Reklama

"Co jest grane, Davis?": O PRODUKCJI

Co jest grane, Davis?, nowy film zdobywców Oscarów, Joela i Ethana Coenów, przez tydzień towarzyszy młodemu wokaliście, który próbuje przebić się na scenie muzycznej w Greenwich Village w przełomowym momencie jego życia. Nie rozstający się z gitarą Llewyn Davis (Oscar Isaac), kuląc się w bezlitosnym mrozie nowojorskiej zimy - staje przed trudnościami wydawać by się mogło, nie do pokonania, które po części sam na siebie sprowadził. Pozostając na łasce przyjaciół i nieznajomych, ima się każdej pracy, tułając się między studiami nagraniowymi w Greenwich Village, by wreszcie dotrzeć do opustoszałego klubu w Chicago. Celem jego daremnej podróży jest przesłuchanie przed rekinem przemysłu muzycznego.

Reklama

Jak to zwykle ma miejsce przy produkcjach Coenów, w znakomitej ekipie Co jest grane, Davis? znalazło się wielu ich stałych współpracowników: producent Scott Rudin (Prawdziwe męstwo, To nie jest kraj dla starych ludzi), producent wykonawczy Robert Graf (Prawdziwe męstwo, Tajne przez poufne, To nie jest kraj dla starych ludzi i Bracie, gdzie jesteś? oraz wielu innych), scenograf Jess Gonchor (Prawdziwe męstwo, Poważny człowiek, Tajne przez poufne oraz To nie jest kraj dla starych ludzi), autorka kostiumów Mary Zophres (Prawdziwe męstwo, Poważny człowiek, To nie jest kraj dla starych ludzi, Bracie, gdzie jesteś?, Fargo oraz wiele innych) oraz operator Bruno Delbonnel, który nakręcił 'Tuileries', segment braci Coen wyreżyserowany na potrzeby filmu Zakochany Paryż.

Film, wypełniony muzyką w wykonaniu Oscara Isaaca, Justina Timberlake'a i Carey Mulligan (grających zaprzyjaźnione z Llewynem małżeństwo z Greenwich Village) oraz Marcusa Mumforda i Punch Brothers, przenosi widzów do innego miejsca i czasu. Ta epicka opowieść w kameralnych ramach to czwarty projekt, zrealizowany we współpracy z kierownikiem muzycznym T Bone Burnettem. Jako drugi producent muzyczny filmu debiutuje u braci Coen Marcus Mumford.

materiały dystrybutora

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Co jest grane, Davis?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje