchanie") oraz Agnieszka Holland ("Gorączka", "Kobieta Samotna", "Europa Europa"). Od 1987 roku współpracuje z brytyjskimi stacjami Channel 4 oraz BBC.
Michał Lorenc (muzyka)
Kompozytor muzyki filmowej. W 1973 roku w wieku osiemnastu lat przyłączył się do Wolnej Grupy Bukowina. W filmie zadebiutował pisząc w 1982 roku muzykę do "Przyjaciół" Andrzeja Kostenki. Regularną współpracę z filmem rozpoczął z Maciejem Dejczerem, który powierzył mu w 1989 roku zadanie napisania muzyki do filmu "300 mil do nieba". Za tę ścieżkę dźwiękową otrzymał nominację do nagrody dla Europejskiego Kompozytora Roku. Jest też trzykrotnym laureatem nagrody Złotych Lwów gdyńskiego festiwalu. W 1992 roku na XVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobył nagrodę za muzykę do filmu Władysława Pasikowskiego "Psy". W trzy lata później, w roku 1995 na XX FPFF - za muzykę do "Prowokatora" Krzysztofa Langa, zaś w 1997 na XXII FPFF - za muzykę do "Bandyty" Macieja Dejczera. Jeden z jego utworów, "Taniec Eleny" (ścieżka filmowa z "Bandyty") został wykorzystany przez rumuńską gimnastyczkę Sandrę Izbasę jako podkład w ćwiczeniach wolnych podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Izbasa zdobyła złoty medal. Ma na swoim koncie udany epizod kompozytorski w Hollywood - napisał muzykę do thrillera "Krew i wino" Bruce'a Beresforda.
Zbigniew Dalecki (scenografia)
Ur. w 1956 roku w Bydgoszczy, absolwent Wydziału Projektowania Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Scenograf. Autor projektów telewizyjnych, teatralnych i filmowych.
Anna Grabowska (kostiumy)
ur. w 1957 roku w Gdyni, absolwentka Wydziału Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Projektuje scenografię filmową i telewizyjną oraz kostiumy.